Home Rehber Binance mi Coinbase mi: Hangisini Seçmelisiniz?

Binance mi Coinbase mi: Hangisini Seçmelisiniz?

0
Binance mi Coinbase mi: Hangisini Seçmelisiniz?

Binance ve Coinbase, çok farklı yaklaşımlara sahip iki kripto para birimi platformudur. Coinbase, basit bir arayüze ve sınırlı işlem türlerine sahip yeni başlayanlar için tasarlanmış ABD merkezli bir borsadır. Binance, dik bir öğrenme eğrisine sahiptir, ileri düzey kullanıcıları destekler ve uluslararası yatırımcılara yüzlerce döviz alım satım seçeneği sunar.

Binance platformu kullanıcı dostu olmasına ve ticaret deneyimine göre düzenlenmiş üç seviye sunmasına rağmen, kullanımı Coinbase kadar kolay değildir. Binance.US sürümü, sınırlı seçenekler ve daha yüksek ücretlerle daha az sağlamdır. Ancak, Binance’in düşük maliyetini Coinbase’in yüksek fiyatlarına karşı yenemezsiniz.

Çeşitli işlem türleri için genel fiyatı, kabul edilen fiat para birimlerini ve alım satım amaçlı mevcut altcoin’i incelemek için Binance ve Coinbase’i yan yana koyuyoruz. Ayrıca web ve mobil uygulamalar, güvenlik protokolleri, öne çıkan özellikler ve müşteri hizmetleri için kullanım kolaylığını da araştırdık.

Binance

Binance Artıları

 • Ticaret için 500’den fazla kripto para birimi
 • Kullanılacak en ucuz platformlardan biri
 • Çok sayıda işlem türü seçimi

Binance Eksileri

 • ABD müşterileri Binance platformunu kullanamaz ve Binance.US borsası çok sınırlıdır
 • Deneyimli kullanıcılar için bile çok zor olabilir
 • Yerleşik dijital cüzdan yok

Coinbase

Coinbase Artıları

 • Son derece kullanıcı dostu platform
 • ABD düzenleyicileri tarafından iyi bilinen ve güvenilen
 • Kripto para satın almanın birden fazla yolu

Coinbase Eksileri

 • İşlemler ve ödeme yöntemleri için pahalı ücretler
 • Uzman trader’lar için sınırlı gelişmiş seçenekler
 • Diğer platformlardan daha az işlem türü

Bir Bakışta

Kripto Para Borsaları Binance Coinbase
Ana platform özellikleri Düşük ücretler, kapsamlı grafik seçenekleri ve yüzlerce kripto para birimi Temel işlemler, dijital cüzdan ve PayPal’a para çekme imkanı sunan sezgisel, başlangıç dostu platform
Ücretler % 0,02 ila% 0,10 satın alma ve takas ücretleri, banka kartı satın alımları için% 3 ila% 4,5, ücretsiz Tek Euro Ödeme Alanı (SEPA) havalesi veya ABD banka havalesi başına 15 ABD doları İşlem başına% 0,50, kredi kartı alımları için% 3,99, Coinbase cüzdanı veya banka hesabı alımları için% 1,49 ve banka havaleleri, depozito için 10 $ ve para çekme için 25 $ ‘dır.
Desteklenen kripto para sayısı Global tüccarlar için 500’ün üzerinde ve ABD’li yatırımcılar için 52 mevcut 51
Güvenlik özellikleri 2FA doğrulama, FDIC sigortalı USD bakiyeleri, cihaz yönetimi, adres beyaz listesi, soğuk depolama 2FA doğrulaması, Coinbase ihlal edildiğinde sıcak depolama sigortası, biyometrik parmak izi girişleri, soğuk depolama, FDIC sigortalı USD bakiyeleri, dijital cüzdanlar için AES-256 şifreleme
Desteklenen işlem türleri Limit emri, piyasa emri, stop-limit emri, takip eden durdurma emri, yalnızca gönderi emri, eşler arası ticaret, marj ticareti, diğerini iptal eden emir ve daha fazlası Satın al, sat, gönder, al ve takas et
Maksimum ticaret tutarı Limitler, satın alınan kripto para birimine göre farklılık gösterir Limitler, ödeme yönteminize ve bölgenize göre değişir

Binance vs Coinbase: Özellikler

Platformlar farklı insan türleri için tasarlandığından, özellik kümelerinde büyük farklılıklar göreceksiniz. Bununla birlikte, her ikisi de mobil uygulamalara izleme listeleri veya canlı fiyat takibi sağlar. Ancak benzerlikler burada bitiyor.

Binance ile şunlara sahip olacaksınız:

 • Kripto kazanmanın bir yolu olarak zorluklar ve hediyeler sunan bir ödül merkezi
 • Yüzlerce gösterge ve katmanla gelişmiş grafikler
 • Diğer yazılım araçlarını entegre etmek için genel API anahtarları
 • Binance’de 13’ten fazla işlem türü
 • Üçüncü taraf dijital cüzdanı, Trust Wallet’ı kullanma seçeneği
 • 180’den fazla ülkedeki kullanıcılar Binance’te ticaret yapabilir, ancak Connecticut, Hawaii, New York, Texas, Vermont, Idaho ve Louisiana hariç yalnızca 43 eyalet Binance.US’u kullanabilir.
 • Ayrıca, ABD müşterileri kredi kartı ile ödeme yapamaz veya marj alım satımlarını tamamlayamazken, Coinbase kredi kartı ödemelerini destekler ve Coinbase Pro’da marj ticareti yapabilirsiniz.

Binance ile karşılaştırıldığında Coinbase, ABD sakinleri için daha fazla özellik sunarken, uluslararası trader’lar için daha az seçenek sunuyor. Özellikler şunları içerir:

 • Coinbase ve diğer borsalarla kullanabileceğiniz güvenli, bağımsız bir dijital sıcak cüzdan
  PayPal hesabınıza para çekme yeteneği
 • Hawaii’de ikamet edenler için ticarete izin verilmeden 100’den fazla ülkede ve 49 eyalette kullanılabilir
 • En son kripto para birimi haberlerini gösteren bir haber kaynağı
 • Üstel hareketli ortalamaları izleme yeteneği de dahil olmak üzere sınırlı grafik özelliklerine sahip isteğe bağlı Coinbase Pro platformu
 • Kısa videolar izleyerek kripto kazanabilir

Binance vs Coinbase: Desteklenen Para Birimleri

Binance, ABD dışındaki kullanıcılara 500’den fazla seçenek sunan devasa altcoin listesiyle tanınır. Ancak Binance.US borsası sadece 52 coin’i destekliyor. Coinbase, normal platformunda 51 ve Coinbase Pro borsasında 57 işlem para birimi sunuyor. Coinbase ayrıca USD, GBP, EUR ve TR dahil olmak üzere fiat para birimlerini desteklerken, Binance USD, EUR, AUD, GBP, HKD ve INR gibi 19 fiat para birimini destekler. Bulunduğunuz yere bağlı olarak, Binance 50 ila 591 kripto para birimi çifti sunarken, Coinbase Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kullanıcılar için 51’i destekler.

Aşağıdaki kripto para birimleri Binance’de ancak Coinbase’de değil: BND, VeChain (VET), Harmony (ONE), VeThor Token (VTHO), Dogecoin (DOGE), QTUM ve Matic Network (MATIC). Coinbase’de Sarılmış Bitcoin (WBTC), Aave (AAVE), SushiSwap (SUSHI) ve Celo (CGLD) bulacaksınız. Her iki platform da aşağıdakiler gibi popüler ve gelecek vadeden para birimlerini destekler:

 • Dash (DASH)
 • Storj (STORJ)
 • Cosmos (ATOM)
 • Compound (COMP)
 • Bitcoin (BTC)
 • Ethereum (ETH)
 • Litecoin (LTC)
 • Cardano (ADA)

Binance vs Coinbase: Güvenlik

Her iki platform da güvenli kabul edilse de Coinbase daha iyi bir genel itibara sahiptir. 2012 yılında kurulan Coinbase, doğrudan listeleme yoluyla halka açılacak ve J.P. Morgan gibi bankalar tarafından desteklenen ABD merkezli bir borsadır.

Coinbase’in aksine, Binance Japonya’ya taşınmadan önce Çin’de kuruldu ve Binance.US platformu San Francisco, California dışında faaliyet gösteriyor. Binance düzenlenmemiştir, bu nedenle başlangıçta tüm ABD sakinlerinin platforma erişimini yasakladı. Bununla birlikte, yeni Binance.US borsası ABD düzenlemeleri dahilinde kalır.

Her iki kripto para birimi borsası da Google Authenticator uygulaması veya kısa mesaj hizmeti (SMS) aracılığıyla iki faktörlü kimlik doğrulama (2FA) sağlar, ancak ABD kullanıcıları Binance.US ve Google kimlik doğrulama süreciyle ilgili bazı sorunlar bildirmektedir. Coinbase, tüm kullanıcılardan bir fotoğraf veya devlet tarafından verilmiş bir kimlik aracılığıyla kimlik doğrulaması talep ederken, Binance bunu yalnızca ABD merkezli kullanıcılar veya daha büyük miktarlarda yatırım yapmak ve ticaret yapmak isteyenler için talep ediyor.

Binance güvenlik özellikleri ayrıca adres beyaz listesi, cihaz yönetimi ve cihaz erişimini kısıtlama becerisini içerir. Coinbase gibi, tüm USD bakiyeleri Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC) tarafından 250.000 dolara kadar sigortalanır ve gözetim banka hesaplarında tutulur.

Coinbase güvenlik özellikleri, dijital cüzdanı için parmak izi biyometrik erişiminden oluşur ve kripto para birimi fonlarının % 98’i kasalar ve kasalar aracılığıyla hava boşluklu soğuk depoda saklanır. Coinbase, sıcak depoda tutulan fonların % 2’sini kapsayan bir sigorta poliçesine sahiptir, ancak bir kullanıcı güvenlik sorunu nedeniyle olanları değil, yalnızca kendi uçlarındaki güvenlik ihlallerini kapsar.

Binance vs Coinbase: Ücretler

Binance ücretleri sektördeki en düşük ücretlerden bazıları iken Coinbase’in fiyatları en yüksek olanlardan bazıları. ABD merkezli kullanıcılar Binance.US’a biraz daha fazla ödeyecek olsa da Coinbase kullanmaktan çok daha ucuz.

Ortalama olarak, Coinbase işlemi başına % 0,50 artı ödeme yönteminize bağlı olarak ekstra kolaylık ücreti ödersiniz, böylece işlem başına % 4’e kadar ödeme yapabilirsiniz. Binance, hem üreticiler hem de alıcılar için aynı ücretlere sahip bir üretici-alıcı yapısı kullanıyor. Ücret tablosu yeni başlayanlar için kafa karıştırıcı olabilir, ancak özellikle yüksek hacimli trader’lar için çok daha düşük ücretler sunar. Binance kullanıcıları maliyetleri şu yollarla düşürebilir:

Ücretleri % 25 indirimle ödemek için Binance (BNB) token satın alma
Alım satım ücretlerinde indirim kazanmak için arkadaşlarına tavsiye etme yeteneği
Yüksek hacimli tüccarlar çok önemli kişi (VIP) indirimleri için seviye atlayabilir

Ücretler Binance Coinbase
Banka Hesabı ABD dışında ücretsiz 1.49%
Cüzdan N/A 1.49%
Banka/Kredi Kartı 3% to 4.5% 3.99%
ACH transfer Ücretsiz Ücretsiz
Havale/EFT ABD müşterileri için 15 ABD doları 10 $ para yatırma, 25 $ para çekme
Kripto dönüşümü N/A 0.50% to 2%
Alımlar 0.02% to 0.1% 0% to 0.50%
İşlemler 0.02% to 0.1% 0.50%
Diğer ücretler % 0,50 anında alış ve satış ücreti Tutara göre 0,99 – 2,99 ABD doları

 

Binance vs Coinbase: Kullanım Kolaylığı

Binance ve Coinbase, farklı kullanıcı türlerine yöneliktir. Coinbase, hızlı, kolay ve güvenli ticaret yolları isteyen, kripto para alım satımına yeni başlayan yatırımcılar için basit bir platform sunar. Binance platformunun kullanımı kolaydır, ancak çok sayıda seçenek yeni bir kullanıcı için çok zor olabilir. Binance, kripto dili ve yatırım seçeneklerine aşina olan kişiler için daha uygunken Coinbase, rahat ve kolay ticaret için oluşturulmuştur.

Her iki borsa da çeşitli işlevlere sahip mobil uygulamalar sağlar. Örneğin, Binance ve Coinbase uygulamaları Apple’ın App Store’unda 5 üzerinden 4,7 puan alıyor. Bununla birlikte, Binance uygulaması, Google Play’de 5 üzerinden yalnızca 2,1 ile Android kullanıcıları için düşük puanlar alıyor ve birçok kullanıcı uygulamanın iPhone’larda çok daha iyi çalıştığını söylüyor.

Binance, Gemini’nin Cryptopedia’sına benzer şekilde, kullanıcıların kripto para birimi alım satım kurslarına benzer eğitimlere veya yardımcı makalelere erişebilecekleri Binance Akademisi’ni sağlar. Her iki platform da bir blog ve bilgi tabanı sunar, ancak Coinbase ayrıca kullanıcıların yeni başlayanlar için video izlemek için kripto kazanmalarına izin verir.

Coinbase kullanım kolaylığı için kazansa da, müşteri hizmetleri seçenekleri daha az kullanıcı dostudur. Coinbase’e yalnızca e-posta veya yardım bileti yoluyla ulaşabilirsiniz. Binance bunun aksine canlı sohbet sunar, Twitter üzerinden yanıt verir veya yardım için onlara e-posta gönderebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular (SSS)

Binance ve Coinbase Nedir?

Coinbase, kullanıcıların bir web tarayıcısı veya mobil uygulama aracılığıyla altcoin satın almasına, satmasına, göndermesine, almasına ve takas etmesine olanak tanıyan, ABD tarafından düzenlenen bir kripto para borsasıdır. Binance aynı zamanda bir borsadır, ancak en yüksek kripto hacimlerinden birine sahiptir ve ABD tarafından düzenlenmiş olarak kabul edilmez, bu nedenle tüm işlevler ve madeni paralar ABD merkezli kullanıcılar tarafından kullanılamaz.

Binance, limit emirleri, stop-limit emirleri, piyasa emirleri, yalnızca sonradan verilen siparişler ve eşler arası ticaret gibi daha birçok gelişmiş işlem türünü destekler. Bununla birlikte, ABD’de ikamet edenlerin daha az seçeneği vardır.

Binance ve Coinbase Nasıl Çalışır?

Her iki platform da kripto para birimleri için çevrimiçi bir komisyonculuk işlevi görüyor. Kullanıcılar dijital para birimlerini satın almak, satmak veya takas etmek için itibari para yatırır. Kayıt işlemi her ikisi için de benzer, ancak uluslararası Binance kullanıcılarının hesaplarını doğrulamak için fotoğraflı bir kimlik göstermeleri gerekmeyecek. Ancak Binance.US, fotoğraflı bir kimlik gerektirir.

Her iki durumda da bir hesap oluşturacak, e-postanızı doğrulayacak ve kabul edilebilir bir yöntemle para ekleyeceksiniz. Bir ticaret yapmaya hazır olduğunuzda, değişim platformuna gidin, istediğiniz altcoin için bir sipariş oluşturun ve ekrandaki adımları izleyin. Borsalar, siz dijital Bitcoin cüzdanına taşıyana, takas edene veya geri çekene kadar kripto para birimini saklar.

Binance veya Coinbase Borsalarında Kripto Tutmak Güvenli mi?

Binance ve Coinbase en iyi kripto borsaları arasında olmasına rağmen, kullanıcıların uzun vadeli tasarruf için bir donanım cüzdanında para depolaması teşvik ediliyor. Çevrimiçi tutulan herhangi bir para birimi bilgisayar korsanlarının hedefi olabilir ve 2019’da Binance de dahil olmak üzere çoğu borsa ihlalleri yaşadı. 1 Coinbase, The New York Times’a hiçbir zaman hacklenmediğini ve “kullanıcılarının yalnızca % 0,004’ünün geçen yıl, ”sizin tarafınızda hatalar olabilir ve paralarınızı riske atabilir.2

Hem Binance hem de Coinbase, sıcak depolamalarını sigortalar, ancak kendi soğuk deponuzu bir donanım cüzdanı aracılığıyla kullanmak daha güvenli olabilir. Donanım cüzdanı, internete bağlı olmayan bir cihazdır ve dijital para biriminize erişmek için onu bilgisayarınıza bağlamanız gerekir.

Binance veya Coinbase’i Kimler Kullanmalı?

Coinbase, kolaylık ve güvenliğe öncelik veren yeni başlayanlar için mükemmeldir. Kullanıcı dostu platform, neredeyse herkesin kullanması için çok kolaydır ve uygulamayı açtığınızda, minimum seçenekle temiz bir arayüz göreceksiniz. Güvenilir, ABD merkezli bir borsa olarak, kripto para satın alma veya ticaret yapma konusunda temkinli olan kullanıcılar için çok uygundur. Ancak, uygun para yatırma ve çekme seçenekleri için daha yüksek bir fiyat ödersiniz.

Binance, gelişmiş ticaret seçenekleri ve strateji kararlarını yedeklemek için bol miktarda analitik isteyen deneyimli yatırımcılar için uygundur. Acemi kullanıcılar bir öğrenme eğrisi yaşayacaklar, ancak yolunuzu öğrendikten sonra daha kolay hale geliyor. Düşük ücretler, 500’den fazla kripto para birimi ve 180’den fazla ülkede kullanılabilirliği ile Binance, gelişmiş bir platform isteyen ABD vatandaşı olmayanlar için mükemmel bir seçimdir.

Binance’i Coinbase’e Karşı Nasıl Değerlendirdik

Coinbase ve Binance’i ücret yapılarına, maliyete ve anlaşılmasının ne kadar kolay olduğuna bakarak inceledik. Esas olarak Binance’e bakmamıza rağmen, Binance.US özelliklerini ABD sakinleri için de değerlendirdik. Web sitesi ve mobil uygulama işlevselliğini, bilgi tabanlarının kullanılabilirliğini ve müşteri hizmetlerine erişimi değerlendirdik. Ücret ve özellik tablolarımız, güvenlik, işlem türleri, kabul edilen fiat para birimleri, ödeme yöntemleri ve kripto para birimlerinin yan yana görünümünü sunar.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here