Home Kripto Para Haberleri REvil’in İkinci Kurbanı Madonna

REvil’in İkinci Kurbanı Madonna

0
REvil’in İkinci Kurbanı Madonna

Daha önceki yazımızda da yazdığımız gibi, Amerika başkanı Donald Trump hakkındaki gizli bilgileri açık artırmayla satan kripto fidyeciler şimdi, Popstar Madonna kripto fidye programı dahilinde dolandırmaya çalışıyorlar.

Amerika Başkanından sonra kripto fidye yazılımı korsanı olan REvil şimdi yeni bir programa hazırlanıyor. Madonna‘nın gizli bilgilerini açık artırma tarıhi olarak 25 Mayıs olarak belirlendi.Gizli para olarak karşımıza Monero kripto parasıyla 1 milyon $ ‘lık bir başlangıç ​​teklif ücreti ile başlayacak.

Kripto fidye yazılım korsanı olan REvil, Pazartesi günü yaptığı basın açıklamasında, pop yıldızı Madonna hakkında açık artırma verilerini açıklayacaklarını açıkladılar.

Madonna İle İlgili Fidye Kuralları

Kripto fidye yazılım korsanları REvil sorunsuz bir açık artırma sağlamak için kurallar koydu . Açık artırma yapılacak bilgilerin sadece tek yönlü olacağını ve işlemlerin gizli tutulacağını söylediler. Ayrıca, verilerin kopyalarını sileceklerini ve alıcı bilgiden istediklerini yapmayı seçebileceklerini söylediler.

Donald Trump‘tan sonra Madonna kripto fidye planıyla, grup bir yatırımcının zaten cumhurbaşkanının kirli çamaşırlarını satın aldığını iddia ediyor . Bilgisayar korsanlarına göre, veriler Trump‘ın yeniden seçilmesini engelliyebilirler ve yaptıkları pazarlıktan mutlu olurlar.

REvil Amerika Başkanı hakkındaki verileri seçmenlere verilmesi dahilinde asla birdaha seçilmeyeceğinin altını çizdi..

REvil idda ettiği bu tehditler gerçekmi yoksa sadece korkutmak amacıylamı yapıyorlar bilinmez ama . Bununla birlikte, grubun bir New York hukuk firması Grubman Shire Meiselas & Sacks’den veri aldığı açıktır . Bu hukuk firması Elton John, Lady Gaga, Lebron James gibi ünlüleri yönetiyor, ancak Trump müşterilerinden biri değil.

REvil Lady Gaga’nın Bilgilerini Sızdırmıştı

Bu ayın başlarında, Madonna kripto fidye planını düşünmeden önce , grup Lady Gaga hakkında hassas bilgiler sızdırdı . 350 klasörde 3.000’den fazla dosya sızdırıldı. Bildirildiğine göre, Gider raporları, gizlilik anlaşmaları ve sözleşme sertifikaları sızdırılan bilgilerden bazılarıydı.

REvil şu anda New York hukuk bürosu‘ndan yaklaşık 42 milyon dolar fidye istiyor , bu da hukuk firmasının henüz karar vermediği bir olay. Bilgisayar korsanları, istismarlarını Terman’ın dediği gibi bir terör eylemi olarak nitelendirmenin, işlerini durdurmadığı için rücuları olduğunu tehdit etti.

REvil daha önce aldıkları fidyeleri Bitcoin üzerinden istiyorlardı fakat Bitcoin ağının izlendiğini fark ettiklerinden beri Monero Kripto parasını tercih ediyorlar.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here