Twitter Sahte Hesapları Silme Sayısı 32000’in Üzerine Çıktı

Twitter sahte hesapları platformun koronavirüsü olarak kabul edilir. Son haberlerde, sosyal paylaşım sitesi Twitter, sahte kabul edilen yaklaşık 32.000 hesabı askıya aldı ve üç ülke ile bağları olduğu bildirildi: Çin, Türkiye ve Rusya.

Twitter, bir duyuruda 32.242 sahte hesabın devletler tarafından desteklenen bilgi işlemleriyle bağlantılı olduğunu belirtti. Ayrıca, izlenen hesaplar üç farklı operasyonla bağlantılıdır ve Çin, Rusya ve Türkiye ile bağlantılıdır.

Çin’den 23000 Twitter sahte hesapları

32.242 hesaptan Twitter, 23.750 kişinin Çin iktidar partisiyle bağlantılı olduğunu keşfetti; Twitter bu sahte hesapların ağını yeni buluyor.

Bu hesaplar, Hong Kong’un siyasi dinamikleri ile ilgili yanıltıcı anlatıları itmekle birlikte Çin Komünist Partisini tercih eden jeopolitik bir anlatıyı yaymaktan sorumluydu .

Mikroblog alanı ayrıca ÇHC’nin anlatımını yaymak için “amplifikatör hesapları” nın da kullanıldığını keşfetti; yaklaşık 150.000 kişi vardı.

Rusya 1152 Twitter Sahte Hesap

Ayrıca, bir Rus firması devletin desteklediği siyasi propagandayı yaymakla görevli “Mevcut Politika” ile bağlantılı 1.152 sahte hesap. Twitter, çapraz kazançlar ve içeriği politik kazançlar için yükseltmesi nedeniyle bu hesapları kaldırdı. Dahası, bu hesaplar Rus iktidar partisini de destekliyor ve siyasi muhalifler gibi görünen herkese saldırıyorlardı.

Son olarak, 7.340 civarında Twitter, Türkiye’ye kadar uzanan sahte hesaplar da silindi. Twitter’a göre, bu hesaplar, öncelikli olarak yerli kitleleri hedefleyen koordineli kimlik doğrulaması yapılmayan bir faaliyette çalışıyordu. Bazı hesapların sahte olduğu, bazılarının ise tehlikeye girdiği ve Türk iktidar partisi AK Parti lehine siyasi anlatıları güçlendirmek için kullanıldığı anlaşıldı. İlginçtir, tehlikeye atılan bazı hesaplar da görevdeki hükümeti eleştiriyordu.

Resmi yazı, Twitter sahte hesaplarını silmenin yanı sıra platformun aşağıdaki önlemleri alacağını da ileri sürüyor.

  1. Gösterim sayımları hakkında halka açık arşivde daha fazla netlik sunun ve bilgi işlemlerinin halka açık konuşma üzerindeki somut etkisini daha fazla ölçmeye çalışın.
  2. Küresel olarak farklı olduklarından ve halkın bu sorunları daha iyi anladığından emin olmak için akademik ortaklıklarımızı resmileştirmeye devam edin.
  3. Daha sonraki işbirliği fırsatlarını tartışmak üzere uzmanları, sektörü ve hükümeti bir araya getirmek için yaz aylarında çevrimiçi bir konferans düzenleyin.

Türkiye 7340 Twitter Sahte Hesap

İlginç bir şekilde, Twitter verileri , Çin’deki hesapların çoğunun takipçisi olmadığını ve 23750 olan silinmiş Twitter sahte hesaplarının toplam sayısının 51044 kullanıcıdan sonra kolektif olduğunu ve bu da küçük ve büyük etkileyicilerle karşılaştırıldığında hiçbir şeyin yanında olmadığını gösterdi. Ortalama bir küçük influencer’ın platformda yaklaşık 1000 – 2300 takipçisi var.

Türkiye ile bağlantılı 7340 Twitter sahte hesabının 31369636 kullanıcıyı takip eden toplu bir hesabı varken, Çinlilerden oldukça fazla sayıda. 1152 Rus hesabının 13408235 kullanıcıyı takiben toplu bir hesabı varken, belki de silinmiş Twitter sahte hesapları arasındaki üç veri seti arasında en büyük hesap / takipçi oranı.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

- Advertisement -

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

- Advertisement -
cenk dinç
cenk dinçhttp://blokchaintr.com
Cenk Dinç Kriptoya Olan Merakını Daha İyi İfade Etmek İçin Araştırmalarını Öğrenerek Bizimle Paylaşmayı Seçti.Cenk Turizm Ve Otelcilik Okuyup Ayrıca Sitede Yazılarını Bizimle Paylaşmaktadır...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

71BeğenenlerBeğen
28TakipçilerTakip Et
783TakipçilerTakip Et
5AbonelerAbone

En Son Haberler

Rarible (RARI) Nedir? Rarible, NFT’leri Nasıl Kullanır?

Rarible (RARI) , kullanıcıların blockchain teknolojisi ile güvence altına alınmış dijital koleksiyonlarını oluşturmalarına ve satmalarına olanak tanıyan bir platformdur. Bir sanatçı olarak kendi çalışmanızı pazarlamanın, yüksek değerli koleksiyon...

Vortex DeFi (VTX) Nedir? Vortex Bişenleri Nelerdir?

Vortex DeFi (VTX) , kullanıcılara tek bir web tabanlı kullanıcı arayüzünden tüm önde gelen merkezi olmayan finans (DeFi) platformlarına ve protokollerine tek noktadan erişim sağlamayı...

SuperFarm (SUPER) Nedir? NFT Nedir? SuperFarm Ve NFT Nasıl Çalışır

SuperFarm (SUPER), onlara tokenlerine değer katma kapasitesi verirken, fungible olmayan tokenler (NFT) oluşturma sürecini kolaylaştırmayı amaçlayan bir çapraz zincir DeFi platformudur.  Yaratıcıların yararlanabileceği kendi NFT pazarına...
bitcoinBitcoin
43,640.00 $
43,640.00 $
7.04%
ethereumEthereum
1,342.21 $
1,342.21 $
8.85%
cardanoCardano
1.21 $
1.21 $
12.64%
tetherTether
1.01 $
1.01 $
0.47%
binance-coinBinance Coin
199.81 $
199.81 $
11.64%
polkadotPolkadot
30.37 $
30.37 $
11.68%
xrpXRP
0.400273 $
0.400273 $
10.15%
litecoinLitecoin
157.30 $
157.30 $
9.38%
chainlinkChainlink
23.25 $
23.25 $
9.68%
usd-coinUSD Coin
1.00 $
1.00 $
0.21%

Benzer Haberler

Cardano En Yüksek Seviyeye Ulaşırken ADA Borsa Hakimiyetini Ele Geçirdi

ADA en son fiyat yükselmesinin ardından ATH yaparak piyasa hakimiyetini eline almış durumda gözüküyor. Cardano'nun işlem hacmi Kraken borsasında Bitcoin'inkini geçti. Messari tarafından sağlanan verilere göre,...

Ünlü Analist Lark Davis Mart Ayı İçin En İyi 6 Coin’i Açıkladı

Ünlü analist ve trader Lark Davis, Mart ayında bu 6 coin için büyük hareket etme potansiyeli olduğunu söylüyor. Yeni bir videoda Davis, 224.000 YouTube abonesine...

Coinbase Halka Açılma Planında Kendi Tokeni’demi Var?

ABD merkezli kripto borsası Coinbase, halka açılma planının bir parçası olarak muhtemelen kendi tokenini piyasaya süreceğini ima ediyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)...

Ünlü Analist Bitcoin İçin Uyardı, BTC’de İzlenmesi Gereken Önemli Seviyeler

Ünlü analist Smart Contracter twitter takipçilerini ve kripto severleri uyardı. Bitcoin'in keskin bir düşüş daha yapma olasılığı için, kendisi Bitcoin'in bir sonraki hamlesinin keskin...