Home Blockchain Samsung Yeni Blockchain Destekli 5G Telefonunu Tanıttı

Samsung Yeni Blockchain Destekli 5G Telefonunu Tanıttı

0
Samsung Yeni Blockchain Destekli 5G Telefonunu Tanıttı

Dünya’da bir ilki başaran Samsung Blockchain destekli 5g telefon modelini taınıttı.

Güney Kore devi olan Samsung ve SK Telecom, blockchain destekli kimlik doğrulaması özelliğine sahip ilk 5G akıllı telefonunu tanıttı.

Galaxy A Quantum” adı verilen Blockchain destekli telefon, Samsung Electronics ile ortaklaşa geliştirilen kuantum, rastgele sayı üretimli bir işlemciye sahip. 14 Mayısta duyurulan Blockchain destekli telefon modelinin başlangıç fiyatının 649.000 Kore wonu, yani 527,54 ABD doları olacak.

Telefondaki Blockchain Özellikleri

Şirket, kullanıcıların SK Pay ile çevrim dışı satıcılarda mal veya hizmet için ödeme yaparken blockchain destekli sistemin kullanılacağını belirtti.

Blockchain, telefonda saklanan bilgilerin değiştirilmesini ve çalınmasını önlemeye yardımcı olmak için de kullanılacak. Samsung tarafından geliştirilen 5g’li telefon olan Galaxy A Quantum en önemli özelliklerinden biri de mobil Blockchain kimlik doğrulama hizmeti olan SK Pay biyometrik koruma içermesi.

Sektöründe lider olan Samsung, 5g’li Blockchain destekli telefonun ön satışının 15 Mayıs’ta başlayacağını, resmi satışların ise 22 Mayıs’ta gerçekleşeceğini belirtti.

Blockchain Teknolojili Asyalı Telefonlar

Güney Kore, blockchain destekli telefonların geliştirilmesinde öncü bir ülke durumunda. Mobil devlerinden biri olan LG’nin, Samsung‘un kripto dostu Klaytn isimli telefonuna yanıt olarak blockchain telefonu geliştirdiğini bildirdi.

Çin kaynakları, Eylül 2019’da Huobi tarafından yatırım yapılan girişim While Network’ün blockchain ile çalışan akıllı telefonu Acute Angle’ı Güneydoğu Asya’da satışa sunduğunu bildirdi.

HTC ise boş durmayıp, nisan ayında bir uygulama aracılığıyla Monero (XMR) madenciliği yapabilecek telefonunu duyurdu.

Monero Fiyatı: 1 Monero (XMR) Kaç TL?

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here