Yani Kripto Konsorsiyum İle İnsan Ticareti Yapanlar Ortaya Çıkacak

İnsan ticareti ile mücadele kampanyası , geçtiğimiz ay İnsan Ticareti ile Mücadele Girişimi (ATII) tarafından düzenlenen bir kripto para konsorsiyumunun lansmanı ile kripto alanı içinde zemin kazanıyor. 

Kripto para piyasasının önde gelen liderleri insan ticareti ile ilgili standart bilgiler oluşturacak ve paylaşacak . 2020 Ocak ayından bu yana oluşturulan ATII , herhangi bir işlem izleme, yaptırım veya işe alım teknolojisi yoluyla kullanılabilen yüksek riskli insan ticareti verileri de dahil olmak üzere girişimleri iyileştirebilir ve kaynak sağlayabilir.

Kripto Piyasası İnsan Ticaretine Karşı Savaş Açtı

İnsan ticareti yapmak insan kaçırmak Dünya üzerinden çok kötü etkiler bırakan bir suçtur. Bu Konsorsiyumun amacı, kripto para birimi işlemlerinden elde edilen verileri kullanarak insan ticaretiyle mücadele etmektir .

Derneğin kurucusu Aaron Kahler, Bu derneğin amacı bu alandaki herkesin standart verilere erişim hakkının olduğunu sözyledi. Ve Sözlerine ekledi:

Uyuşturucu kaçakçılığı, suç, terörist finansmanı, fidye yazılımı ve daha fazlası hakkında çok fazla veri gördük, ancak dünyanın insan kaçakçılığı hakkında yeterli bilgiye sahip olmadığı, bunun bugünün karanlık pazarında, Ayrıca birçok kripto işleminin gerçekleştiğini görüyoruz.

Kahler, istihbarat örgütleriyle çalışarak bu işten acı çekenlerin acısını hafifletmek istiyor. Çocuk sömürüsü ve seks kaçakçılığının çok ciddiye alınmadığına inanıyor. Bu suçlar günümüzde hala devam etmek olan bir beladır, fakat günümüzde kripto gizliliği bu suçların daha çok çoğalmasını sağlıyor.

Darknet piyasası işin içinde ve bunun iyi bir nedeni var. 21. yüzyılda insan satmak, organize suç gelirinin en yüksek kaynaklarından biri olarak kabul edilmektedir. Kripto borsaları yoluyla ödeme , tespitin önlenmesine yardımcı olur .

İnsan ticareti operasyonları son derece organize olup  , Ağustos 2014’te Sinjar’da kaçırılan 3.200 Ezidi kadın gibi karı en üst düzeye çıkarmak için toptan satış yapabilir .

ATCC’nin Hedefi Ve Amacı

ATCC‘nin (İnsan Ticaretiyle Mücadele Kripto Konsorsiyumu) ​​ana hedefi, insan ticareti ve çocuk istismarı konusunda kolluk kuvvetlerine bilgi sağlayabilmektir. Kahler bir röportajda, tipolojik tanımlayıcılar ve diğer araştırma biçimleri oluşturarak dernek içindeki konuşmaya başladıklarını söyledi. 

Sektördeki kişilere, kurumsal sorumlulukları olarak insan kaçakçılarına karşı kolektif eylemde bulunmaları konusunda meydan okudu . Mantıksal hareket, sömürü sömürüsünü, emek sömürüsünü, ev hizmetini, zorla evliliği, zorla suçluluğu, çocuk askerleri, organ toplama ve insanları kendi iradelerine karşı kullanmak gibi bir dizi diğer iğrenç suçu içeren işlemlerde kripto izini takip etmektir .

CipherTrace Yardım Ediyor

Aaron Kahler‘in profili , ATII‘yi yönetme niteliklerini çiziyor. Bir kripto para birimi ve blockchain izleme güvenlik şirketi CipherTrace‘den yardım alıyor . ABD istihbaratının eski subayı olarak da görev yapan CipherTrace‘in mali araştırma ve eğitim müdürü Pamela Clegg, ATII‘nin danışma kuruluna danışmanlık yapıyor.

- Advertisement -

Kripto genellikle gizli olmasından dolayı toplumun mahremiyetini tehlikeye sokan suç faaliyetleriyle ilişkilidir. Merkezi kurumların merkezi olmayan bir alana girmesini önlemek için, ATCC, kriptoyu suç faaliyetlerine yönelik bir araç olarak kullanarak skandalları açığa çıkararak topluluğun kendisini kurtarmasına yardımcı olabilir .

Böylece ağdaki izler takip edilerek suç profiline göre ödemeler takip edilebilecek ve bu suçları hafifletmeye yönelik adımlardan biri. İnsan gizliliği önemli ve güvenli olduğu kadar çoğu zaman suç örgütlerine finans kaynağı olarakta kullanıldığını unutmalayalım.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

- Advertisement -
cenk dinç
cenk dinçhttp://blokchaintr.com
Cenk Dinç Kriptoya Olan Merakını Daha İyi İfade Etmek İçin Araştırmalarını Öğrenerek Bizimle Paylaşmayı Seçti.Cenk Turizm Ve Otelcilik Okuyup Ayrıca Sitede Yazılarını Bizimle Paylaşmaktadır...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

70BeğenenlerBeğen
28TakipçilerTakip Et
756TakipçilerTakip Et
5AbonelerAbone

En Son Haberler

Student Coin (STC) Nedir? Student Coin (STC) Özellikleri Nelerdir?

Son yıllarda, işe alım görevlileri yüksek eğitimli insanlara büyük ilgi gösterdiler ve bu da potansiyel öğrenciler arasında daha fazla paraya ihtiyaç duyulmasına yol açtı.  Ancak...

2021’de Takip Edilmesi Gerek En İyi 10 DeFi Coin’leri

DeFi veya Merkezi Olmayan Finans sektörü, 2020 yılında muazzam bir ilerlemeye tanık oldu. Bu, yatırımcılara DeFi tokenlerine olan inancı güçlendirdi. Arenaya gelen birçok DeFi varlığı...

Ripple Yatırım Yapmaya Değer mi? 2021’de XRP Alınır mı?

Ripple'ın bu yıl yatırım yapmaya değer olup olmadığını mı merak ediyorsunuz? Aşağıdaki kılavuzda sizin için Ripple, devam etmekte olan SEC davasının ardından düzenleyici netlik arıyor.XRP...
bitcoinBitcoin
49,202.00 $
49,202.00 $
3.44%
ethereumEthereum
1,592.86 $
1,592.86 $
6.2%
binance-coinBinance Coin
238.67 $
238.67 $
13.3%
tetherTether
0.994332 $
0.994332 $
0.85%
cardanoCardano
1.02 $
1.02 $
3.01%
polkadotPolkadot
32.30 $
32.30 $
11.93%
xrpXRP
0.462058 $
0.462058 $
7.5%
litecoinLitecoin
176.51 $
176.51 $
6.25%
chainlinkChainlink
26.62 $
26.62 $
6.62%
bitcoin-cashBitcoin Cash
519.34 $
519.34 $
6.08%

Benzer Haberler

Coinbase Kullanıcıları Ademi Merkeziyet İddaları Yüzünden Çok Kızgın

ABD kripto borsa şirketi Coinbase, artık merkeziyetsizlikten çıktığı ve ademi merkeziyet olduğu için kullanıcıların bütün öfkesini almış durumda gözüküyor. 25 Şubat'ta “Coinbase, merkezi olmayan, merkezi...

Bitcoin Fiyat Tahmini: BTC’de Kar Satışları Boğaları Zora Sokuyor

Bitcoin fiyat tahmini, fiyat 50.000 $ dolar'ın altına düştüğü için belirsizlik aşamasına giriyorBoğalar, yükselen ivmeyi sürdürmek için giderek daha fazla baskı altında45.000 $ dolar'lık...

ABD Hazine Bakanı Bitcoin Hakkındaki Endişelerini Dile Getirdi, Dijital Dolara İhtiyaç Duyuyor

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, önde gelen kripto para birimi Bitcoin ile ilgili endişelerini dile getirdi. New York Times DealBook konferansında Yellen, Bitcoin'in teknik becerisini,...

Binance Coin Analizi: BNB 250 Dolar Üzerine Çıkmaya Çalışıyor

Binance Coin fiyatının yatay hareket etmesi bekleniyor.BNB, 250 $ dolar üzerine çıkamyı başaracak mı?En yakın destek 225 $ dolar'da ve en aşağıdada 200 Doların...