Home Blockchain Uzmanlar Hack-Proof Quantum Communications Network’ün Lansman Onayını Verdi

Uzmanlar Hack-Proof Quantum Communications Network’ün Lansman Onayını Verdi

0
Uzmanlar Hack-Proof Quantum Communications Network’ün Lansman Onayını Verdi

Dünyanın ilk entegre (Hack-Proof Quantum Communications Network) uzaydan yere kuantum iletişim ağının pratik kullanıma hazır olduğu bildiriliyor.

South China Morning Post ile elde edilen bilgiye göre, entegre iletişim kuantum ağı profesörü Pan Jianwei ve Bilim ve Hefei Çin Teknoloji Üniversitesi bilim adamlarından oluşan bir ekip tarafından geliştirilen bulundu iletişimi kolaylaştırmada, güvenli, güvenilir ve kararlı olmak ve hassas bilgilerin uzun mesafelerdeki kullanıcılar arasında aktarılması.

“Güvenilir bir röle yapısı kullanan, yerdeki fiber ağ 2.000 km’den fazla alanı kapsıyor, gerçekçi cihazların kusurlarına karşı pratik güvenlik sağlıyor ve uzun vadeli güvenilirlik ve kararlılığı koruyor.”

2017’de tamamlanan entegre kuantum ağı (Hack-Proof Quantum Communications Network), 2.000 kilometre (KM) yayılan 700 optik fiberden ve dünyanın ilk kuantum iletişim uydusu olarak adlandırılan Micius uydusundan oluşuyordu. Entegre uzaydan yere kuantum iletişim ağı, dört Çin vilayetinde ve toplam 4.600 KM’yi kapsayan üç belediyede yer alan 32 düğümü birbirine bağlar.

Deney, kuantum (Hack-Proof Quantum Communications Network) dolaşıklığı kullanarak verilerin aktarılmasına ve şifrelenmesine izin veren bir yenilik olan kuantum anahtar dağıtım teknolojisini (QKD) uyguladı veya parçacıkların çok büyük bir mesafeyle ayrılmış olsalar bile bağlı kaldığı fenomen.

Kamu sektörü, elektrik ve finans dahil olmak üzere çeşitli sektörlerde 150’den fazla kullanıcı, dünyanın ilk büyük ölçekli kuantum (Hack-Proof Quantum Communications Network) iletişim deneyine katıldı.

South China Morning Post’a göre, kuantum (Hack-Proof Quantum Communications Network) dolanıklığına dayalı olarak kanallar aracılığıyla aktarılan mesajları hacklemeye yönelik herhangi bir girişim, değişikliklere neden olacak ve alarmları artıracak ve bu da teoride ağı hacklenemez hale getirecektir.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here