Home Kripto Para Haberleri Visa, Kripto Para Birimi Kullanarak Ödeme Anlaşmalarına İzin Vermek İçin Çalışmalara Başladı

Visa, Kripto Para Birimi Kullanarak Ödeme Anlaşmalarına İzin Vermek İçin Çalışmalara Başladı

0
Visa, Kripto Para Birimi Kullanarak Ödeme Anlaşmalarına İzin Vermek İçin Çalışmalara Başladı

Visa Inc Pazartesi günü yaptığı açıklamada, ana akım finans endüstrisi tarafından dijital para birimlerinin artan kabulünün en son işareti olan ödeme ağında işlem yapmak için kripto para birimi USD Coin kullanımına izin vereceğini söyledi.

Visa, ödeme ve kripto platformu Crypto.com ile pilot programı başlattı ve bu seçeneği bu yıl daha fazla ortağa sunmayı planladığını söyledi.

USD Coin (USDC), değeri doğrudan ABD dolarına sabitlenmiş bir stabilcoin kripto para birimidir.

Visa’nın hareketi, BNY Mellon, BlackRock Inc ve Mastercard Inc gibi büyük finans firmalarının bazı dijital paraları benimsemesiyle, kripto para birimlerinin yatırım portföylerinin düzenli bir parçası olacağına dair öngörüleri ateşledi.

Tesla Inc patronu Elon Musk, geçen hafta müşterilerin elektrikli araçlarını Bitcoin ile satın alabileceğini ve kripto para biriminin ticarette kullanımı için önemli bir adım olduğunu söyledi.

Kripto para birimi başkanı Cuy Sheffield, “Dünyanın dört bir yanındaki tüketicilerin dijital para birimlerine erişebilmek, bunları tutabilmek ve kullanabilmek için artan bir talep görüyoruz ve müşterilerimizden tüketiciler için bu erişimi sağlayan ürünler oluşturabilmek için talep görüyoruz,” Visa’da dedi.

Geleneksel olarak, bir müşteri bir kahve için ödeme yapmak için bir Crypto.com Visa kartı kullanmayı seçerse, bir kripto para birimi cüzdanında tutulan dijital para biriminin geleneksel paraya dönüştürülmesi gerekir.

Kripto para cüzdanı, geleneksel fiat para birimini bir banka hesabına yatıracak ve günün sonunda herhangi bir işlemi kapatmak için Visa’ya bağlanacak ve işletmeler için maliyet ve karmaşıklık ekleyecektir.

Visa’nın Ethereum blok zincirini kullanacak olan son adımı, işlemin tamamlanması için dijital parayı geleneksel paraya dönüştürme ihtiyacını ortadan kaldırıyor.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here