Home Kripto Para Haberleri Robert Kiyosaki: Bitcoin (BTC) Daha Güçlü Ve Cazip

Robert Kiyosaki: Bitcoin (BTC) Daha Güçlü Ve Cazip

0
Robert Kiyosaki: Bitcoin (BTC) Daha Güçlü Ve Cazip

Emlak Sektörü ve ticaret adamı Robert Kiyosaki, Bitcoin’in fiyat hareketliliği de dahil olmak üzere daha da çekici hale gelmesinin birkaç önemli nedenini sunuyor.

‘Zengin Baba, Zavallı Baba’ kitabıyla ünlü dünyaca ünlü emlak yatırımcısı ve yazar Robert Kiyosaki , Fed’in kurumsal tahvil ETF’lerini satın almaya başladığını açıkladıktan sonra Bitcoin (BTC) hakkındaki düşüncelerini paylaşmak için Twitter’a gitti.

‘Fed, ETF’leri Satın Alacak’

ABD Fed Rezervi, şirketlerin tahvillerinin piyasada yeterli talebe sahip olmasını sağlamak için Salı günü itibarıyla şirket tahvilleri ETF’leri almaya başlayacağını duyurdu. İlk olarak, Fed piyasaya en fazla maruz kalan ETF’leri satın alacak.

Bu konuda yorum yapan Robert Kiyosaki, bir kez daha Federal Rezerv’i eleştirerek, ‘kaybeden Japonya gibi ETF’leri satın alacağını’ söyledi.

Japon merkez bankası, 1990’ların sonunda, diğer tüm tedbirler test edildikten sonra çoklu krizler sırasında ekonomisini kurtarmak için gerçekten de bunu yapıyordu.

Bunu gören Kiyosaki, yine Fed’i ve sahte baskı yaptığı USD’ye sesleniyor ve yatırımcılara Bitcoin, gümüş ve altın alarak kendilerini güvence altına almaları gerekir dedi.

Paul Tudor Jones Milyarderi Bir Örnek

Ayrıca, son Bitcoin blok ödül indiriminden (‘ Bitcoin yarılanması’) ve milyarder Paul Tudor Jones’un portföyünün küçük bir kısmını bir riskten korunma aracı olarak kullanarak BTC’ye aktarmasından bahsetti.

Kiyosaki’ye göre, Bitcoin’den şu anda 1971’de altının ne ise şu anda Bitcoin öyle:

Bitcoin (BTC) İle İşlenen Suçlar Azaldı

VanEck’in dijital varlık direktörü Gabor Gurbacs, Bitcoin (BTC) hakkında bazı olumlu haberler paylaştı.

2012’den bu yana Bitcoin ile ilgili suçların miktarının 2020’de yüzde 35’ten sadece yüzde bire düştüğünü gösteren bir grafik yayınladı.

Sanki Fed ve ETF’lerin haberlerine gönderme yapıyor ve birden fazla kripto yatırımcısının bir Bitcoin ETF’yi nihayet başlattığını ancak henüz SEC tarafından onaylanmadığını bunun görmesi gerektiğini hatırlıyor gibi, Gurbacs belki de şimdi izin vermenin zamanı geldiğini söylüyor.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here