Home Kripto Para Haberleri Ünlü Çin Teknoloji Şirketi Bitcoin Ve Ethereum Satın Aldı

Ünlü Çin Teknoloji Şirketi Bitcoin Ve Ethereum Satın Aldı

0
Ünlü Çin Teknoloji Şirketi Bitcoin Ve Ethereum Satın Aldı

Kripto paraların kurumsal şirketler tarafından alınmaya başlanması çok yaygın hale geldi.

Çinde bir teknoloji şirketi olan Meitu 7 Mart tarihli basın açıklamasında nakit paralarıyla 22,1 Milyon dolar değerinde Bitcoin, 17,9 Milyon Dolar değerinde Ethereum aldığını duyurdu. Kripto paralara yatırım yapan Hong Kong borsasına kayıtlı ilk şirket olma özelliğini de almış oldu.

Meitu çok popüler bir fotoğraf düzenleme uygulamasına sahip. 456 Milyon kullanıcısı bulunmakta. Meitu Bitcoin’i internetin 2005 yılındaki zamanlarına benzetiyor. Şuan kripto para sektörünün erken aşamasında olduğunu düşünüyorlar.

Meitu Blokchain’e Girmeyi Düşünüyor

Meitu yönetim kurulu, yatırımın arkasındaki ana sebebin iki kripto para biriminin de geleceğe şekil vereceği düşüncesidir.

Uzun vadeli beklentilere rağmen, genel olarak kripto para birimi fiyatları hala oldukça değişken ve bu nedenle Kurul şu anda en büyük iki kripto para birimine piyasa değeri olan Ether ve Bitcoin’e yatırım yapmaya karar verdi ve Kurulun uzun vadede hissedar değerini artırması gerektiğine inanıyor.

Meitu Ethereum destekli merkezi olmayan uygulamalar (dApps) kullaranak Blockchain endüstrisine girmek istediğini duyurdu.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here