Home Kripto Para Haberleri Ünlü Bitcoin Savunucusu Senatör ABD Senato Bankacılık Komitesine Atandı

Ünlü Bitcoin Savunucusu Senatör ABD Senato Bankacılık Komitesine Atandı

0
Ünlü Bitcoin Savunucusu Senatör ABD Senato Bankacılık Komitesine Atandı

Ünlü Bitcoin ve kripto savunucusu ABD Senatörü Cynthia Lummis (R-WY) şu anda ülkenin bankacılık düzenlemelerini denetleyen oldukça etkili bir Senato komitesine atandı.

Bir de açıklamada Bankacılık, Konut ve Kentsel İşler Komitesine randevusunu ardından Lummis ona devletin mali yenilikler savunmak ve dijital varlık alana destek umut ettiğini söyledi.

Wyoming, son birkaç yıldır finansal inovasyon konusunda liderlik ediyor.

Cynthia Lummis;

Bankacılık Komitesindeki rolüm aracılığıyla, bu öncü çabaların çoğuna ışık tutmayı ve dijital varlıkların düzenlenmesinin yeniliği boğmak yerine yeniliği teşvik edecek şekilde yapılandırılmasını sağlamak için federal düzenleyicilerle birlikte çalışmayı umuyorum.

Ayrıca, topluluk bankalarımıza yasal destek sağlamayı ve canlı, güvenli finansal piyasalara sahip olmamızı sağlamayı sabırsızlıkla bekliyorum. “

Cynthia Lummis, 2013 yılında ilk BTC’sini satın aldı ve o zamandan beri önde gelen kripto para biriminin yatırımcısı oldu.

Wyoming’i Senato’da temsil eden ilk kadınlar daha önce Bitcoin’i ulusal konulara dahil etmek istediğini söyledi ve Bitcoin’in sağlam bir değer deposu olduğunu iddia etti.

Wyoming merkezli kripto varlık bankacılığı şirketi Avanti Financial Group’un CEO’su Caitlin Long, hareketin endüstri için ileriye doğru büyük bir adım olduğunu söylüyor.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here