Home Kripto Para Haberleri Visa CEO’su Kripto Stratejilerini Açıkladı

Visa CEO’su Kripto Stratejilerini Açıkladı

0
Visa CEO’su Kripto Stratejilerini Açıkladı
Visa Inc. debit and credit cards are arranged for a photograph in Washington, D.C., U.S., on Friday, Oct. 20, 2017. Visa is expected to announce fourth-quarter earnings figures on October 25. Photographer: Andrew Harrer/Bloomberg

Finansal hizmetler firması Visa’nın başkanı ve CEO’su Alfred Kelly, şirketin ileriye dönük kripto strateji planını açıklıyor.

Kelly, bir yatırım çağrısında, dijital varlıklara artan ilgi olarak gördüğü şeyi ele alıyor ve şirketin sektöre bakışını ve büyüme trendine nasıl katılmayı planladığını ana hatlarıyla açıklıyor.

Kelly , ödeme devinin Visa kullanıcılarının Bitcoin gibi “dijital altın” ve “ağırlıklı olarak varlık olarak tutulan” kripto para birimlerini almalarına ve satmalarına izin vermeyi planladığını söylüyor .

“Buradaki stratejimiz, kullanıcıların Visa kimlik bilgilerini kullanarak bu para birimlerini satın almalarını sağlamak için cüzdanlar ve borsalarla çalışmak veya Visa’nın küresel olarak kabul edildiği 70 milyon satıcıdan herhangi birinde fiat satın almak için Visa kimlik bilgilerimize para yatırmaktır.”

Visa CEO’su, ödeme devinin, halka açık blok zincirlerinde çalışan dijital para birimlerini Gerçek Zamanlı Ödemeler (RTP) ve Otomatik Takas Odası (ACH) sistemleri gibi geleneksel bankacılık ağlarıyla aynı ışıkta gördüğünü ekliyor.

“Halka açık blok zincirlerinde çalışan dijital para birimlerini, RTP veya ACH ağları gibi ek ağlar olarak düşünüyoruz, bu yüzden onları ağ stratejimizin bir parçası olarak görüyoruz. Bu segmentlerin her ikisinde de bu alanda açık lideriz. “

Visa yöneticisi, ödeme firmasının diğer kripto varlıklarını eklemeye açık olacağını ekliyor. Kelly ayrıca şirketin düzinelerce kripto firması ve borsasıyla zaten ortaklık kurduğunu açıkladı.

“… Belirli bir dijital para birimi tanınmış bir değişim aracı haline geldiği ölçüde, onu bugün halihazırda 160’tan fazla para birimini destekleyen ağımıza ekleyemememiz için hiçbir neden yok…

Bugün, madeni para tabanlı Crypto.com, BlackFi, Fold ve BitPanda dahil olmak üzere önde gelen dijital para platformlarından ve cüzdanlarından 35’i Visa’yı çıkarmayı seçti. Bu cüzdan ilişkileri, 50 milyondan fazla Visa kimlik bilgisi potansiyeli temsil ediyor. Bir sonraki lider ağ, bunun bir kısmına sahip. “

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here