Sondakika Çin’nin CBDC e-Yuan’ı Piyasaya Sürüldü

Uzun zamandır beklenen Çin e-Yuanı piyasaya sürüldü ve yatırımcıların hepsi trene atlamak için hızlı haraket ediyor. Merkez bankası dijital para birimleri CBDC ivme kazanıyor ve ülkelerin yüzde 70’inden fazlası devlet destekli kripto para birimleri oluşturmak için çalışıyor.

Çin CBDC yarışına liderlik ediyor. Başkan Xi Jinping , blockchain geliştirmenin yeni nesil teknolojik ve endüstriyel yenilikler için çok önemli olduğunu belirtti. Çin e-Yuan’ın piyasaya sürülmesi de aynı niyeti gösteriyor.

Asya devi, küresel yatırımcıların dijital para birimlerini teşvik etmek için bu konsepti geliştirmelerini umuyor. Yetkililer, kripto para biriminin ülkenin finansal mekanizmalarına nasıl entegre edileceği konusunda fazla ayrıntı paylaşmadı. Ayrıca, Çin e-Yuan‘ının gerçek adem-i merkeziyetçilik güvencelerine ilişkin şüpheler sürmektedir.

Çin e-Yuanının Bitcoin yüksekliklerine dokunup dokunmayacağı görülüyor. Geçtiğimiz birkaç yıl içinde aldığı tüm hype göz önüne alındığında, Çin e-Yuan kripto dünyasının sevgilisi olacağından emin.

Çin e-Yuan Dünya İhtiyaç Duyar mı?

Çin‘in artan borcu büyümesine engel oluşturuyor. Şu anda, Çin’in kötü kredi borcu 341 milyar $ ‘dır ve yerel teminatla ilgili sorunların bir sonucudur. Bu sağlıklı bir borç değil, uluslararası derecelendirmenin düşmesine yol açabilecek oldukça kötü bir borçtur. Çin e-Yuan can help montaj borç sorunu çözmek.

Akıllı sözleşmeler, Çinli makamların varlıkları takip etmesine ve birden fazla teminattan kaynaklanan kötü borcu ortadan kaldırmasına izin verecektir. Yükümlülükler çok daha etkili bir şekilde izlenebilir. Başlangıçta, kripto para birimi eyalet tarafından sıkı bir şekilde düzenlenecek ve sadece doğrulanmış varlıklara işlem izinleri verilecek.

Bitcoin Tehlikeye Girebilir mi?

Kripto para birimini desteklemek için fiziksel varlıkların kullanılıp kullanılmayacağı açık değildir. Son zamanlarda, Çin fiatını desteklemek için önemli miktarda altın satın aldı. Büyük olasılıkla, Çin hükümeti, yeni para biriminin değerinde önemli bir düşüş fark ederse, kriptoyu fiziksel varlıklarla destekleyecekti.

İlginçtir ki CBDC‘lerde önde giden Çin, e-Yuan duyurusu sonrasında Çin‘in teknoloji stokları arttı. Yabancı şirketler, Shenzen borsasında işlem gören teknoloji şirketleri satın almak için 26.99 milyar dolara yakın harcama yaptılar. Devlet destekli olmasına ve gerçekten merkezi olmayan olmasına rağmen, Çin e-Yuan’ı gelecekte Bitcoin’e sert rekabet edebilir.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

- Advertisement -
bydinco
bydinco
Teknolijiye Olan Merakım Sonucu Blockchain Teknolojisiyle Tanıştım. Daha Fazla İnsana Bilgi Haber Ve Analizleri Aktarabilmek Adına Blokchaintr.com Kuruldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

71BeğenenlerBeğen
28TakipçilerTakip Et
787TakipçilerTakip Et
5AbonelerAbone

En Son Haberler

Rarible (RARI) Nedir? Rarible, NFT’leri Nasıl Kullanır?

Rarible (RARI) , kullanıcıların blockchain teknolojisi ile güvence altına alınmış dijital koleksiyonlarını oluşturmalarına ve satmalarına olanak tanıyan bir platformdur. Bir sanatçı olarak kendi çalışmanızı pazarlamanın, yüksek değerli koleksiyon...

Vortex DeFi (VTX) Nedir? Vortex Bişenleri Nelerdir?

Vortex DeFi (VTX) , kullanıcılara tek bir web tabanlı kullanıcı arayüzünden tüm önde gelen merkezi olmayan finans (DeFi) platformlarına ve protokollerine tek noktadan erişim sağlamayı...

SuperFarm (SUPER) Nedir? NFT Nedir? SuperFarm Ve NFT Nasıl Çalışır

SuperFarm (SUPER), onlara tokenlerine değer katma kapasitesi verirken, fungible olmayan tokenler (NFT) oluşturma sürecini kolaylaştırmayı amaçlayan bir çapraz zincir DeFi platformudur.  Yaratıcıların yararlanabileceği kendi NFT pazarına...
bitcoinBitcoin
48,208.00 $
48,208.00 $
7.54%
ethereumEthereum
1,538.49 $
1,538.49 $
13.26%
cardanoCardano
1.29 $
1.29 $
3.56%
binance-coinBinance Coin
253.45 $
253.45 $
19.74%
tetherTether
1.00 $
1.00 $
0.39%
polkadotPolkadot
35.25 $
35.25 $
13.23%
xrpXRP
0.435901 $
0.435901 $
5.34%
litecoinLitecoin
171.38 $
171.38 $
6.55%
chainlinkChainlink
26.71 $
26.71 $
10.86%
stellarStellar
0.419411 $
0.419411 $
5%

Benzer Haberler

XRPL NFT Ekleyeceğini Duyurdu

Ripple destekli geliştirme stüdyosu XRPL Labs Wietse Wind'in kurucusu, XRP Ledger'e fungible olmayan tokenler (NFT'ler) ekleme planlarını duyurdu. Wind, yeni bir tweet'te, XRPL geliştiricilerinin dikkatini,...

Ünlü Analist Paradotor 2021 Bitcoin Fiyat Tahminini Açıkladı

Kripto para analizi yapan ve en eski analistlerden olan Paradotor 2021 yılı için Bitcoin fiyat tahminini açıkladı. Ünlü analist 162 Bin takipçisine devamlı uyarılarda bulunup...

Ünlü Kripto Firması CEO’su Mike Novogratz 2021 Yıl Sonu İçin Bitcoin Fiyat Tahminini Arttırdı

Ünlü Kripto Firması CEO'su Mike Novogratz 2021 Yıl Sonu İçin Bitcoin Fiyat Tahminini Arttırdı

Ripple SEC Davası Sonucu Olarak XRP Fiyat Düşüşü Devam Ediyor

XRP piyasası, dava krizinin ortasında düşmeye devam ediyor.XRP, ayı % 16 düşüşle bitirmeye hazırlanıyor. Ripple Davası Haberleri Etkisi Devam Ediyor Bugün erken saatlerde,  XRP anlistlerinden biri  $ 0,403...