Home Kripto Para Haberleri Yeni Rapora Göre Dünya Üzerinde 106 Milyon Kripto Para Kullanıcısı Olduğu Görülüyor

Yeni Rapora Göre Dünya Üzerinde 106 Milyon Kripto Para Kullanıcısı Olduğu Görülüyor

0
Yeni Rapora Göre Dünya Üzerinde 106 Milyon Kripto Para Kullanıcısı Olduğu Görülüyor

Bir finans firmasının müşteri anketine göre, Bitcoin her yaş grubuna hitap ediyor.

  • Crypto.com’un açıkladığı raporda, Dünya çağında yaklaşık 106 milyon kripto para kullanıcı var.
  • deVere Group, 55 yaş ve üstü müşterilerinin Bitcoin gibi coinlere giderek daha fazla ilgi duyduğunu söyledi.
  • Bitcoin fiyatı bu yıl yükseldi ve 58,400 Dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

İki ayrı rapora göre, dünya çapında 100 milyondan fazla insan şu anda kripto para birimlerini kullanıyor ve giderek artan sayıda baby boomers ve Gen Xers, Bitcoin ve diğer coinlerle ilgilenmeye başlıyor.

Crypto.com borsasından yayınlanan bir rapor, yalnızca geçen ay katılımcılarda % 16’lık bir artıştan sonra, Ocak ayında dünya çapında 106 milyon kripto kullanıcısı olduğunu tahmin ediliyor.

Finansal danışmanlık grubu deVere tarafından yapılan ayrı bir ankette, Bitcoin ve diğerleri genç, Y kuşağı yatırımcılarla güçlü bir şekilde ilişkili olmasına rağmen, 55 yaş üstü müşterilerinin % 70’inin 2021’de dijital para birimlerine zaten yatırım yaptığını veya bunu yapmayı planladığını ortaya çıkardı.

Crypto.com’un raporunda ise, Bitcoin ve diğer dijital coin fiyatlarındaki artışın, kripto para birimlerine olan ilginin artmasının temel nedeni olduğunu söyledi.

Bitcoin , Salı günü kısa bir süreliğine 45.000 $ ‘a düşmeden önce Pazar günü tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 58.400 $ dolar’ a ulaştı .

Bununla birlikte, Perşembe sabahı Bitcoin (BTC) fiyatı , 49.260 $ ‘dan yıl için % 68 civarında yükseldi.

Crypto.com araştırma yöneticisi Kevin Wang’a göre, 2020’de Haziran ve Ağustos ve 2021’de Ocak, kripto kullanıcılarındaki artışlar için “olağanüstü güçlü aylar” oldu.

“Fark ettiğimiz şey, güçlü büyüme dönemlerinin Bitcoin’deki güçlü fiyat performansı dönemlerinden sonra geldiğidir.”

Crypto.com ayrıca Ethereum’un token eterinde bir patlama olduğunu ve PayPal ve MicroStrategy gibi kurumsal firmaların kripto para birimine ilgiyi artırdığını belirtti.

DeVere Group CEO’su Nigel Green, firmanın 688 müşteriyle yaptığı dahili anketin, kripto para birimlerindeki son patlamanın “sadece dijital yerli genç nesillerin değil – dünyanın dört bir yanındaki insanların dikkatini çektiğini” gösterdiğini söyledi.

Crypto.com’un 106 milyon kullanıcı rakamına, kripto para birimlerinin dayandığı blockchain verilerinin yanı sıra anketler ve borsalardan elde edilen veriler analiz edilerek ulaşıldı.

Borsa, araştırmaya bir takım uyarıların uygulandığını söyledi. Zincirdeki kullanıcıların hala kriptoya sahip olup olmadıklarını bilmede ve işlem yapmayan veya borsaları kullanmayan tüccarları ele geçirmede zorlukları içerir, bu da rakamın her iki yönde de değişebileceği anlamına gelebilir. 

Uyarılar aynı zamanda deVere’nin araştırması için de geçerlidir; müşteriler arasında bebek patlaması veya bir bütün olarak Gen X nesillerini temsil etme olasılığı düşük olan bir iç anket.

Baby boomers, 2. Dünya Savaşı’ndan yaklaşık 20 yıl sonra doğan nesilken, X Kuşağı, ortak tanımlara göre kabaca 1960’ların başı ile 1980’lerin başı arasında doğan nesildir.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here