Home Kripto Para Haberleri Rus Yatırımcılar Kripto Paralardan Kazandıklarının Vergisini Ödüyor

Rus Yatırımcılar Kripto Paralardan Kazandıklarının Vergisini Ödüyor

0
Rus Yatırımcılar Kripto Paralardan Kazandıklarının Vergisini Ödüyor

Rusya’daki kripto tüccarları, varlıklarını vergi kurallarına uygun olarak giderek daha fazla ifşa ederken, bazıları hala temerrüde düşenlerin cezalandırılıp cezalandırılmayacağını beklemektedir.

Rus kripto para birimi yatırımcıları, kripto işlemleri hakkında bilgi vermek ve öngörülen vergileri ödemek için yetkililere uymaya başladı. 

Yerel haber kuruluşu İzvestia’nın bir raporuna göre , FTL ve PwC dahil olmak üzere birkaç muhasebe ve hukuk firması, vergi mevzuatına uygun olarak bir artış kaydettiklerini kaydetti.

Gelişme, kripto para birimlerini mülk olarak yasal olarak tanımak için bir tasarıyı onaylayan Rusya Devlet Dumasının hemen ardından geliyor . 

Girişim, Rus kripto sahiplerine yasal koruma hakkı verirken, düzenleyicilerin kripto para birimi yatırımlarından elde edilen kazançlara % 13 vergi koymasını da sağlayacak. 

Mevzuatın bir parçası olarak, ülke içinde ve dışında ikamet eden Rus kripto sahipleri, yılda 600.000 rubleyi (8.184 $) aşan işlemleri beyan etmekle görevlendirilecek.

Düzenleyiciler , kripto yatırımları hakkında bilgi vermeyen yatırımcıların beyan edilmeyen miktarın % 10’luk bir ceza ile cezalandırılacağı konusunda uyardı . 

Tasarıda ayrıca, öngörülen vergiyi ödemeyen yatırımcılara veya eksik ödeme yapanlara % 40 ceza verileceği vurgulandı. 

Bu katı koşullar, düzenleyicilerin cezayı uygulamada başarısız olmayacaklarından korktukları için birçok Rus yatırımcının tüylerini diken diken etti. 

Tüm Yatırımcılar Heyecanlı Değil

FTL Advisers’ın ortaklarından Maria Kukla, geliştirme hakkında yorum yaptı:

Rusya’da ikamet edenlerin, kripto para birimi ile yapılan operasyonlardan elde edilen geliri vergi beyannamelerinde gönüllü olarak yansıtmaya başladığını gözlemliyoruz.

Rusların kripto portföylerini vergi makamlarına ifşa etme oranında bir artış olmasına rağmen, Kukla, girişimin tüm yatırımcılar tarafından benimsendiği sonucuna varmak için henüz çok erken olduğunu söyledi. 

Vergi dosyalama kampanyasının bitiminden önce eğilimin değişebileceğini kaydeden Bakan, bazı yatırımcıların tatbikata katılmama cezasının uygulanıp uygulanmayacağını hala beklediklerini de sözlerine ekledi. 

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here