Rus Yatırımcılar Kripto Paralardan Kazandıklarının Vergisini Ödüyor

Rusya’daki kripto tüccarları, varlıklarını vergi kurallarına uygun olarak giderek daha fazla ifşa ederken, bazıları hala temerrüde düşenlerin cezalandırılıp cezalandırılmayacağını beklemektedir.

Rus kripto para birimi yatırımcıları, kripto işlemleri hakkında bilgi vermek ve öngörülen vergileri ödemek için yetkililere uymaya başladı. 

Yerel haber kuruluşu İzvestia’nın bir raporuna göre , FTL ve PwC dahil olmak üzere birkaç muhasebe ve hukuk firması, vergi mevzuatına uygun olarak bir artış kaydettiklerini kaydetti. 

Gelişme, kripto para birimlerini mülk olarak yasal olarak tanımak için bir tasarıyı onaylayan Rusya Devlet Dumasının hemen ardından geliyor . 

Girişim, Rus kripto sahiplerine yasal koruma hakkı verirken, düzenleyicilerin kripto para birimi yatırımlarından elde edilen kazançlara % 13 vergi koymasını da sağlayacak. 

Mevzuatın bir parçası olarak, ülke içinde ve dışında ikamet eden Rus kripto sahipleri, yılda 600.000 rubleyi (8.184 $) aşan işlemleri beyan etmekle görevlendirilecek.

Düzenleyiciler , kripto yatırımları hakkında bilgi vermeyen yatırımcıların beyan edilmeyen miktarın % 10’luk bir ceza ile cezalandırılacağı konusunda uyardı . 

Tasarıda ayrıca, öngörülen vergiyi ödemeyen yatırımcılara veya eksik ödeme yapanlara % 40 ceza verileceği vurgulandı. 

Bu katı koşullar, düzenleyicilerin cezayı uygulamada başarısız olmayacaklarından korktukları için birçok Rus yatırımcının tüylerini diken diken etti. 

Tüm Yatırımcılar Heyecanlı Değil

FTL Advisers’ın ortaklarından Maria Kukla, geliştirme hakkında yorum yaptı:

Rusya’da ikamet edenlerin, kripto para birimi ile yapılan operasyonlardan elde edilen geliri vergi beyannamelerinde gönüllü olarak yansıtmaya başladığını gözlemliyoruz.

Rusların kripto portföylerini vergi makamlarına ifşa etme oranında bir artış olmasına rağmen, Kukla, girişimin tüm yatırımcılar tarafından benimsendiği sonucuna varmak için henüz çok erken olduğunu söyledi. 

Vergi dosyalama kampanyasının bitiminden önce eğilimin değişebileceğini kaydeden Bakan, bazı yatırımcıların tatbikata katılmama cezasının uygulanıp uygulanmayacağını hala beklediklerini de sözlerine ekledi. 

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

Sedat ATASEVERhttp://blokchaintr.com
1998 yılında Düzce’de doğan Sedat ATASEVER, Abant izzet baysal tarih bölümü mezunu. Blockchain, Bitcoin ve kripto paralara olan ilgisi onu bu alanda çalışma yapmaya yönlendirmiştir. Sedat, 2017 'de Bitcoin ile tanıştıktan sonra araştırmalarını sürdürmeye devam etmiş ve bu araştırmalarını bizimle paylaşmaktadır.

Düşüncenizi Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

121BeğenenlerBeğen
57TakipçilerTakip Et
1,116TakipçilerTakip Et
5AboneAbone Ol

StormGain, Milyarlarca Akıllı Telefon Kullanıcısına Hizmet Vererek Kripto Madenciliği Oyun Alanını Seviyelendiriyor

Kripto para madenciliği kavramının bugünlerde biraz olumsuz bir çağrışımı var. Özel ve pahalı donanım gerektirdiğinden birçok kişi bunu elektrik israfı olarak görüyor. Peki ya...

Goldexco.in, kullanıcıların % 50’ye varan indirimle ETH satın alabilecekleri bir kampanya başlatıyor! 

Goldexco.in indirimli ETH satın alabileceğiniz yeni bir kampanya başlattı. Bu kampanya da %50 indirimle ETH sahibi olabilirsiniz. Detaylar aşağıda yer almaktadır. İndirim Süresi: 24 Mayıs 2021, 10:00...

Student Coin (STC) Token Yayında Ve 10’dan Fazla Kripto Para Borsasında Yer Alıyor

Öğrencilere ve kripto para birimlerine yönelik benzersiz yaklaşımı nedeniyle 500'den fazla üniversite tarafından desteklenen Student Coin , ICO'ya ayrılmış olan tüm STC tokenlerini beklenenden daha kısa bir sürede...

GLDX TOKEN 23 NİSAN 19:20 de SATIŞTA

Goldexco.in Forbes 500'ün %65'inin bulunduğu ticari statünün ve hakların en kapsamlı yasalar altındadünya devlerinin tercih ettiği Delaware eyaletinde faaliyetlerine başladı. Türkiye iş ortağı Devasa...

Blokchaintr.com Türkiye’nin En Sevilen Haber Uygulaması Bundle’da

Blokchaintr.com'da yayıncıları arasında bulunduğu Bundle’ın yeni versiyonu App Store ve Google Play’de! Bundle dünyanın dört bir yanından 15 bine yakın yayıncıyı kullanıcılara sunan bir...

En Son Haberler

bitcoinBitcoin
61,086.00 $
61,086.00 $
0.84%
ethereumEthereum
4,091.20 $
4,091.20 $
1.16%
binance-coinBinance Coin
480.26 $
480.26 $
1.16%
tetherTether
1.00 $
1.00 $
1%
cardanoCardano
2.14 $
2.14 $
1.46%
solanaSolana
193.48 $
193.48 $
4.2%
xrpXRP
1.09 $
1.09 $
0.75%
polkadotPolkadot
43.51 $
43.51 $
2.48%
dogecoinDogecoin
0.249059 $
0.249059 $
0.54%
usd-coinUSD Coin
1.01 $
1.01 $
0.53%

Benzer Haberler