Home Kripto Para Haberleri SEC Başkan Adayına Göre Kuralların Değişmesi Gerektiğini Söylüyor, Peki Ripple İçin Neden Önemli?

SEC Başkan Adayına Göre Kuralların Değişmesi Gerektiğini Söylüyor, Peki Ripple İçin Neden Önemli?

0
SEC Başkan Adayına Göre Kuralların Değişmesi Gerektiğini Söylüyor, Peki Ripple İçin Neden Önemli?

SEC Başkan adayı Gary Gensler, piyasalarla birlikte “kuralların değişmesi gerektiğini” söyledi.

Amerikalı akademisyen ve eski yatırım bankacısı Gary Gensler, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun bir sonraki başkanı olmak için çok beklenen onay duruşması için 2 Mart’ta Bankacılık, Konut ve Kentsel İlişkiler Senato Komitesi huzuruna çıkacak.    

Gensler’in adaylığının milletvekilleri tarafından partizan tartışması olmaksızın yeşil ışık yakması bekleniyor.

Yakın zamanda yayınlanan açılış ifadesinde Gensler dijital varlıklardan bahsetmiyor. Ancak, pazarların teknoloji ile değiştiğini belirterek bunlardan söz ediyor. 

Gensler, SEC’in kurallarının bunlara uyarlanması gerektiğini vurguluyor.            

Pazarlar ve teknoloji her zaman değişiyor. 

Kurallarımız da onlarla birlikte değişmeli. 

MIT’de profesör olarak şu anki görevimde, teknoloji ve finansın kesişimi üzerine araştırma yapıyor ve öğretiyorum.

 Finansal teknolojinin iyilik için güçlü bir güç olabileceğine inanıyorum – ancak yalnızca SEC’in temel değerlerini yatırımcılara, ihraççılara ve halka hizmet etmek için kullanmaya devam edersek. “

Ripple için neden önemlidir?

2018’de Massachusetts Institute of Technology’de (MIT) blockchain ve kripto para birimleri üzerine bir ders veren Gensler, SEC’in Ripple Labs ile geç dönemde şirket aleyhine açılan dönüm noktası dava ile başlayan kayıtsız XRP satışları konusundaki yasal savaşının başında olacak. Aralık.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, son Twitter açıklamasında mevcut menkul kıymetler yasalarını “modası geçmiş” olarak nitelendirdi  :     

Düzenleyicilerin uygun gözetimi ile birlikte, tüketicileri korumak ve düzenli pazarlar sağlamak için açıkça çalışmayan güncelliğini yitirmiş yasaları modernize edebiliriz.

2018’de Gensler, sınıfına XRP’nin bir güvenlik olduğunu söyledi, ancak o zamandan beri duruşunun değişip değişmediği henüz belli değil. 

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here