Ray Dalio Bitcoin’in Başarısına Hala İnanamıyor

Ray Dalio, Bitcoin’in uzun ömürlülüğünü alkışlayarak, icadını “inanılmaz bir başarı” olarak nitelendirdi.

Artan para devalüasyonuyla karşı karşıya kalan kurumlar, bitcoin’i bir değer deposu olarak benimsiyor. Bridgewater Associates’in kurucusu Ray Dalio, bu olasılığı keşfetmek için bitcoin şüpheciliğini bir kenara bıraktı.

Dalio Bitcoin’i Alkışladı

Yakın tarihli bir bültende, Bitcoin’e olan hayranlığını dile getirerek, uzun ömürlülüğünün “inanılmaz bir başarı” olduğunu belirtti.

“Bilgisayara programlanmış ve yaklaşık 10 yıldır çalışan ve hem bir tür para hem de bir servet deposu olarak hızla popülerlik kazanan bir sistem aracılığıyla yeni bir para türü icat etmek inanılmaz bir başarıdır.” Dedi.

Dalio, bitcoin ve altın gibi diğer sınırlı tedarik varlıklarının, fiat para biriminin federal rezervler tarafından daha az değer depolamak için daha az arzu edilen baskılar nedeniyle önemli ölçüde gelişmesini bekliyor.

… Olası Hükümet Müdahalesi Konusundaki Endişeleri Ortaya Çıkar

Son zamanlardaki hayranlığına rağmen, dünyanın en büyük hedge fonunun kurucusu, bitcoin yanlısı yorumlarıyla ünlü değil. Geçen yıl bir Twitter yazısında Dalio, bitcoin’in oynaklığı, serveti saklama yeteneği ve yaklaşan hükümet düzenlemeleri ile ilgili endişeleri ortaya çıkardı. Yakın zamanda yayımladığı haber bülteninde de görüldüğü gibi, bu görüşlerin bir kısmını hala muhafaza etmektedir. Hükümetin parayı kontrol etme arzusunun, dijital varlığın çok başarılı olması durumunda, bitcoin’e talebini etkileyebilecek katı düzenlemeler getirmesine neden olabileceğini ayrıntılı olarak belirtti.

Bazı olumsuz senaryoları analiz ettikten sonra Dalio şu sonuca vardı:

“Onlar (bitcoin) oldukça belirsiz bir resim çiziyorlar. Bu yüzden bana göre Bitcoin, çok bilinmeyen bir gelecekte uzun vadeli bir seçenek gibi görünüyor ve bunun yaklaşık% 80’ini kaybetmeyi umursamayacağım bir miktar para koyabilirim ”.

Bridgewater Associates’in Enflasyondan Korunma Planını Açıkladı

Bu yılın başlarında WEF ile yaptığı röportajda Dalio, yatırımcıları nakit tutmaya karşı uyardı ve bunun yerine portföylerini çeşitlendirmelerini tavsiye etti.

Bu bağlamda hareket eden Dalio, Bridgewater Associates’in para birimi devalüasyonunu yenmek için alternatif fon depolama yöntemleri düşündüğünü söyledi. Bir alt-nakit fonu ve bir servet deposu sunmayı bekledikleri için “bitcoin’in incelemesinden kaçmayacağını” söyledi.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

bydinco
bydinco
Teknolijiye Olan Merakım Sonucu Blockchain Teknolojisiyle Tanıştım. Daha Fazla İnsana Bilgi Haber Ve Analizleri Aktarabilmek Adına Blokchaintr.com Kuruldu.

Düşüncenizi Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

[td_block_social_counter facebook="blokchaintr" custom_title="Bizi Takip Edin" open_in_new_window="y" youtube="channel/UCeoNbT8j10Lwd4m9hNBOgvg" style="style9 td-social-boxed td-social-colored" instagram="blokchaintrcom" block_template_id="td_block_template_4" header_color="#dd9933" twitter="blokchaintr" social_rel="nofollow"]

StormGain, Milyarlarca Akıllı Telefon Kullanıcısına Hizmet Vererek Kripto Madenciliği Oyun Alanını Seviyelendiriyor

Kripto para madenciliği kavramının bugünlerde biraz olumsuz bir çağrışımı var. Özel ve pahalı donanım gerektirdiğinden birçok kişi bunu elektrik israfı olarak görüyor. Peki ya...

Goldexco.in, kullanıcıların % 50’ye varan indirimle ETH satın alabilecekleri bir kampanya başlatıyor! 

Goldexco.in indirimli ETH satın alabileceğiniz yeni bir kampanya başlattı. Bu kampanya da %50 indirimle ETH sahibi olabilirsiniz. Detaylar aşağıda yer almaktadır. İndirim Süresi: 24 Mayıs 2021, 10:00...

Student Coin (STC) Token Yayında Ve 10’dan Fazla Kripto Para Borsasında Yer Alıyor

Öğrencilere ve kripto para birimlerine yönelik benzersiz yaklaşımı nedeniyle 500'den fazla üniversite tarafından desteklenen Student Coin , ICO'ya ayrılmış olan tüm STC tokenlerini beklenenden daha kısa bir sürede...

GLDX TOKEN 23 NİSAN 19:20 de SATIŞTA

Goldexco.in Forbes 500'ün %65'inin bulunduğu ticari statünün ve hakların en kapsamlı yasalar altındadünya devlerinin tercih ettiği Delaware eyaletinde faaliyetlerine başladı. Türkiye iş ortağı Devasa...

Blokchaintr.com Türkiye’nin En Sevilen Haber Uygulaması Bundle’da

Blokchaintr.com'da yayıncıları arasında bulunduğu Bundle’ın yeni versiyonu App Store ve Google Play’de! Bundle dünyanın dört bir yanından 15 bine yakın yayıncıyı kullanıcılara sunan bir...

En Son Haberler

bitcoinBitcoin
21,402.00 $
21,402.00 $
2.98%
ethereumEthereum
1,234.12 $
1,234.12 $
8.63%
tetherTether
0.999342 $
0.999342 $
0%
usd-coinUSD Coin
1.00 $
1.00 $
0.19%
bnbBNB
241.29 $
241.29 $
5.88%
xrpXRP
0.370242 $
0.370242 $
11.35%
binance-usdBinance USD
1.00 $
1.00 $
0.18%
cardanoCardano
0.505459 $
0.505459 $
6.26%
solanaSolana
42.38 $
42.38 $
12.88%
polkadotPolkadot
8.21 $
8.21 $
6.74%

Benzer Haberler