Home Kripto Para Haberleri Wealthsimple: Kanada’nın ilk düzenlenmiş borsası hayata geçti

Wealthsimple: Kanada’nın ilk düzenlenmiş borsası hayata geçti

0
Wealthsimple: Kanada’nın ilk düzenlenmiş borsası hayata geçti

Kanada, Kanada Menkul Kıymetler Yöneticileri (CSA) tarafından düzenleyici onayın ardından ilk kripto para borsası Wealthsimple’ı memnuniyetle karşıladı.

Değişim, Winklevoss ikizlerinin Gemini Trust Company tarafından desteklenmektedir ve Kanada’da 13 eyalet ve bölgede federal hükümet ve düzenleyiciler tarafından düzenlenmektedir.

Servet basit borsa lansmanı

Yatırım şirketi Wealthsimple, 29 Eylül Salı günü şirketin bir kripto ticaret platformu başlattığını duyurdu. Firma, borsayı Kanada’nın ilk düzenlenmiş borsası olarak duyurdu. Platform, “para yatırma ve çekme işlemleri için minimum ücret veya ücret sunmuyor.”

Şirketin kripto para birimi Wealthsimple Digital Assets Inc. (WDA), Ağustos ayında CSA’dan düzenleyici yeşil ışık aldı.

Wealthsimple, platformunda işlem gören herhangi bir kripto para birimini tutmayacaktır; bunun yerine, borsanın platformunda işlem gören varlıklar, 200 milyon dolarlık soğuk depolama sigortasına sahip bir kripto saklama sorumlusu olan Gemini Trust Company tarafından tutuluyor.

Exchange Özellikleri

Kullanıcılar , borsada bir hesap oluşturarak kripto para birimlerini platformda alıp satabilir . Kullanıcılar, Wealthsimple Trade uygulamasında kripto para birimleri, hisse senetleri, bonolar ve borsa yatırım fonları (ETF’ler) ticareti yapmak için özel hesabı kullanabilir.

Ancak, para yatırma ve çekme işlemleri yalnızca Kanada doları cinsinden yapılabilir.

Borsa, Kanada’nın on üç yetki bölgesinin tamamında çalışır ve kullanıcıların Ethereum ve Bitcoin alıp satmalarına izin verir. WDA, Québec’te bir türev satıcısı olarak kayıtlıdır, ancak diğer tüm yetki alanlarında, WDA, sınırlı bir satıcı olarak kayıtlıdır.

Halka açık olarak piyasaya sürülmeden önce, platform beta olarak mevcuttu ve insanların bir bekleme listesine katılmasına izin veriyordu. Bildirildiğine göre, bekleme listesindeki kişi sayısı 130.000’i geçti.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here