Home Bitcoin (BTC) Haberleri Rus Şirket Ucuz Elektrik İçin Kuzey Kutbunda Bitcoin Madenciliği Yapıyor

Rus Şirket Ucuz Elektrik İçin Kuzey Kutbunda Bitcoin Madenciliği Yapıyor

0
Rus Şirket Ucuz Elektrik İçin Kuzey Kutbunda Bitcoin Madenciliği Yapıyor

Bir Rus şirketi, bitcoin madenciliği yapmak için Kuzey Kutup Dairesi’nin yukarısında bulunan Sibirya şehri Norilsk’ten yararlanıyor. Kripto madenciliği operasyonunun sahibi Bitcluster, tesisi 2020’nin sonlarında başlattıktan sonra firmanın faaliyetlerini genişletmeyi planlıyor. Şirketin web sitesine göre, veri merkezi kilovat-saat (kWh) başına 0,03 $ ‘a kadar düşük elektrik oranları alıyor.

Kuzey Kutbu Değerli Kripto Paralarla Çevrili

Bu hafta Rus madencilik şirketi Bitcluster, şirketin Norilsk bitcoin madenini vurgulayan bir Bloomberg video raporunda yer aldı . Norilsk şehri, dünyanın en kuzeydeki yerleşim yerlerinden biri olarak kabul edilir ve metal madencilik şirketi MMC Norilsk Nickel PJSC’ye ev sahipliği yapması ile bilinir. MMC Norilsk Nikel, dünyanın en büyük paladyum üreticisidir ve aynı zamanda muazzam miktarlarda nikel, bakır ve platin üretmektedir.

Şimdi Bitcluster, Norilsk’te mağaza madenciliği kripto para birimini kurarak kutup bölgesine yeni bir tür değerli varlık madenciliği getiriyor.

Bitcluster’ın kurucu ortağı Vitaly Borschenko, bir röportajda Norilsk bitcoin madeninin dünyanın her yerinde bulunan uluslararası çıkarlar tarafından sözleşmeye alındığını detaylandırdı. Norilsk’in arktik bölgesinin son derece soğuk olmasına rağmen, sıcaklıklar, sürecin soğutma yönüne yardımcı olduğu için Bitcluster’a göre bitcoin madenciliği operasyonlarına fayda sağlıyor.

Bitcluster’ın web sayfası, firmanın tesisi soğuk koridordan korumak için özel bir kanopi kullandığını detaylandırıyor. Bitcluster, “Madencilerden gelen sıcak hava, karın düşmesini önlemek için karıştırılıyor” diyor.

Kutup Bölgesi Gücü Rusya’nın Elektriğinden % 25 Daha Ucuz, Norilsk Kendi Elektriğini Doğal Gaz ve Hidroelektrikle Üretiyor

Rus firma, Antminer S19’lardan da yararlandığını ve ASIC cihazlarını barındırmak için modüler veri merkezleri inşa ettiklerini söylüyor. Bloomberg video raporu, şirketin Norilsk’te madencilik yaparak çok ucuz elektrik elde ettiğini de gösteriyor.

Son rapora göre , Norilsk kendi elektriğini kendisi ürettiği için Electric, Rusya’daki herhangi bir yerden% 25 daha ucuz. Doğal gaz ve hidroelektrik, Kuzey Kutup Dairesi bölgesinde en baskın elektrik kaynağıdır. Bitcluster’ın sitesi, firmanın 2,75 ruble veya kWh başına 0,039 dolar gibi düşük bir fiyata elektrik sağladığını belirtiyor.

Rapor ayrıca, Bitcoin madenciliği operasyonunun 2016’da kapatılan terk edilmiş bir Norilsk Nikel tesisini kullandığını da gösteriyor. “Burası kripto madenciliği için mükemmel: soğuk ve bölgede Rusya’nın hiçbir gücüyle bağlantılı olmayan [a] güç kaynağı var. ızgaralar, ”diye detaylandırdı Borschenko.

Bitcluster ayrıca, metal madenciliği firması Norilsk Nickel’in yanında, bitcoin madenciliği operasyonunun Norilsk bölgesinin en büyük ikinci enerji tüketicisi olacağını iddia ediyor. Şirket, hash gücünü Bitcoin ağına adayan Antminers’ı barındırmak için yeniden tasarlanmış nakliye konteynerleri kullanıyor. Mevcut döviz kurlarında, ağın zorluğu ve kWh başına 0,039 $ olan bir Antminer S19 (110 Th / s), bitcoin’de günde 25 $ üretecek.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here