R3’ün Blockchain Network Corda’sı XDC’yi Kullanacak

Corda, bir Corda-XinFin köprüsü aracılığıyla DLT ve eski sistemlerle birlikte çalışmak için R3 tarafından işletilen kurumlara yönelik blok zinciri tabanlı bir platform sunuyor.

Küresel bir açık kaynaklı hibrit blok zinciri protokolü olan eXchange inFinite (XinFin), kurumsal yazılım firması R3 ile ortaklık kurdu.

Sonuç olarak, ikincisinin DLT tabanlı platformu Corda, XDC  tokenini birincil yerleşim parası olarak kullanacak.

R3’ün Corda ve Blockchain Ağları Arasındaki Köprü

Bir basın açıklamasında , her iki taraf da R3’ün Corda ağı ile diğer blockchain platformları arasında bir köprü kuracak olan işbirliğini duyurdu.

Hibrit bir blok zinciri olarak tanımlanan XinFin, “sıfırdan hem DLT hem de eski sistemlerle birlikte çalışacak şekilde tasarlandı.” Açıklama, iki taraf arasındaki köprüyü, “XinFin’in kripto ekosistemine olan ağ etkisine” işaret eden “parlayan bir işaret” olarak tanımladı.

Entegrasyon, esasen Ethereum uyumlu XDC belirtecinin Corda’da “değer değişiminin önde gelen aracı” olacağı ve çeşitli ağlar arasında birlikte çalışabilirliğe doğru ilk adım olduğu anlamına geliyor.

Sonuç olarak, kullanıcılar verileri Corda platformuna özel olarak kaydedebilir ve sınırlı bilgi setlerini XDC genel ağına aktarabilir.

“XinFin, deyim yerindeyse, eski sistemlerle el ele çalışmak için koridoru geçiyor ve blok zinciri teknolojisini uygulamalarına yardımcı oluyor. 

Bu, XinFin’in, XDC gibi önde gelen hizmet tokenleri tarafından sunulan temel vaatleri kurumlara getirmesini ve böylece yenilikçi yeni kullanım durumlarından ve beraberindeki finansal teşviklerden yararlanabilmelerini sağlayacak. ” 

Uygun Düzenlemeler

XinFin’in kurucu ortağı Atul Khekade, yerel tokenin diğer kripto para varlıklarına benzer şekilde bir kamu ağı olarak çalışacağını ancak belirli düzenleyici standartları takip ettiğini garanti etmek için ekstra bir adım gerektireceğini açıkladı.

Bunu yapmak için, XDC doğrulayıcılara sahip olacak ve müşterinizi tanıma prosedürlerini tamamlamayı gerekli kılacaktır:

“Doğrulayıcılar, bir doğrulayıcı olmak için 10 milyon XDC jetonunu [yaklaşık 300.000 $] kilitlemeli ve kendi KYC’lerini düğüme eklemelidir. Ağa kimin katılacağını gerçekten kontrol edemediğimiz için bu halka açık bir ağ, ancak herkesin doğrulayıcı olabileceği Bitcoin veya Ethereum’un aksine fazladan bir KYC adımı var. ” – Khekade eklendi.


E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

bydinco
Teknolijiye Olan Merakım Sonucu Blockchain Teknolojisiyle Tanıştım. Daha Fazla İnsana Bilgi Haber Ve Analizleri Aktarabilmek Adına Blokchaintr.com Kuruldu.

Düşüncenizi Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

121BeğenenlerBeğen
57TakipçilerTakip Et
1,116TakipçilerTakip Et
5AboneAbone Ol

StormGain, Milyarlarca Akıllı Telefon Kullanıcısına Hizmet Vererek Kripto Madenciliği Oyun Alanını Seviyelendiriyor

Kripto para madenciliği kavramının bugünlerde biraz olumsuz bir çağrışımı var. Özel ve pahalı donanım gerektirdiğinden birçok kişi bunu elektrik israfı olarak görüyor. Peki ya...

Goldexco.in, kullanıcıların % 50’ye varan indirimle ETH satın alabilecekleri bir kampanya başlatıyor! 

Goldexco.in indirimli ETH satın alabileceğiniz yeni bir kampanya başlattı. Bu kampanya da %50 indirimle ETH sahibi olabilirsiniz. Detaylar aşağıda yer almaktadır. İndirim Süresi: 24 Mayıs 2021, 10:00...

Student Coin (STC) Token Yayında Ve 10’dan Fazla Kripto Para Borsasında Yer Alıyor

Öğrencilere ve kripto para birimlerine yönelik benzersiz yaklaşımı nedeniyle 500'den fazla üniversite tarafından desteklenen Student Coin , ICO'ya ayrılmış olan tüm STC tokenlerini beklenenden daha kısa bir sürede...

GLDX TOKEN 23 NİSAN 19:20 de SATIŞTA

Goldexco.in Forbes 500'ün %65'inin bulunduğu ticari statünün ve hakların en kapsamlı yasalar altındadünya devlerinin tercih ettiği Delaware eyaletinde faaliyetlerine başladı. Türkiye iş ortağı Devasa...

Blokchaintr.com Türkiye’nin En Sevilen Haber Uygulaması Bundle’da

Blokchaintr.com'da yayıncıları arasında bulunduğu Bundle’ın yeni versiyonu App Store ve Google Play’de! Bundle dünyanın dört bir yanından 15 bine yakın yayıncıyı kullanıcılara sunan bir...

En Son Haberler

bitcoinBitcoin
61,493.00 $
61,493.00 $
0.21%
ethereumEthereum
4,143.50 $
4,143.50 $
2.38%
binance-coinBinance Coin
486.63 $
486.63 $
0.64%
tetherTether
1.01 $
1.01 $
0.31%
cardanoCardano
2.17 $
2.17 $
0.14%
solanaSolana
196.89 $
196.89 $
2.82%
xrpXRP
1.10 $
1.10 $
0.05%
polkadotPolkadot
43.95 $
43.95 $
1.2%
dogecoinDogecoin
0.251765 $
0.251765 $
1.87%
usd-coinUSD Coin
1.01 $
1.01 $
0.37%

Benzer Haberler