Home Kripto Para Haberleri Rusya’daki Büyük Bankalardan Biri Kendi Stabilcoin’i İçin Başvuruda Bulundu

Rusya’daki Büyük Bankalardan Biri Kendi Stabilcoin’i İçin Başvuruda Bulundu

0
Rusya’daki Büyük Bankalardan Biri Kendi Stabilcoin’i İçin Başvuruda Bulundu

Rusya’daki en büyük perakende bankasının kendi tescilli stabilcoinini piyasaya sürmek için hazırlandığı bildiriliyor. Bu kripto paraların bankalar tarafından tanınmaya başladığının resmi başlangıçlarındandır.

Rus haber kuruluşu Interfax’a göre Sberbank , Rusya Merkez Bankası’na Rus rublesine sabitlenmiş blockchain tabanlı bir stabilcoin başlatmak için başvuruda bulundu .

“Sberbank, yasaya uygun dijital finansal varlıklar kayıtlı bir platformda ihraç edilebildiğinden, Bank of Russia’ya blok zinciri platformunu Ocak ayı başında kaydettirmek için başvuruda bulundu.

Teknolojik olarak banka böyle bir itibari stabilcoin para birimiyle çalışmaya hazır, içinde test ettik ve bu çözümün işe yaradığını gördük. “

Banka, vergilendirmeyle ilgili olası sorunlar çözüldükten sonra dijital varlığı önümüzdeki aylarda piyasaya sürmeyi hedefliyor.

“Bu projenin ilkbaharda başlatılması ihtimali çok yüksek. Henüz tam olarak çözülmemiş bir sorun daha var – dijital finansal varlıkların vergilendirilmesi sorunu, ancak daha açık hale geleceğini umuyoruz. “

Rusya Merkez Bankası, ABD de dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki diğer birçok merkez bankasıyla birlikte kendi dijital para biriminin stabilcoinlerin lansmanını da araştırıyor .

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here