Internet Computer (ICP) Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Temel Rehber

İnternet Computer adlı yeni bir kripto para birimi, piyasaya çarpıcı bir şekilde giriş ​​yaptı ve değeri 45 milyar dolara fırladıktan sonra en büyük dijital paralardan biri haline geldi.

İsviçre, Zürih’te kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Dfinity Foundation tarafından geliştirilen madeni para, Ethereum ve Bitcoin gibi diğer sıcak kripto para birimlerine rakip. İnternet Computer Pazartesi günü 731 dolardan giriş yaptı ve ardından bir miktar toparlanmadan önce dakikalar içinde 146 dolara düştü. İki gün sonra, madeni para, ilk çıkışından %60 düşüşle yaklaşık 280 dolar olarak fiyatlandırıldı. Şu anda işe 118 dolar seviyesinde işlem görmeye devam ediyor. Ancak yine de toplam piyasa değeri 14,171 milyar dolar.

Referans olarak, Bitcoin 36.700 dolar, piyasa değeri 688.1 milyar dolar ve Ethereum 3.600 dolar ve 301,5 milyar dolar değerinde.

Berkeley Haas Blockchain Girişimi’ni denetlemeye yardımcı olan Berkley’s Haas School of Business’taki California Üniversitesi’nde dekan yardımcısı Linda Kreitzman, “İnternet Computer’da parabolik bir yükseliş oldu” dedi. “Ancak daha geniş sonuç, paranın kripto piyasasına akması ve kriptonun kitlesel bir şekilde benimsenmesi.”

İnternet Computer, vızıltı yaratan en son kripto para birimidir.

  • Internet Computer (ICP) nedir?
  • Internet Computer nasıl çalışır?
  • Nereden Internet Computer (ICP) satın alabilirim?
  • Internet Computer yatırımı yapmak
  • Internet Computer fiyat beklentisi
  • Internet Computer yol haritası

Internet Computer (ICP) nedir?

İnternet Computer (ICP), kullanıcıların uygulamalar, web siteleri ve diğer web tabanlı hizmetler oluşturmasına olanak tanıyan bir kripto para birimi veya dijital token’dir. Kripto para birimi Dfinity Vakfı tarafından oluşturuldu ve saygın risk sermayesi şirketleri Andreesen Horowitz ve Polychain Capital tarafından destekleniyor.

Kripto para biriminin temeli, web’i yeniden oluşturmanın bir yolu olarak, ancak daha da merkezi olmayan bir biçimde kullanılabilmesidir. Bunu, web’de uygulamaların yeni veya farklı bir sürümünü çalıştırabilen merkezi olmayan bir bilgisayar ağı olarak düşünün. Bu nedenle projenin kurucusu Google, Facebook ve Amazon Web Services gibi internet devlerine meydan okuma kapasitesine sahip olduğunu söylüyor.

Diğer fırsatlar arasında, sektörde DeFi olarak adlandırılan merkezi olmayan finans uygulamaları yer alıyor. Bu tür DeFi uygulamaları, tipik finansal süreçleri kopyalamak (veya değiştirmek) için kripto para birimini kullanabilir.

Dfinity, son derece merkezi olmayan ağı göz önüne alındığında İnternet Computer kapasitesini talepteki artışlarla ölçekleyebileceğini söylüyor.

Bu nedenle, İnternet Computer kripto para birimi (tipik para birimi anlamında) olarak değil, uygulamaları güçlendirmek için blok zinciri teknolojisini kullanan bir ağ olarak düşünmek daha yararlı olabilir.

Internet Computer nasıl çalışır?

İnternet Computer, her ölçekte ve karmaşıklıktaki uygulamaları destekleyebilen tek bir birleşik bilgisayar platformu oluşturmak için çok sayıda bilgisayar düğümünün toplu hesaplama gücünü birleştiren İnternet Computer Protokolü (ICP) olarak bilinen yeni bir merkezi olmayan protokol üzerine kurulmuştur.

İnternet Computer ile akıllı sözleşmeler, bireysel uygulamalar veya işlevler olarak işlev gören hesaplama birimleri olan “kutu” olarak bilinen güvenli kod birimlerine ayrılır. Son kullanıcılar, bir giriş noktası aracılığıyla bu kutularla etkileşime girebilir ve kullanıcı deneyimleri günümüzün internetine çok benzer.

Geleneksel internetten farklı olarak, İnternet Computer, merkezi altyapıya güvenmek yerine, zincir üzerindeki uygulamaları ve verileri doğrudan barındıracak ve sunacaktır. Temel katmanında, bir veri merkezleri ağı, ICP protokolünü çalıştıran düğümleri başlatabilir. Bu düğümler daha sonra, kullanıcıların web deneyimlerinin bir parçası olarak etkileşime girebilecekleri yazılım kutularını barındırmak için kullanılan alt ağlar halinde düzenlenebilir.

Mart 2021 itibariyle, platform yarı halka açık ana ağını ve veri merkezlerini başlattı ve geliştiriciler şu anda işe alındı.

Proje için 20 yıllık bir yol haritası yakın zamanda DFINITY Vakfı tarafından açıklandı, aşağıda hedeflerinin bir özetini ekledik.

Beş yıl içinde: okullar İnternet Computer ve Motoko (programlama dili) hakkında eğitim verecek. Bazı açık internet hizmetleri önemli başarılar elde etmiş olacak ve ICP’nin ne olduğu konusunda yaygın bir anlayış olacaktır.

10 yıl içinde: İnternet Computer, büyük teknolojinin kapalı, tescilli internet ekosistemini geçme yolunda olacak; fonlar, eski internet şirketlerinden ICP’ye yönlendirilmeye devam edecek; ve DeFi, geleneksel finans teknolojisiyle aynı seviyede olacaktır.

20 yıl içinde: ICP bugünün kapalı internetinden daha büyük olacak. Toplumun önemli altyapısının çoğu bunun üzerinde barındırılacak ve dünya çapındaki bireyler, büyük ölçüde geliştirilmiş mahremiyet ve kişisel özgürlüklerden yararlanacak.

İnternet Computer’ı Benzersiz Kılan Nedir?

Rakip platformlardan farklı olarak, son kullanıcı, İnternet Computer’daki akıllı sözleşmelerin (veya kutuların) hesaplama çıktıları için ödeme yapmaz. Bu bidonlar “döngüler” ile önceden doldurulur ve bunun yerine kendi hesaplamaları için bir “ters gaz” modeli aracılığıyla ödeme yapar.

Bunun çeşitli faydaları vardır. Birincisi, kullanıcıların ICP ile etkileşimde bulunmak için herhangi bir kripto para birimine sahip olmaları gerekmez. Bu da giriş için önemli bir engeli ortadan kaldırır. Kullanıcıların ayrıca etkileşimde bulundukları hizmetin merkezi olmayan teknolojilere dayandığını bilmelerine bile gerek yok, bu da süreci bugün alıştıklarına göre kusursuz bir deneyim haline getiriyor.

Bunun yerine, veri merkezleri hizmetleri için ICP token’ları biçiminde ücret alır. İnternet Computer’ların hesaplama kaynağı olarak, döngüler her bir kutunun kullanımıyla yavaş yavaş tükenir ve düzenli olarak yenilenmesi gerekir. Her döngünün maliyeti, ağın yönetişim sistemi tarafından belirlenecek ve zaman içinde istikrarlı bir değere yönelmelidir.

Ağ Sinir Sistemi (NNS) olarak bilinen bu yönetişim sistemi, ilk olarak Eylül 2020’de DFINITY Vakfı tarafından ortaya çıkarıldı. NNS, ağın “kontrol edilmesi, yapılandırılması ve yönetilmesinden” sorumludur. Ağ yönetimine katılmak için kullanıcıların belirli bir süre boyunca ICP token’larını kilitlemeleri gerekir. Bu süreç, ağın şekillendirilmesine ve yönetişim ödülleri kazanmasına yardımcı olmak için kullanıcıya yönetim tekliflerine oy verme hakkı veren “Nöronlar” yaratır.

İnternet Computer, hisse ispatına (POS) dayalı dört katmanlı bir konsensüs mekanizması tarafından desteklenmektedir. Kimlik katmanı, rastgele işaret katmanı, blok zinciri katmanı ve noter katmanından oluşur. Bu katmanlar birlikte kanıtlanabilir güvenlik ve bilinen saldırı vektörlerine (Sybil ve %51 saldırıları gibi) karşı direnç sağlarken, merkezi olmayanlığı korur ve ağın milyonlarca katılımcıyı destekleyecek şekilde ölçeklenmesini sağlar.

İnternet Computer projesi, kripto alanındaki en kapsamlı ekiplerden biri tarafından veya doğrudan DFINITY’den alıntı yapmak için üzerinde çalışılıyor, “endüstrinin en seçkin dağıtık bilgi işlem mühendisleri, kriptograflar ve operasyon uzmanlarından oluşan ekibi” tarafından inşa ediliyor. Gelişimi, DFINITY’nin eşik rölesi ve PSC zincir teknolojisine öncülük eden deneyimli bir girişimci ve kripto teorisyeni olan DFINITY’nin kurucusu ve baş bilim adamı Dominic Williams tarafından yönetiliyor.

Nereden Internet Computer (ICP) satın alabilirim?

Aklınızda “Internet Computer nasıl alınır?” ve “Internet Computer nereden alınır?” gibi sorular olabilir. Bu soruları sizin için yanıtlayacağız.

Öncelikle projeyi incelediniz. Internet Computer’ın ne olduğunu ve nasıl çalıştığını öğrendiniz ve yatırım yapmaya karar verdiniz. Sırada Internet Computer satın almak için bir kripto para borsası seçmek var. Bunun için Binance borsasını tercih edebilirsiniz. Binance borsasından Internet Computer token’ını en düşük ücretlerle satın alabilirsiniz.

Binance borsası, Türkçe ve birçok dil desteği, düşük işlem ücretleri ve birçok ödeme yönteminin bulunduğu dünyanın en büyük kripto para borsasıdır. Binance kripto para borsası dünya çapında aktiftir ve milyonlarca kullanıcısı vardır. Ayrıca Binance borsası, birçok kripto para çifti ile işlem yapmanıza olanak sağlar.

Kripto para satın almak isteyen yatırımcılara en popüler ve güvenilir kripto para platformu olarak Binance platformunun kullanılması tavsiye edilmektedir.

Internet Computer yatırımı yapmak

İnternet Computer, bir protokol tarafından desteklenen ilk kripto para birimidir, birçok kripto uzmanı İnternet Computer’ın diğer kriptolara kıyasla iyi bir yatırım olduğuna inanır. ICP’nin tarihindeki tüm iniş ve çıkışlara rağmen analistlerin İnternet Computer yorumlarına bakıldığında, İnternet Computer’ın fiyatının uzun vadede daha da artabileceğine inanıyor.

Temel ve teknik analiz yoluyla birçok kripto analistinin İnternet Computer yorumları, ICP’nin iyi bir yatırım olduğunu tahmin etmesinin başlıca nedeni budur.

Keskin yükseliş hareketlerinin yanı sıra düşüşlerine rağmen, uzmanlar İnternet Computer geleceği için önemli bir fiyatı yönetebilecek uzun vadeli büyük bir yatırım olduğunu düşünüyor.

Birkaç faktör var, ancak İnternet Computer ICP’a yatırım yapmayı etkileyecek faktörlerden biri, merkezi olmayan finans uygulamalarına ek olarak sosyal medya uygulamalarının tanıtılmasıdır.

Ether, EOS, TRX ve ADA gibi kripto para birimleri, DAPPS’nin çalıştırılmasından ve platformlarında merkezi olmayan finans uygulamalarının gelecekteki gelişmelerinden yararlandı.

Bununla birlikte, yatırımcılar merkezi olmayan borsalara, borç vermeye, getiri toplamaya, varlık yönetimi araçlarına, alternatif tasarruf uygulamalarına, türevlere, marj ticareti varlık tokenizasyonuna, ödeme çözümleri ve hizmet sağlayıcılarına, pazar yerlerine, analitiklere, sabit paralara, tahmin piyasalarına ve KYC & Kimlik.

Sonuç olarak, özellikle sosyal medya alanında, kullanıcıların internette uygulamaların oluşturulmasına katkıda bulunabilme yeteneğinden yalnızca bahsetmek, fiyatını artırabilir.

İnterneti keskin bir bakış açısıyla merkezsizleştirmek için, kullanıcılar bu tür tokenize edilmiş kitlesel pazar sosyal medya hizmetlerini, kendilerine geri izlenebilecek kullanıcı adlarını, şifreleri veya e-posta adreslerini girmeye gerek kalmadan kullanabilecekler.

Uygulamalar aynı özelliklere sahip olduğu veya kalite açısından mevcut olanları geride bıraktığı sürece, merkezi teknoloji projelerinin sonu yakın olabilir. Dfinity Vakfı aracılığıyla, TikTok’a doğrudan rakip olan CanCan, İnternet Computer blok zincirinde oluşturuldu ve çalıştırıldı.

Dfinity, CanCan 1.000 satırdan daha az kodla oluşturulduğundan, İnternet Computer’ın uygulama oluşturmayı nispeten daha kolay hale getirdiğine dikkat çekti. Buna karşılık, Facebook sosyal medya uygulamasını oluşturmak için 62 milyon satır aldı.

Halihazırda platformda yürütülmekte olan projeler, MAGNIFY adlı katılımcılar için kimlik doğrulamalı güvenli bir video konferans uygulaması içerir. LinkedUp, LinkedIn’e benzer profesyonel profiller için masaüstü tabanlı bir sosyal ağdır. Oluşturulan diğer uygulamalar, lüks ürünler ve merkezi olmayan ödeme uygulamaları kategorisi altında yer almaktadır.

Daha fazla sosyal medya uygulaması daha fazla kullanıcıya yol açacaktır. Daha fazla kullanıcı, hesaplama için yakıt olarak kripto para biriminde daha fazla aktivite anlamına gelir. Bu şüphesiz dijital varlığın mevcut değerlemesinde bir iyileşme ile sonuçlanacaktır.

Bunlar, İnternet Computer’ın bir yatırım aracı olarak görmeniz için harika nedenlerdir.

Internet Computer fiyat beklentisi

2022 ve sonrasında İnternet Computer için kripto uzmanları neler öngörüyor? Internet Computer hedef fiyat, Internet Computer fiat tahmini, Internet Computer fiyat beklentileri ve daha fazlası.

ICP’nin piyasadaki ilk yılı olaylı geçti. En yeni kripto para birimlerinden biri ve piyasa değerine göre dünyanın ilk 10’unda yer alan en yeni kripto para birimi olarak, bunun uzun vadeli güvenli bir yatırım olup olmadığından emin olmak için henüz yeterli veri yok. Bununla birlikte, en iyi İnternet Computer fiyat tahminlerinden bazılarına bakarak, bu varlığın önümüzdeki beş yıl içinde ne kadar değerli olabileceği hakkında bir fikir edinebiliriz.

İnternet Computer’ın büyümesi bir heves mi? ICP’nin uzun vadeli iyi bir yatırım olup olmadığını anlamak için, fiyat tahminleri 2021’e bakalım.

İlk uzun vadeli Internet Coin tahmini Digital Coin Price’dan geliyor. 2021’in geri kalanı için 220,89 dolarlık en yüksek potansiyel fiyatı tahmin ettikten sonra, 2022-2030’da (ve sonrasında) ne görmeyi bekliyor?

Yukarıdaki grafikten de görebileceğimiz gibi Digital Coin Price, İnternet Computer’ın 2030 yılına kadar değer kazanacağına inanıyor. Bununla birlikte, özellikle 2023’ün sonundan itibaren yüksek seviyelerde oynaklık görmeyi de bekliyor. Digital Coin Price’ın İnternet Computer ICP değerinin 373.95 dolar’dan 272.86 dolar’ a düşebileceğine inandığı Ağustos ve Eylül 2024 arasında özellikle dikkate değer bir fiyat dalgalanması meydana gelebilir.

Internet Computer yol haritası

İleride, DFINITY Vakfı, yeni kurulan İnternet Computer Derneği ve diğer birçok kuruluş, İnternet Computer teknolojisini geliştirmek ve ekosisteme katılanları desteklemek için yorulmadan çalışacak. DFINITY Vakfı ise Ar-Ge operasyonlarını büyütmeye devam etmeyi planlıyor. Şu anda, ekip üyeleri toplu olarak 15.000’den fazla bilimsel makale yayınladı, yaklaşık 100.000 alıntı aldı ve 200’den fazla patent başvurusunda bulundu. Ekip üyelerimizin çoğu, Araştırma Başkan Yardımcımız Jan Camenisch ve ACM ile dekore edilmiş ünlü bir kriptograf gibi bilgisayar bilimi alanında tanınmış kişilerdir ve mühendislerimizin çoğu Google gibi teknoloji endüstrisi devlerinde üst düzey rollerden gelmektedir. (en yaygın eski işverenimiz). 150 ekip üyesine yaklaşıyor olsak da, genişleme hızına devam etmeyi planlıyoruz ve 2021’in sonunda büyüklüğümüzü ikiye katlamayı ve ardından organizasyonumuzu binlere çıkarmaya devam etmeyi umuyoruz. Hedeflerimiz kısa vadeli değil, uzun vadeli, projenin doğasını ve dünya üzerinde olmasını beklediğimiz derin olumlu etkiyi yansıtıyor. Geçmişte olduğu gibi gelecekte de kararlı ve tavizsiz olacağız. Alfa ana ağının lansmanı, 20 yıllık heyecan verici bir yol haritasını başlattı.
Not: Bu yol haritası, garantilerden ziyade geleceğe yönelik özlemlerimizi ve planlarımızı ifade etmektedir. Umarız oraya ulaşmamıza yardım edersiniz. Belki de burada düşünüldüğünden daha hızlı…

5 YIL

Beş yıl içinde, teknolojiyle ilgilenen herkes İnternet Computer ağı hakkında bir şeyler duyacak ve doğası ve amacı hakkında yaygın bir anlayış olacaktır. Bu arada, sayıları giderek artan girişimci ve geliştirici ekipleri, geleneksel BT kullanmak yerine İnternet Computer üzerinde kitlesel pazar açık internet hizmetleri oluşturmayı seçecek. Bu, daha kolay para toplamalarına, ekipleri daha iyi işe almalarına ve ellerinde tutmalarına ve yeni hizmetlerinin çok daha etkili bir şekilde rekabet etmesine olanak tanıyan özellikleri uygulamalarına olanak sağlayacaktır. İnternet Üzerinden İnşa Etme, bazı açık internet servislerinin büyük bir başarıya imza atarak öncülük etmesinden sonra ana akım bir seçenek haline gelecek ve birçok yatırımcı onun kullanılmasında ısrar edecek. Okullar ve üniversiteler aynı zamanda İnternet Computer’ı ve Motoko’yu da öğreterek, giderek daha fazla sayıda genç geliştiriciyi ekosisteme kaybedecek hiçbir şeyleri olmadan besleyecek. Bu arada, açık internet hizmetleri, jetonlaştırmayı kullanarak ve DeFi işlevselliğinden yararlanarak her zamankinden daha çekici özellikler geliştirecek. Kurumsal alanda, BT’yi güvenli ve durdurulamaz hale getirmek için yeniden keşfetmesine yardımcı olma fırsatından ilham alan entegratörler ve iş danışmanları, artan sayıda kuruluşa kamu platformu üzerine inşa edilmesine yardımcı olacak ve pan-endüstri sistemleri, Origyn gibi kuruluşların lideri.

10 YIL

10 yıl içinde, İnternet Computer’ın bir gün sistem ve hizmetler oluşturmak için onu insanlığın birincil bilgi işlem platformu haline getirecek olası bir yörüngede olduğu ve “açık internet” in artık yakında olacağı teknoloji topluluğu tarafından yaygın bir şekilde tanınacak -Kesinlikle Big Tech’in kapalı tescilli ekosistemine hakim. Ayrıca, DeFi ekosistemindeki olağanüstü büyüme, daha fazla enerji üreterek geleneksel finans sektörüyle aynı seviyeye gelmesini sağlayacaktır. Blockchain topluluğundaki ruh ve coşku, dünyanın dört bir yanına yayılmış olacak ve her zamankinden çok daha fazla insan kapalı sistemler yerine internet üzerinde inşa edecek. Teknolojide fırsatlara erişimin Silikon Vadisi dışındaki yüzde 99’a demokratikleştirilmesi, oyun alanını düzleştirecek ve çok daha fazla yetenek getirecek. Silikon Vadisi hesaba katılması gereken bir güç olmaya devam ederken, yatırımcıları daha önce hiç inşa edilemeyecekleri çok uzak yerlerdeki heyecan verici ve başarılı yeni hizmetleri desteklemek için yurtdışına giderek daha fazla fon yönlendirecekler. Dünya çapında ekonomik fırsatların sağlanması, ekosistemi daha da katalize ederek davaya birçok ateşli yeni hayran kazandıracak. Çok az bilgisayar bilimi öğrencisi, önce İnternet Computer ile akıllı bir sözleşme oluşturmadan mezun olacaktır.

20 YIL

20 yıl içinde, açık internet nihayet Big Tech’in kapalı tescilli ekosisteminden önemli ölçüde daha büyük olacak ve şimdi terminal düşüşte olacak, ancak COBOL kodunun neden hala çalıştığını açıklayan benzer nedenlerle ortadan kaybolması sonsuza kadar sürecek. Önemli küresel toplumumuzun bilgi altyapısının, sistemlerinin ve hizmetlerinin çoğu artık açık, durdurulamaz ve kurcalanmaya karşı korumalı İnternet Computer blok zinciri ağında çalışacak. Bu, işlerin nasıl yürüdüğü konusunda köklü dönüşümler getirecek ve dünya çapında pozitif ekonomik büyümeyi teşvik eden daha fazla yenilik, işbirliği ve dinamizm içeren, hayal edilemeyecek kadar zengin bir internet ekosistemini destekleyecektir. Bugün gelişmekte olan dünya olarak kabul edilen şeylerin çoğu, Büyük Teknoloji ekosistemini atlayacak ve tamamen açık internet üzerinden çalışacak, fırsatları daha da eşitlemeye yardımcı olan avantajlar ve verimlilikler sağlayacak. Akıllı sözleşme teknolojisi, şimdiye kadar toplumun dünya çapında işleyişinde derin ve anlamlı değişiklikler sunacak, kişisel gizliliği, özgürlükleri ve egemenliği büyük ölçekte geliştirecek ve DeFi artık geleneksel finanstan çok daha büyük olacaktır. Bu arada, ağ şimdiye kadar kuantum güvenli şifreleme yoluyla yeni özelliklere, bugünkünden oldukça farklı görünecek şekilde her türlü yeni bilimi birleştirmiş olacak ve yeni bir araştırmacı ve mühendis öncüsü onu ileriye götürecek.

 


E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

Düşüncenizi Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

120BeğenenlerBeğen
57TakipçilerTakip Et
1,099TakipçilerTakip Et
5AboneAbone Ol

StormGain, Milyarlarca Akıllı Telefon Kullanıcısına Hizmet Vererek Kripto Madenciliği Oyun Alanını Seviyelendiriyor

Kripto para madenciliği kavramının bugünlerde biraz olumsuz bir çağrışımı var. Özel ve pahalı donanım gerektirdiğinden birçok kişi bunu elektrik israfı olarak görüyor. Peki ya...

Goldexco.in, kullanıcıların % 50’ye varan indirimle ETH satın alabilecekleri bir kampanya başlatıyor! 

Goldexco.in indirimli ETH satın alabileceğiniz yeni bir kampanya başlattı. Bu kampanya da %50 indirimle ETH sahibi olabilirsiniz. Detaylar aşağıda yer almaktadır. İndirim Süresi: 24 Mayıs 2021, 10:00...

Student Coin (STC) Token Yayında Ve 10’dan Fazla Kripto Para Borsasında Yer Alıyor

Öğrencilere ve kripto para birimlerine yönelik benzersiz yaklaşımı nedeniyle 500'den fazla üniversite tarafından desteklenen Student Coin , ICO'ya ayrılmış olan tüm STC tokenlerini beklenenden daha kısa bir sürede...

GLDX TOKEN 23 NİSAN 19:20 de SATIŞTA

Goldexco.in Forbes 500'ün %65'inin bulunduğu ticari statünün ve hakların en kapsamlı yasalar altındadünya devlerinin tercih ettiği Delaware eyaletinde faaliyetlerine başladı. Türkiye iş ortağı Devasa...

Blokchaintr.com Türkiye’nin En Sevilen Haber Uygulaması Bundle’da

Blokchaintr.com'da yayıncıları arasında bulunduğu Bundle’ın yeni versiyonu App Store ve Google Play’de! Bundle dünyanın dört bir yanından 15 bine yakın yayıncıyı kullanıcılara sunan bir...

En Son Haberler

bitcoinBitcoin
56,581.00 $
56,581.00 $
1.17%
ethereumEthereum
4,544.90 $
4,544.90 $
2.94%
binance-coinBinance Coin
624.51 $
624.51 $
2.17%
tetherTether
1.00 $
1.00 $
0.06%
solanaSolana
225.24 $
225.24 $
1.41%
cardanoCardano
1.73 $
1.73 $
9.15%
xrpXRP
0.973504 $
0.973504 $
2.58%
usd-coinUSD Coin
0.999985 $
0.999985 $
0.07%
polkadotPolkadot
36.12 $
36.12 $
3.4%
dogecoinDogecoin
0.214927 $
0.214927 $
0.67%

Benzer Haberler