Home Kripto Para Haberleri PayPal, Dijital Varlık Saklama Şirketi Curv’u Satın Aldığını Duyurdu

PayPal, Dijital Varlık Saklama Şirketi Curv’u Satın Aldığını Duyurdu

0
PayPal, Dijital Varlık Saklama Şirketi Curv’u Satın Aldığını Duyurdu

Dünyanın en büyük çevrimiçi ödeme şirketi, son raporları takip etti ve kripto sorumlusu, Curv’ü satın alacağını doğruladı.

Önde gelen ödeme şirketi PayPal, bugün dijital varlık saklama şirketi Curv’ü satın almayı kabul ettiğini duyurdu. Satın almayı yılın ilk çeyreğinde tamamlayacağını söyledi.

PayPal, Curv’u Satın Aldığı İddaları Doğrulandı

Raporlar yüzeyli PayPal acquire kripto para güvenlik firması, Curv’u satın almayı planlıyordu geçtiğimiz hafta.

İddiaları desteklemek için somut bir kanıt yoktu, ancak önde gelen ödeme devleri bugün bir basın açıklamasıyla bunu resmileştirdi .

Şirketin Curv’u satın alma kararı, dijital varlık alanına sıkı sıkıya bağlı kalma ve hızla değişen finans dünyasında önemli bir oyuncu olma görevini yeniden teyit ediyor.

Web sitesinde yayınlanan açıklamaya göre PayPal, son satın almasının arkasındaki mantığın “kripto para birimlerini ve dijital varlıkları desteklemek için girişimlerini hızlandırmak ve genişletmek” olduğunu söyledi.

PayPal’ın blok zinciri, kripto ve dijital para birimleri başkan yardımcısı ve genel müdürü Jose Fernandez da Ponte’nin son eklemeyle ilgili söyleyecek birkaç sözü vardı.

“Curv’ün satın alınması, daha kapsayıcı bir finansal sistem vizyonumuzu gerçekleştirmek için yetenek ve teknolojiye yatırım yapma çabamızın bir parçası.

Curv ekibiyle yaptığımız görüşmelerde, teknik yeteneklerinden, girişimci ruhlarından ve son birkaç yılda geliştirdikleri teknolojinin arkasındaki düşüncelerden etkilendik. Curv ekibini PayPal’a davet etmekten heyecan duyuyoruz. “

İşlemin mali ayrıntıları açıklanmadı, ancak önceki raporlara göre PayPal, Curv’u satın almak için 500 milyon dolarlık bir bölgede ödeme yapabilir. Anlaşmanın yılın ilk çeyreğinde tamamlanacağı belirtildi.

Curv Nedir?

Curv, 2018 yılında kurulmuş bir dijital varlık güvenlik şirketidir. Çok partili hesaplamaya (MPC) dayalı bir şifreleme teknolojisi geliştirmiştir.

Bu, güvenli aktarımı mümkün kılar ve oluşturulan özel anahtarları bulut ile istemci arasında dağıtarak herhangi bir hata noktasını ortadan kaldırır.

Büyük kurumlar artık ağırlık kazanıyor, hatta daha fazlası var ve birinci sınıf güvenliği sağlamak daha da önemli hale geldi.

Curv CEO’su Itay Malinger, yeni gelişme hakkında kısaca konuştu.

“Dijital varlıklar için güvenlik altyapısında bir öncü olarak Curv, dünya çapında önde gelen finans kurumlarının yenilikçi ve güvenilir bir ortağı olarak tanınmaktan gurur duyuyor. Şimdi, dijital varlıkların benimsenmesi hızlandıkça, inovasyon yolculuğumuza devam etmek için PayPal’dan daha iyi bir yer olmadığını düşünüyoruz. Bu varlıkların küresel ekonomide oynadığı rolü genişletmek için PayPal’a katılmaktan heyecan duyuyoruz. “

PayPal’ın Kripto Para Birimlerine Artan İlgisi

PayPal’ın sektöre girişi , müşterilerin platformunda kripto para satın alabileceklerini ve tutabileceklerini açıkladığında Ekim 2020’de başladı . Geçen yıl kripto dünyasındaki tartışmasız en büyük haberlerden biriydi.

Piyasaya yeni giren 360 milyondan fazla kullanıcı ve 26 milyon satıcıyla, birçoğu yükseliş ivmesi bekliyordu ve hayal kırıklığına uğramadılar.

Kripto piyasası kapitalizasyonu 25 milyar dolar artarken, Bitcoin (BTC) duyurunun ardından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here