Ortaya Çıkan 18 Milyon Dolarlık Kripto Hırsızlığı

Dijital para birimleri, kripto para endüstrinin tartışmasız en karmaşık siber suçlulardan bazılarını çektiği göz önüne alındığında, en son derece gelişmiş güvenlik sistemleri gerektiren bir diğer sektördür . Öyleki en ufak bir açık kripto para biriminde milyonlarca dolara mal olabilir.

18 Milyon Dolar Çaldılar İki Borsadan

Kiripto para piyasasında yapılan bir ankette, yetersiz güvenlik hizmeti nedeniyle iki farklı kripto para birimi borsalarında yaklaşık 18 milyon doların kripto para hırsızlığına maruz kaldığını göstermiştir. CyberNews tarafından yayınlanan rapora göre kusurlar Lykke ve Hubdex‘te bulundu .

İsviçre dijital para değişimi olan Lykke, bir veritabanında bilgisayar korsanları da dahil olmak üzere herkes tarafından erişilebilen API anahtarlarını göstermekle suçlanıyor. Kripto hırsızlığı amacıyla, bilgisayar korsanlarının para yatırma, para çekme, işlem ve kripto para transferi gibi borsada birçok işlevi yerine getirmesini sağlayabilir.

Ayrıca, kripto hırsızlığı borsada veri tabanındaki müşterilere ait özel anahtarların ifşa edildiği iddia edildi . Belki de, bu anahtarlar kripto cüzdanlarına bir şifre görevi gördüğü için, herhangi bir diğer yasadışı etkinliği aktarmak, harcamak ve yürütmek için kullanıcıların kripto para cüzdanlarına erişebilir.

Bununla birlikte, borsa geliştirilmeden önce var ve gelecekte herhangi bir kripto hırsızlığı vakasını önlemek için gerekli önlemleri alıyorlar. Lykke’nin yanıtı şöyle:

Hiçbir kişisel veri açıklanmadı ve fon kaybı olmadı, ”dedi Lykke CyberNews’e. Ancak, gelecekte bu tür durumlardan kaçınmak için kapsamlı bir süreç incelemesi ve uygun bir ölüm sonrası olay yaptık.

Hubdex, Kellanıcıların Verilerini Açıkladı

CyberNews tarafından açığa çıkartılan bir diğer borsa, Hubdex olarak adlandırılan Çin merkezli borsadır. Lykke’de bulunan aynı güvenlik açığı nedeniyle borsada yüksek kripto hırsızlığı olasılığı vardı. Çin borsası olan Hubdex kullanıcıların kamu veritabanındaki özel verilerini açıkladığı bildirildi .

Bilgisayar korsanları, istedikleri herhangi bir müşterinin şifre zorluğunu değiştirmek, hesaba erişmek ve kripto para cüzdanlarını kullanmak için yetersiz güvenlik önlemlerinden yararlanabilir. Borsa ayrıca müşterilerin KYC’sini kamu veritabanında göstermekle suçlandı. CyberNews şunu yazdı:

Karşılaştığımız veri miktarı oldukça şaşırtıcı ve anlamlı. Bu güvenli olmayan platformlar, kullanıcılara güvenlik ve anonimlik sağlamak yerine, yalnızca verilerini çalınmakla kalmayıp, aynı zamanda yatırımlarını da kullanıcılarına açıklamıştır.

Geliştirme ile ilgili borsaya başvurma girişimleri başarılı olmadı. Ancak, CyberNews, ülkenin siber güvenlik davalarını ele alan kuruluşlardan biri olan CERT’ye ulaştıktan sonra veritabanı kaldırılmıştır.

Her nekadar kripto paralarda gizlilik ön planda olsada bu varlıkları kullanmak saklamak korumak daha zordur. Bu işlemleri yapan borsalar daha fazla güvenli hale getirmeleri gerekir kendilerini ve oluşturdukları fonlarla para kaybının önüne geçmeleri gerektiğini bilmemiz gerekiyor.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

eray sezer
eray sezerhttp://blokchaintr.com
Eray Sezer Yalova Doğumlu Ve Geçimini Kriptoyla Sağlıyor.Yaşı Genç Ama Birikimleri Fazla Birikimlerini Bizimle Paylaşmayı Seçti...

Düşüncenizi Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

[td_block_social_counter facebook="blokchaintr" custom_title="Bizi Takip Edin" open_in_new_window="y" youtube="channel/UCeoNbT8j10Lwd4m9hNBOgvg" style="style9 td-social-boxed td-social-colored" instagram="blokchaintrcom" block_template_id="td_block_template_4" header_color="#dd9933" twitter="blokchaintr" social_rel="nofollow"]

StormGain, Milyarlarca Akıllı Telefon Kullanıcısına Hizmet Vererek Kripto Madenciliği Oyun Alanını Seviyelendiriyor

Kripto para madenciliği kavramının bugünlerde biraz olumsuz bir çağrışımı var. Özel ve pahalı donanım gerektirdiğinden birçok kişi bunu elektrik israfı olarak görüyor. Peki ya...

Goldexco.in, kullanıcıların % 50’ye varan indirimle ETH satın alabilecekleri bir kampanya başlatıyor! 

Goldexco.in indirimli ETH satın alabileceğiniz yeni bir kampanya başlattı. Bu kampanya da %50 indirimle ETH sahibi olabilirsiniz. Detaylar aşağıda yer almaktadır. İndirim Süresi: 24 Mayıs 2021, 10:00...

Student Coin (STC) Token Yayında Ve 10’dan Fazla Kripto Para Borsasında Yer Alıyor

Öğrencilere ve kripto para birimlerine yönelik benzersiz yaklaşımı nedeniyle 500'den fazla üniversite tarafından desteklenen Student Coin , ICO'ya ayrılmış olan tüm STC tokenlerini beklenenden daha kısa bir sürede...

GLDX TOKEN 23 NİSAN 19:20 de SATIŞTA

Goldexco.in Forbes 500'ün %65'inin bulunduğu ticari statünün ve hakların en kapsamlı yasalar altındadünya devlerinin tercih ettiği Delaware eyaletinde faaliyetlerine başladı. Türkiye iş ortağı Devasa...

Blokchaintr.com Türkiye’nin En Sevilen Haber Uygulaması Bundle’da

Blokchaintr.com'da yayıncıları arasında bulunduğu Bundle’ın yeni versiyonu App Store ve Google Play’de! Bundle dünyanın dört bir yanından 15 bine yakın yayıncıyı kullanıcılara sunan bir...

En Son Haberler

bitcoinBitcoin
21,363.00 $
21,363.00 $
1.47%
ethereumEthereum
1,236.31 $
1,236.31 $
7.93%
tetherTether
0.999126 $
0.999126 $
0.13%
usd-coinUSD Coin
1.00 $
1.00 $
0.24%
bnbBNB
241.50 $
241.50 $
5.63%
xrpXRP
0.368196 $
0.368196 $
10.12%
binance-usdBinance USD
1.00 $
1.00 $
0.1%
cardanoCardano
0.506665 $
0.506665 $
5.93%
solanaSolana
42.43 $
42.43 $
12%
polkadotPolkadot
8.28 $
8.28 $
6.99%

Benzer Haberler