Home Kripto Para Haberleri Uzman Mark Cuban: Bitcoin’ni “Dot-com” Balonuna Benzetti

Uzman Mark Cuban: Bitcoin’ni “Dot-com” Balonuna Benzetti

0
Uzman Mark Cuban: Bitcoin’ni “Dot-com” Balonuna Benzetti
  • Mark Cuban’ın basit tavsiyesi: “Nasıl korunacağınızı öğrenin”.
  • Kaza öncesi internet şirketlerinin çılgın fiyatlarını hatırlattı.

Twitter’daki bir çok gönderide Mark Cuban, Bitcoin balonu ile 1990’ların sonlarında internetle ilgili varlıkların aşırı spekülasyonunun değerde önemli bir düşüşe neden olduğu ve yatırımcıların kayıplarına neden olduğu dot-com balonuyla olan arasındaki benzerlikler çekti milyonlarca.

O sırada Cuban, Yahoo ile kurduğu akıllı bir ticaretle kazandığı 5,7 milyon doları korumayı başardı. Ürkütücü tweetler aracılığıyla şöyle yazıyor: “Kriptoya yatırım yapmak için geri ödeyemeyeceğiniz bir borç alıyorsanız, BİR KADINIZ ve HER ŞEYİ KAYBEDECEKSİNİZ,”

Sadece Bir Kaç Kripto Para Hayatta Kalacak

Cuban, kripto tüccarlarını dot-com balonuyla olanlarla karşılaştırdı ve tıpkı diğer birçok şirketin çökmesine rağmen başarılı olan Amazon ve Ebay gibi bazı şirketlerde olduğu gibi, bazı kripto para birimlerinin hayatta kalacağını, bazılarının ise çökeceğini ve asla olmadığını belirtti. kurtarmak.

“Köpekbalığı Tankı” yıldızı kehanetlerinin ünlüdür, ancak okuyucular ve yatırımcılar son zamanlarda olağanüstü $ 1 trilyon değere yükseldi ve yalnız geçen yıl dört katına pazar 1990’larda pets.com gibi mahkum inanmak mücadele ediyoruz.

Mark Cuban, Bitcoin ve Ethereum’u Amazon ve Ebay ile karşılaştırdı ve bunların potansiyel bir çöküşten sağ çıkma olasılığının daha yüksek olduğuna inandığını belirtti.

“Pek çok servet elde edilecek ve KAYBEDİLECEK” diye yazıyor milyarder, “HODL’ye kimin midesi olduğunu bulacağız (Sevgili Yaşam için Bekle). Benim tavsiyem? Nasıl riskten korunacağınızı öğrenin. “

Mark Cuban, Olası Durumlar İçin Uyardı

Risk alanlara benzer olmasına rağmen, yatırımcılar bu aşamada piyasaya büyük meblağlar yatırmak için borç almamaları konusunda uyarıldı. Elbette, kişisel kayıplar veya kazançlar söz konusu olduğunda kaldıraç dikkate alınmalıdır.

Mark Cuban, açıklamasını daha da ileri götürmek için, tıpkı çöküşten önce internet şirketlerinin çılgın fiyatlarını haklı çıkarmaya çalışan yatırımcılar gibi, yatırımcıların potansiyel olarak fiat para biriminin yerini alacağı iddiasını, bir potansiyel karşısında bile yatırım yapmaya devam etmek için bir bahane olarak kullandıklarını söyledi. patlamak.

Onun uyarıları, günlük ticaretteki yükselişi Hertz, JCPenney veya Kodak gibi dot com balonu sırasında yükselen ve düşen hisse senetlerinin yetersizliğiyle karşılaştırmaktan geri kalmıyor.

Küba, kripto tüccarlarının eğilimi ve 1990’larda aynı şeyi yapanlarla bile benzerlikler çekti. Ondan alıntı yaparak, “Boğa piyasasında herkesin bir dahi olduğunu düşünüyorsunuz.”

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here