Home Bitcoin (BTC) Haberleri Peter Schiff, Bitcoin’in 50 Bin Dolarda Olmasına Rağmen Hala Balon Olduğunu İdda Ediyor

Peter Schiff, Bitcoin’in 50 Bin Dolarda Olmasına Rağmen Hala Balon Olduğunu İdda Ediyor

0
Peter Schiff, Bitcoin’in 50 Bin Dolarda Olmasına Rağmen Hala Balon Olduğunu İdda Ediyor
  • Schiff, Bitcoin’in bir balon olduğunu ve sonunda patlayacağını düşünüyor.
  • Bitcoin 16 Şubat 2021’de 50.650 Dolara ulaşarak yeni bir ATY yaptı ve Tüm Zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Popüler Bitcoin düşmanı Peter Schiff, Bitcoin’in 50 bin dolara ulaşmayacağı yönündeki tahminlerinin yanlış olduğunu kabul etmesine rağmen, Bitcoin’in yakın gelecekte sonunda patlayacak bir balon olduğuna inanıyor. 

Daha çok altın savunucusu olan Peter Schiff, Salı günü bir tweet’te balonun ne olduğunu açıkladı ve Bitcoin’in 50 bin dolarda bile en büyük balon olduğunu söyledi.

Bitcoin Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

İlk kripto para birimi, bu seviyelerde çok fazla dirençle karşılaştıktan sonra 50.650 dolarla bugün tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. 

Lider kripto para biriminin, özellikle Cuma günü 49 bin dolara ulaştıktan sonra bugünden önceki seviyeye ulaşması umutları yüksekti. 

Salı günü BTC 50 bin doları geçtikten sonra biraz geri çekildi Bitcoin şu anda 48.130 seviyelerinde işlem görüyor.

Kripto para lideri, yalnızca 2021’de benzeri görülmemiş bir artış yaşadı. Yılın başından bu yana yüzde 72 arttı. 

Bununla birlikte, bu büyümenin ortasında, sonunda 50.000 $ ‘a ulaşmadan önce birçok noktada düşmek, dirençle yüzleşmek ve düzeltmeler yapmak zorunda kaldığı için, yukarı çıkış yolu tamamen pürüzsüz olmadı.

Haftalar önce, BTC fiyatı 48 saatten kısa bir süre içinde Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesi 41.000 Dolardan 31.000 Dolara düştü. Bu düşüşten bir ay sonra Bitcoin fiyatı 50.000 doları aşarak ona inananları yarı yolda bırakmadı.

Peter Schiff, 50 Bin Dolara Ulaşamaz Dediği Bitcoin 50 Bin Doları Aştı, Ama Hala Balon Olduğunu İdda Ediyor

Peter Schiff, kripto paranın ilgi odağı haline geldiğinden beri Bitcoin’i dilinden düşürmüyor. 2019’da Bitcoin ve kusurları hakkında Twitter’da Thomas Lee ile tartışmaya girdi . 

Ekonomist birkaç kez pişmanlık duymadan Bitcoin’e saldırdı. Geçen ay, varlığın “yanlış umut” ile beslendiğini ve düşmesi gerektiğini savundu.

Ayrıca KITCO haberleriyle yaptığı röportajda Bitcoin’den ‘sadece bir saadet zinciri’ olarak bahsetmişti. 

O zaman fiyatın sadece talep tarafından desteklendiğini ve bu talep durduğunda, “daha büyük aptalların” kayıplarla karşılacağını duyurdu.

Schiff’in Bitcoin hakkındaki iftirasının bugünkü versiyonunda , şu tweet attı: “Bir finansal varlık, fiyatının altında yatan bugünkü değerle veya gelecekteki değeriyle ilgili makul bir beklentiyle hiçbir ilişkisi olmadığında ve fiyat değerlenmesinde yatırımcı inancı yüksek ve korku olduğunda bir balon içindedir, 50 Dolarlık Bitcoin en büyük balondur ” diye söylemişti.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here