Home Kripto Para Haberleri Stan Druckenmiller: Kripto Paralar FED’in Yarattığı Soruna Çözüm Olabilir

Stan Druckenmiller: Kripto Paralar FED’in Yarattığı Soruna Çözüm Olabilir

0
Stan Druckenmiller: Kripto Paralar FED’in Yarattığı Soruna Çözüm Olabilir

Druckenmiller, ABD Doları’nın Fed’in tartışmalı politikası nedeniyle küresel rezerv para birimi statüsünü kaybedebileceğini ve bunun yerini defter bazlı bir sistemin alabileceğini söyledi.

Milyarder yatırımcı Stanley Druckenmiller, yıllarca çözülecek gerçek sorunu aradıktan sonra, kripto para birimlerinin nihayet bulduğunu söyledi. Yakın tarihli bir röportajda, 67 yaşındaki ABD Fed ve diğer merkez bankalarının, BTC ve diğer dijital varlıkların yükselebileceği yer olan fiat para birimlerinin gücünü tehdit ettiğine inanıyor.

Druckenmiller, Fed’in Mevcut Politikası Üzerine

CNBC’ye konuşan Druckenmiller, ABD Merkez Bankası’nın COVID-19 salgını başladıktan sonra üstlendiği politikaya değindi. ABD merkez bankası, vatandaşlarını ve mali piyasaları korumak için aşırı miktarda dolar basmaya başladı.

Amerikalı yatırımcılar, asıl nedenin hala bir sır olarak kaldığını, ancak bu eylemlerin uzun vadede doların gücünü tehdit edebileceğine inandığını söyledi.

“Tarihte para ve maliye politikasının ekonomik koşullarla bu kadar ayarsız olduğu bir dönem bulamıyorum, bir değil.”

Pandeminin en acı günlerinde ABD ekonomisine yardım etmek için Fed’in ilk nedenini desteklemesine rağmen, merkez bankasının sınırlarını aştığına ve geri dönüş yolu görmediğine inanıyor.

Ayrıca milyarder, merkez bankasının politikasını gevşetmemesi durumunda enflasyonun ABD ekonomisine yönelik en önemli tehditler arasında yer aldığını iddia etti.

Kurtaracak Kripto mu?

Druckenmiller, Fed eylemlerine devam ederse, küresel rezerv para birimi olarak doların statüsü yakında durabilir, diye devam etti Druckenmiller . Sonuç olarak, dünya zor olabilecek uygun bir değiştirmeye ihtiyaç duyacak.

Bu nedenle, yatırımcı kripto para dünyasından ortaya çıkan uygun bir seçenek görüyor. Yıllar öncesinden bir yoruma değinerek kendi fikrini kanıtladı:

“Muhtemelen bu şakayı hatırlamıyorsunuz, ancak beş veya altı yıl önce, kripto’nun bir problem arayışında bir çözüm olduğunu söylemiştim. Sorun şimdi net bir şekilde tanımlandı. Jerome Powell ve dünyanın geri kalan merkez bankacıları. Güven eksikliği var. “

Sonunda, “en muhtemel” ağın, “MIT’den veya Standford’dan bazı çocuklar tarafından icat edilen bir tür muhasebe sistemi veya henüz gerçekleşmemiş olan ve doların yerini alabilecek başka bir mühendislik okulu” olacağını belirtti Dünya çapında.”

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here