Home Kripto Para Haberleri Tether (USDT), Yearn Finance Exploit’te Çalınan 1,7 Milyon Dolarlık USDT’yi Dondurdu

Tether (USDT), Yearn Finance Exploit’te Çalınan 1,7 Milyon Dolarlık USDT’yi Dondurdu

0
Tether (USDT), Yearn Finance Exploit’te Çalınan 1,7 Milyon Dolarlık USDT’yi Dondurdu

Tether, Yearn Finance protokolünün son olayında çalınan 1.7 milyon doları dondurdu. Bu arada Bitfinex, Tether’e 550 milyon dolarlık son bir kredi geri ödemesi yaptı.

Yearn.Finance protokolüne yapılan son saldırının ardından, büyük ABD doları stabilcoin şirketi Tether, platformdan çalınan 1.7 milyon dolar değerinde USDT’yi dondurdu.

Bu arada Bitfinex, Tether’e son kredi geri ödemesini yaptığını açıkladı.

Tether Freeze, Merkezileştirme Endişelerini Artırıyor

Tether CTO’su Paolo Ardoino, 5 Şubat 2021 Cuma günü Twitter hesabından USDT’nin donma haberini duyurdu.

Şirketin eylemi daha sonra bilgisayar korsanının çalınan fonları harcamasını engelleyecekti.

Haber saldırının ilk özlemi en v1 DAI tonoz bir istismar uğradığı ortaya 4 Şubat tarihinde Twitter üzerinden merkezi olmayan finans (Defi) protokolü tarafından bildirildi.

Daha sonra yayınlanan bir güvenlik açığı açıklamasında , ekip saldırıyı 11 dakikanın altında hafifletmeyi başardı ve böylece kasadaki 35 milyon DAI’den 24 milyon DAI’yi kasadan boşaltılan 11 dolarla kurtarabildi. Kötü niyetli oyuncu, flaş kredi saldırısından da 2,7 milyon dolar kar etmeyi başardı.

Ancak, Tether’in çalınan fonları dondurma kararı, Twitter’daki kripto topluluğu üyelerinden bir dizi eleştiri aldı. Yorumlardan bazıları, Tether’in eyleminin ademi merkeziyet ilkelerine aykırı olduğunu belirtti. Diğerleri, USDT şirketinin daha merkezi olduğu iddialarıyla şirketin itibarını zedelediğini belirtti.

Bu arada Ardoino , eleştirilere şöyle cevap verdi :

“Bu vesileyle herkese Tether $ USDt’nin bir taşıma katmanı olarak blockchain kullanan merkezi bir stabilcoin olduğunu hatırlatmak için kullanmak istiyorum. Tether görevleri arasında, potansiyel tehlikeli davranışlarla ilgili olarak LE ve düzenleyicilerle hareket etme ve işbirliği yapma sorumluluğu vardır. “

Bu arada, Tether’in bir kripto platformuna yapılan saldırının ardından USDT fonlarını dondurduğu ilk sefer değil. Bir takiben hack bildirildi değişimini, 280 $ milyon dolara mal Singapur merkezli değişimi KuCoin üzerinde şirket 33 milyon $ dondu kripto değerinde.

Bitfinex, Tether’e 550 Milyon Dolarlık Son Kredi Geri Ödemesini Yaptı

Tether ile ilgili diğer haberlerde, kripto para borsası Bitfinex, Tether’e kalan 550 milyon dolarlık kredi bakiyesini ödediğini açıkladı. Resmi bir duyuruya göre , kripto borsası ödemeyi tamamen fiat para biriminde yaptı.

2019’da New York Başsavcısı (NYAG) , Bitfinex’i 850 milyon dolarlık zararı kapatmak için Tether’in rezervlerinden 700 milyon dolardan fazla kullanmakla suçladı .

Kripto borsası, savunmasında 850 milyon doların ödeme işlemcisi Crypto Capital Corp’a gönderildiğini, Bitfinex’in ise fonların ele geçirildiğini ve korunduğunu belirtti.

Dava halen devam etse de Bitfinex bugün yapılan açıklamada kredinin planlanandan daha erken ödendiğini belirterek, kredi limitinin artık kapatıldığını da sözlerine ekledi.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here