Home Kripto Para Haberleri RBC Capital Markets: Apple Tesla’nın 1.5 Milyar Dolarlık Bitcoin Yatırımını Takip Etmeli

RBC Capital Markets: Apple Tesla’nın 1.5 Milyar Dolarlık Bitcoin Yatırımını Takip Etmeli

0
RBC Capital Markets: Apple Tesla’nın 1.5 Milyar Dolarlık Bitcoin Yatırımını Takip Etmeli

Tesla’nın Bitcoin‘e (BTC) yaklaşık 1,5 milyar dolar yatırmasıyla birlikte, şimdiden Apple’ı işaret eden bazı yorumlarla aynı doğrultuda hangi büyük ABD teknoloji devinin bir sonraki Bitcoin yatırımcısı olabileceğini belirlemeye çalışıyor.

BTC, halka açık Amerikan şirketlerinin bilançolarında popüler bir özellik haline geliyor ve birçok firma, eşdeğer nakit bakiyelerinin önemli bir bölümünü piyasa değeri ile en büyük kripto para birimine taahhüt ediyor.

Apple Bitcoin Satın Almalı ve Exchange Platformu Oluşturmalı

Bloomberg, RBC Capital Markets tarafından aktarılan bir müşteri notuna göre , RBC Capital Markets, iPhone üreticisini bir Bitcoin değişim platformu oluşturmaya ve aynı zamanda bazı popüler kripto para birimlerini edinmeye çağırdı.

Yatırımcılara notun bir parçası olarak RBC Capital Markets, böyle bir yatırım hareketinin elektrikli araç (EV) pazarına girmekten daha tasarruflu olacağını savundu ve ekledi:

“Cüzdan girişimi net olarak görünmektedir Bir çok firma (belirli Ar-Ge ile yıllık geliri $ üzerinde 40 milyar potansiyeli) için milyar dolarlık fırsat.”

RBC’nin çağrısı, EV üretim devi Tesla’nın, ürünleri için BTC ödemelerini potansiyel olarak kabul etme planları ile Bitcoin‘de 1.5 milyar dolar kazandığına dair raporların hemen ardından geliyor .

Haber, Bitcoin’in fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesinin üzerine çıkmasına yol açarak 45.000 $ dolar seviyesinin üzerinde yeni bir rekor kırdı.

Daha önceki bir BlokchainTR raporuna göre, Tesla’nın Bitcoin harcamaları , net nakit varlıklarının yaklaşık % 15’ini oluşturuyordu .

Apple’ın Bitcoin Borsası Piyasada Hit Olacak

RBC için Coinbase, Square ve PayPal gibi şirketlerin başarıları, Bitcoin değişim platformu modelinin uygulanabilirliğini gösteriyor.

Ayrıca Apple boğası, şirketin kripto değişim hizmetinin, çevrimiçi güvenlik alanındaki kanıtlanmış geçmişine bakıldığında önemli pazar payını güvence altına almakta çok az zorluk çekeceğini belirtti.

Bir Apple kripto değişiminin başarısını kolaylaştırmak için RBC, şirketin nakit rezervinin bir kısmını BTC’ye çevirmesi gerektiğini ekledi.

RBC’ye göre, böyle bir hareket, Bitcoin fiyatını artırmaya yardımcı olurken platform için daha fazla faydayı teşvik edecek.

Bu arada, Bitcoin’in 44.000 $ işaretinin üzerindeki yükselişi, muhtemelen BTC fiyatını yazı yazarken yaklaşık 43.000 $ ‘a çeken kar alma nedeniyle bir miktar dirençle karşılandı.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here