Home Kripto Para Haberleri Ray Dalio Bitcoin’in Başarısına Hala İnanamıyor

Ray Dalio Bitcoin’in Başarısına Hala İnanamıyor

0
Ray Dalio Bitcoin’in Başarısına Hala İnanamıyor

Ray Dalio, Bitcoin’in uzun ömürlülüğünü alkışlayarak, icadını “inanılmaz bir başarı” olarak nitelendirdi.

Artan para devalüasyonuyla karşı karşıya kalan kurumlar, bitcoin’i bir değer deposu olarak benimsiyor. Bridgewater Associates’in kurucusu Ray Dalio, bu olasılığı keşfetmek için bitcoin şüpheciliğini bir kenara bıraktı.

Dalio Bitcoin’i Alkışladı

Yakın tarihli bir bültende, Bitcoin’e olan hayranlığını dile getirerek, uzun ömürlülüğünün “inanılmaz bir başarı” olduğunu belirtti.

“Bilgisayara programlanmış ve yaklaşık 10 yıldır çalışan ve hem bir tür para hem de bir servet deposu olarak hızla popülerlik kazanan bir sistem aracılığıyla yeni bir para türü icat etmek inanılmaz bir başarıdır.” Dedi.

Dalio, bitcoin ve altın gibi diğer sınırlı tedarik varlıklarının, fiat para biriminin federal rezervler tarafından daha az değer depolamak için daha az arzu edilen baskılar nedeniyle önemli ölçüde gelişmesini bekliyor.

… Olası Hükümet Müdahalesi Konusundaki Endişeleri Ortaya Çıkar

Son zamanlardaki hayranlığına rağmen, dünyanın en büyük hedge fonunun kurucusu, bitcoin yanlısı yorumlarıyla ünlü değil. Geçen yıl bir Twitter yazısında Dalio, bitcoin’in oynaklığı, serveti saklama yeteneği ve yaklaşan hükümet düzenlemeleri ile ilgili endişeleri ortaya çıkardı. Yakın zamanda yayımladığı haber bülteninde de görüldüğü gibi, bu görüşlerin bir kısmını hala muhafaza etmektedir. Hükümetin parayı kontrol etme arzusunun, dijital varlığın çok başarılı olması durumunda, bitcoin’e talebini etkileyebilecek katı düzenlemeler getirmesine neden olabileceğini ayrıntılı olarak belirtti.

Bazı olumsuz senaryoları analiz ettikten sonra Dalio şu sonuca vardı:

“Onlar (bitcoin) oldukça belirsiz bir resim çiziyorlar. Bu yüzden bana göre Bitcoin, çok bilinmeyen bir gelecekte uzun vadeli bir seçenek gibi görünüyor ve bunun yaklaşık% 80’ini kaybetmeyi umursamayacağım bir miktar para koyabilirim ”.

Bridgewater Associates’in Enflasyondan Korunma Planını Açıkladı

Bu yılın başlarında WEF ile yaptığı röportajda Dalio, yatırımcıları nakit tutmaya karşı uyardı ve bunun yerine portföylerini çeşitlendirmelerini tavsiye etti.

Bu bağlamda hareket eden Dalio, Bridgewater Associates’in para birimi devalüasyonunu yenmek için alternatif fon depolama yöntemleri düşündüğünü söyledi. Bir alt-nakit fonu ve bir servet deposu sunmayı bekledikleri için “bitcoin’in incelemesinden kaçmayacağını” söyledi.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here