Ripple Yeni Gelişme YouTube Dava Açıyor

Amerikan blockchain şirketi olan Ripple ,ödeme odaklı teknoloji üretirken video paylaşım devi YouTube’a karşı bir dava açacağını açıkladı .ve Ekledi

“Bugün, sektör genelinde davranış değişikliği yapmak ve hesap verebilirlik beklentisini belirlemek için YouTube’a karşı yasal işlem yapıyoruz” diyen şirket, web sitesinde “YouTube ve diğer büyük teknoloji ve sosyal medya platformlarının [dolandırıcılık] ile mücadele için yeterli süreçleri uygulamaz. “

Youtube’den İstedikleri:

  • Dolandırılmadan önce, dolandırıcılara karşı daha sert tavırlar alınmalı ve bunu uygulamalı
  • Dolandırıcıların yayını derhal kaldırılmalıdır.
  • Dolandırıcılar bu dönemden kar etmeden hemen davranılmalı.

Amerika Birleşik Devletleri Kaliforniya Eyaleti Mahkemesinde açılan davada Ripple:

“YouTube’nin platformunda meydana gelen yaygın ve zarar verici bir sahtekarlığı ele alma konusundaki kasıtlı ve açıklanamayan başarısızlığının” yüz binlerce XRP ile sonuçlandığını iddia etti.

Dolandırıcılık XRP hediyelerinin kurbanlarından alınmıştır.

 Bununla birlikte, aynı zamanda, dolandırılan insanların tam sayısının bilinemeyeceğini, ancak “zararın kapsamının çok geniş olduğunu” belirtmektedir. 

Ayrıca şunu ekliyor: “YouTube, Sahtekarlığı durdurma araçlarına sahiptir,” bile hileli içeriği belirleyip kaldırma araçlarını ve yeteneklerini vurgulamaktadır “, ancak bunu yapmayı reddediyor.

” Dava, Ripple’ın Kasım 2019’dan bu yana “yüzlerce” yayından kaldırma bildirimi gönderdiğini belirtiyor.

Ripple Bu Konuda Haklı

Ripple, YouTube’dan defalarca birden fazla aktör tarafından bu tekrarlanan dolandırıcılıklara karşı harekete geçmesini istediklerini, ancak platformun bunu reddettiğini iddia ediyor. 

Hukuk firması Boies Schiller Flexner tarafından temsil edilen şirket, “YouTube’un eylemsizliği kamu taahhütlerini baltalıyor” diye ekliyor..

 Dahası, YouTube bu dolandırıcılıkların gelişmesini sağladı ve destekledi, video keşif reklamları aracılığıyla onlardan yararlandı ve saldırıya uğramış hesapları doğrulama rozetleriyle meşru olarak doğruladı. 

- Advertisement -

“Mahkeme, YouTube’u yasal yükümlülüklerini yerine getirmeye, kasıtlı eylemsizlik politikasını sona erdirmeye ve Ripple’nin markasına ve Bay Garlinghouse’un [Ripple CEO’su Brad Garlinghouse] itibarına daha onarılamaz zararları önlemeye zorlamalıdır. Scam tarafından kandırılan kişilere daha fazla maddi zarar verilmesi, “davacıyı yazar.

Dava ayrıca dolandırıcılığın ortak bir versiyonunu da açıklıyor; burada popüler, meşru bir YouTuber bir e-posta mızrak kimlik avı saldırısı ile hedefleniyor. 

Yanıt verdikten sonra, saldırgan kimlik bilgilerine erişir, kanalı ve aboneleri çalar ve kanalı bir aldatmaca projesine dönüştürür, bu durumda Ripple ve / veya CEO’suna doğrudan bağlı olduğu gibi bir ve daha sonra katılımcılardan büyük para yatırma talep eden hediyeler sunmak.

Dava, “Davacı, YouTube’un davacılara geri dönülmez şekilde zarar veren ve yasada yeterli bir çaresi bulunmayan katkıda bulunan ihlalini durdurmak için ihtiyati tedbirler istiyor.”

“Davacılar ayrıca mevcut tüm zararları talep etmektedir.” Kesin hasar miktarı bilinmemekle birlikte şunları içerir:

  • Davacılara, yasaların izin verdiği ve yargılama sırasında kanıtlanacak miktarlarda telafi edici, yasal ve cezai zararlar dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere tazminat verilmesi;
  • Davalı YouTube’un haksız zenginleşmesine eşit bir tazminat;
  • Davacılara makul avukatlık ücretleri de dahil olmak üzere makul maliyetlerin verilmesi;
  • kanunların izin verdiği şekilde yargılama öncesi ve sonrası faiz;
  • Mahkeme gibi diğer herhangi bir rahatlama adil ve uygun olabilir.

Bu arada Ripple, toplumun olağandışı faaliyetleri bildirmek için kendi teslim formlarını oluşturmanın yanı sıra, raporlama ve yayından kaldırma çabalarına yardımcı olmak için açıklanmamış bir dış siber güvenlik ve dijital tehdit istihbarat satıcısı tuttuğunu söyledi.

“XRP topluluğunda, şimdi xrplorer.com’un bir parçası olan XRP Forensics gibi, olası dolandırıcılık işlemlerinin analizine güç veren ve XRP Ledger’de çalınan fonları izleyen ve gerçekte dolandırıcılık sosyal paylaşımlarını izleyen bireyler ve ekipler var. “diye eklediler.

Hem Ripple hem de YouTube’dan yorum istedik ve cevap vermeleri durumunda makaleyi güncelleyeceğiz.

Çok Sayıda Sahte Reklam Ve Yayın Var

Sahte ve aldatmaca kripto YouTube kanalları maalesef herhangi bir haber değil. Ripple destekçileri, yıllardır YouTube’da XRP / Ripple ile ilgili dolandırıcılıkların Cryptoverse’ini uyarıyorlar.

Kısa bir süre önce, Mart ayı sonlarında, kripto podcast SPQR Media’nın kurucu ortağı Andy V, 276.000 aboneye sahip bir kanal buldu ve Garlinghouse’u XRP’nin bir hava damlası aldatmacasını teşvik etmek için taklit etti. 

Andy başına, YouTube’da tanıtılması bile finanse ediliyordu. Dolandırıcının, katılım için binlerce dolar değerinde depozito talep ettiği iddia ediliyor.

“Ripple’ın kuruluşundan bu yana, biz özgür bir hediye söz sayısız sahte reklamlar ve mesajların kaldırılmasını talep etmiş 

XRP -bir açık kaynak, sınır ötesi ödemeleri için inşa dijital varlık merkezi olmayan,” yazdı nasıl nokta” bu olayın ardından Ripple XRP hediye dolandırıcılığı “. 

“Bugüne kadar bu dolandırıcılık kurbanları on binlerce dolar değerinde yüz binlerce XRP’den dolandırdı. […] Güvenin çok önemli olduğu yeni bir endüstride, bu dolandırıcılıklar sadece endüstrinin ilerlemesini ve itibarını engelliyor.”

Bu arada, Ripple hala kendi yasal sorunlarıyla ilgileniyor . Bildirildiği gibi, yatırımcılar 2018’de CEO’su ve yöneticileri Ripple’a dava açtı.

şirketin XRP’yi satın almaya ikna ettiğini , para kaybına neden olduğunu, Ripple’ın XRP’yi satarak ABD menkul kıymet yasalarını ihlal ettiğini ve XRP’nin bir güvenlik ilan edilmesi gerektiğini iddia etti.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

- Advertisement -
bydinco
bydinco
Teknolijiye Olan Merakım Sonucu Blockchain Teknolojisiyle Tanıştım. Daha Fazla İnsana Bilgi Haber Ve Analizleri Aktarabilmek Adına Blokchaintr.com Kuruldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

71BeğenenlerBeğen
28TakipçilerTakip Et
787TakipçilerTakip Et
5AbonelerAbone

En Son Haberler

Rarible (RARI) Nedir? Rarible, NFT’leri Nasıl Kullanır?

Rarible (RARI) , kullanıcıların blockchain teknolojisi ile güvence altına alınmış dijital koleksiyonlarını oluşturmalarına ve satmalarına olanak tanıyan bir platformdur. Bir sanatçı olarak kendi çalışmanızı pazarlamanın, yüksek değerli koleksiyon...

Vortex DeFi (VTX) Nedir? Vortex Bişenleri Nelerdir?

Vortex DeFi (VTX) , kullanıcılara tek bir web tabanlı kullanıcı arayüzünden tüm önde gelen merkezi olmayan finans (DeFi) platformlarına ve protokollerine tek noktadan erişim sağlamayı...

SuperFarm (SUPER) Nedir? NFT Nedir? SuperFarm Ve NFT Nasıl Çalışır

SuperFarm (SUPER), onlara tokenlerine değer katma kapasitesi verirken, fungible olmayan tokenler (NFT) oluşturma sürecini kolaylaştırmayı amaçlayan bir çapraz zincir DeFi platformudur.  Yaratıcıların yararlanabileceği kendi NFT pazarına...
bitcoinBitcoin
48,110.00 $
48,110.00 $
7.65%
ethereumEthereum
1,535.41 $
1,535.41 $
12.72%
cardanoCardano
1.28 $
1.28 $
2.67%
binance-coinBinance Coin
252.76 $
252.76 $
19.81%
tetherTether
1.00 $
1.00 $
0.48%
polkadotPolkadot
35.29 $
35.29 $
13.72%
xrpXRP
0.435912 $
0.435912 $
4.83%
litecoinLitecoin
172.24 $
172.24 $
7.12%
chainlinkChainlink
26.75 $
26.75 $
10.86%
stellarStellar
0.420947 $
0.420947 $
5.36%

Benzer Haberler

Ripple Fiyat Analizi: XRP Yüzde 22 Düşüş Sonrası Kritik Noktadan mı Destek Buldu?

XRP geçen hafta% 222 düştü, ancak 0,618 Fib'de 0,4 $ dolar civarında güvenilir destek buldu. Bitcoin'e karşı XRP, son beş gündür yatay işlem görüyor. XRP Analizi...

XRPL NFT Ekleyeceğini Duyurdu

Ripple destekli geliştirme stüdyosu XRPL Labs Wietse Wind'in kurucusu, XRP Ledger'e fungible olmayan tokenler (NFT'ler) ekleme planlarını duyurdu. Wind, yeni bir tweet'te, XRPL geliştiricilerinin dikkatini,...

Ünlü Analist Paradotor 2021 Bitcoin Fiyat Tahminini Açıkladı

Kripto para analizi yapan ve en eski analistlerden olan Paradotor 2021 yılı için Bitcoin fiyat tahminini açıkladı. Ünlü analist 162 Bin takipçisine devamlı uyarılarda bulunup...

Ünlü Kripto Firması CEO’su Mike Novogratz 2021 Yıl Sonu İçin Bitcoin Fiyat Tahminini Arttırdı

Ünlü Kripto Firması CEO'su Mike Novogratz 2021 Yıl Sonu İçin Bitcoin Fiyat Tahminini Arttırdı