Home Kripto Para Haberleri Yeni Kripto Para Ponzi Şeması Ortaya Çıktı

Yeni Kripto Para Ponzi Şeması Ortaya Çıktı

0
Yeni Kripto Para Ponzi Şeması Ortaya Çıktı

Dünya hala PlusToken dolandırıcılığını konuşurken, yeni bir raporda Çin’de faaliyet gösteren başka bir büyük ölçekli kripto Ponzi şemasını ortaya koyuyor.

Çinli üst yetkililer, WOTOKEN adı altında üretilen kripto para ponzi, ona güvenip alan yatırımcılardan 1 milyar doların üzerinde dolandırdı. Görünürde PlusToken dolandırıcığının ikincisi olarak duruyor.Plustoken ponzi olarak 2018 ve 2019 yıllarında yatırımcılardan büyük miktarda kripto para çaldı.

WOTOKEN Ponzi Kripto Para

Gösterilen raporlara göre WOTOKEN, program 700.000’den fazla kullanıma ev sahipliği yaptı ve yaklaşık 46.000 BTC ve 2 milyondan fazla ETH barındırdı. Dolandırıcılık operatörleri PlusToken operatörlerine benzer şekilde hareket ederse ve kriptoyu açık pazarlara satmaya başlarsa, hem Bitcoin hem de Ethereum’un fiyat hareketi büyük düşüş baskısı ile karşılaşabilir.

İlkel Crypto’nun kurucu ortağı Dovey Wan, başka bir devasa kripto Ponzi şemasını ortaya çıkardı.

Wan, Çin yetkililerin operasyonu bitirdiğini söyledi. Ancak, operatörler çeşitli kripto paralarla 1 milyar dolardan fazla dolandırmayı başardılar.

Wan da ortaya 46000 BTC, 2.04M Ethereum, diğer dijital varlıklar arasında 292.000 Litecoin dahil toplam Scammed kripto ayrıntılarını. Varlıkların toplam değeri 7,77 milyar yuan’dan (1 milyar USD) fazla kripto para var.

WOTOKEN Ponzi İkinci Plustoken Vakası

PlusToken operatörleri, şüpheli olmayan kullanıcıları kripto varlıklarından milyarlarca dolar değerinde dijital varlık toplayarak dolandırdı. Operatörler daha sonra OTC masalarına yaklaşmak yerine açık pazarlardaki varlıklarını aramaya başladılar.

Dolandırıcıların küçük partiler halinde sattıkları 200.000 BTC’yi açık piyasaya çaldığı tahmin ediliyordu . PlusToken operatörleri, Bitcoin fiyatının 14.000 dolara ulaştığı ve varlığın fiyatının düşmesine neden olduğu depolanan kriptolarını 2019’da satmaya başladı. Dolandırıcılık ile ilgili bazı paralar hala oldukça büyük miktarlarda hareket halinde görülebilir .

Yetkililer ikinci Plustoken olarak gördükleri Wotoken kripto para pozi şeması olarak karşımıza çıktı umarım yatırımcılar ne aldıklarını nelere yatırım yapacakları konusunda daha detaylı araştırmalar yaparlar.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here