Home Kripto Para Haberleri Yani Kripto Konsorsiyum İle İnsan Ticareti Yapanlar Ortaya Çıkacak

Yani Kripto Konsorsiyum İle İnsan Ticareti Yapanlar Ortaya Çıkacak

0
Yani Kripto Konsorsiyum İle İnsan Ticareti Yapanlar Ortaya Çıkacak

İnsan ticareti ile mücadele kampanyası , geçtiğimiz ay İnsan Ticareti ile Mücadele Girişimi (ATII) tarafından düzenlenen bir kripto para konsorsiyumunun lansmanı ile kripto alanı içinde zemin kazanıyor.

Kripto para piyasasının önde gelen liderleri insan ticareti ile ilgili standart bilgiler oluşturacak ve paylaşacak . 2020 Ocak ayından bu yana oluşturulan ATII , herhangi bir işlem izleme, yaptırım veya işe alım teknolojisi yoluyla kullanılabilen yüksek riskli insan ticareti verileri de dahil olmak üzere girişimleri iyileştirebilir ve kaynak sağlayabilir.

Kripto Piyasası İnsan Ticaretine Karşı Savaş Açtı

İnsan ticareti yapmak insan kaçırmak Dünya üzerinden çok kötü etkiler bırakan bir suçtur. Bu Konsorsiyumun amacı, kripto para birimi işlemlerinden elde edilen verileri kullanarak insan ticaretiyle mücadele etmektir .

Derneğin kurucusu Aaron Kahler, Bu derneğin amacı bu alandaki herkesin standart verilere erişim hakkının olduğunu sözyledi. Ve Sözlerine ekledi:

Uyuşturucu kaçakçılığı, suç, terörist finansmanı, fidye yazılımı ve daha fazlası hakkında çok fazla veri gördük, ancak dünyanın insan kaçakçılığı hakkında yeterli bilgiye sahip olmadığı, bunun bugünün karanlık pazarında, Ayrıca birçok kripto işleminin gerçekleştiğini görüyoruz.

Kahler, istihbarat örgütleriyle çalışarak bu işten acı çekenlerin acısını hafifletmek istiyor. Çocuk sömürüsü ve seks kaçakçılığının çok ciddiye alınmadığına inanıyor. Bu suçlar günümüzde hala devam etmek olan bir beladır, fakat günümüzde kripto gizliliği bu suçların daha çok çoğalmasını sağlıyor.

Darknet piyasası işin içinde ve bunun iyi bir nedeni var. 21. yüzyılda insan satmak, organize suç gelirinin en yüksek kaynaklarından biri olarak kabul edilmektedir. Kripto borsaları yoluyla ödeme , tespitin önlenmesine yardımcı olur .

İnsan ticareti operasyonları son derece organize olup  , Ağustos 2014’te Sinjar’da kaçırılan 3.200 Ezidi kadın gibi karı en üst düzeye çıkarmak için toptan satış yapabilir .

ATCC’nin Hedefi Ve Amacı

ATCC‘nin (İnsan Ticaretiyle Mücadele Kripto Konsorsiyumu) ​​ana hedefi, insan ticareti ve çocuk istismarı konusunda kolluk kuvvetlerine bilgi sağlayabilmektir. Kahler bir röportajda, tipolojik tanımlayıcılar ve diğer araştırma biçimleri oluşturarak dernek içindeki konuşmaya başladıklarını söyledi.

Sektördeki kişilere, kurumsal sorumlulukları olarak insan kaçakçılarına karşı kolektif eylemde bulunmaları konusunda meydan okudu . Mantıksal hareket, sömürü sömürüsünü, emek sömürüsünü, ev hizmetini, zorla evliliği, zorla suçluluğu, çocuk askerleri, organ toplama ve insanları kendi iradelerine karşı kullanmak gibi bir dizi diğer iğrenç suçu içeren işlemlerde kripto izini takip etmektir .

CipherTrace Yardım Ediyor

Aaron Kahler‘in profili , ATII‘yi yönetme niteliklerini çiziyor. Bir kripto para birimi ve blockchain izleme güvenlik şirketi CipherTrace‘den yardım alıyor . ABD istihbaratının eski subayı olarak da görev yapan CipherTrace‘in mali araştırma ve eğitim müdürü Pamela Clegg, ATII‘nin danışma kuruluna danışmanlık yapıyor.

Kripto genellikle gizli olmasından dolayı toplumun mahremiyetini tehlikeye sokan suç faaliyetleriyle ilişkilidir. Merkezi kurumların merkezi olmayan bir alana girmesini önlemek için, ATCC, kriptoyu suç faaliyetlerine yönelik bir araç olarak kullanarak skandalları açığa çıkararak topluluğun kendisini kurtarmasına yardımcı olabilir .

Böylece ağdaki izler takip edilerek suç profiline göre ödemeler takip edilebilecek ve bu suçları hafifletmeye yönelik adımlardan biri. İnsan gizliliği önemli ve güvenli olduğu kadar çoğu zaman suç örgütlerine finans kaynağı olarakta kullanıldığını unutmalayalım.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here