Home Kripto Para Haberleri OneCoin Ponzi Dolandırıcılığı Mahkemesi 8 Temuza Ertelendi

OneCoin Ponzi Dolandırıcılığı Mahkemesi 8 Temuza Ertelendi

0
OneCoin Ponzi Dolandırıcılığı Mahkemesi 8 Temuza Ertelendi

OneCoin kripto para dolandırıcılığındaki büyük oyuncular, Konstantin Ignatov ve Ruja Ignatova, kız kardeşi ve bir suç ortağı, büyük bir kripto para dolandırıcılığı sahtekarlığı olarak nitelendirilebilecek suçtan dolayı aldıkları cezayı 8 Temmuz’a ertelediler .

Amerika New York mahkemesi, 7 Nisan Salı günü cezalarını erteleme niyetini onayladı , OneCoin kripto dolandırıcılığının lideri Konstantin Ignatov , geçen yıl Mart ayında Los Angeles uluslararası havaalanında tutuklandı ve tel sahtekarlığı komplo suçlamasıyla suçlandı.

Geçen yıldan bu yana, Ruja Ignatova henüz yakalanmadığı için Ignatov’u tutukluluk süresinin uzunluğu nedeniyle Temmuz ayına ertelendiği için bu ay hapis cezasına çarptırılması planlandı.

Onecoin Ponzi Dolandırıcılığı Kripto’da Benzersiz

Trenddeki tüm yaygın kripto dolandırıcılığı arasında OneCoin ponzi kripto dolandırıcılığı benzersiz ve yeni. OneCoin firması 2014 yılında kuruldu ve bir Ponzi programında geçen yıl Kasım ayına kadar hileli olarak yaklaşık 4 milyar avro (4.4 milyar dolar) topladığı iddia edildi.

Ignatov aleyhindeki iddialara atıfta bulunarak, 2017 yılında 2018’de bir liderlik görevine gelene kadar OneCoin Ltd’de üst düzey bir pozisyon aldı . Firma ayrıca ağ üyelerinin ödendiği çok seviyeli bir pazarlama şirketi olarak da faaliyet gösteriyor.

Başkalarını OneCoin kripto paketlerini satın almaya getirmek için bir komisyon . Bununla birlikte, şirket şu anda kurban olarak yaklaşık 3 milyon üye biriktirebildi ve bazıları şu anda kolluk kuvvetleri ile çalışıyor.

Firma bir noktada, OneCoin kripto parasının firma tarafından işletilen sunucularla çıkarıldığını ve madalyonun değerinin piyasa arzı ve talebine dayandığını iddia etti. Ancak, OneCoin değeri firma tarafından belirlenir ve bilgisayar kaynakları ile çıkarılmaz.

OneCoin Ltd ayrıca OneCoin‘i tanımlayan ve işlem geçmişini kaydeden özel bir Blockchain‘e sahip olduğunu iddia etti; ancak, bulgular firmanın halka açık veya doğrulanabilir bir blok zincirine sahip olmadığını ortaya koydu. Bitcoin devrimi gibi medya dolandırıcılıkları kripto alanında çoğalır.

Ignatova, işbirliği yapan bir tanık

Bildirildiğine göre Ignatova’nın tutuklanmasının ardından, aleyhindeki iddialardan suçlu bulundu ve 80 yıldan uzun bir süre hapis cezasına çarptırıldı. Ancak, Ruja Ignatova’nın henüz tutuklanmaması nedeniyle, Ignatov, OneCoin kripto dolandırıcılığı yoluyla yaklaşık 400 milyon dolar aklama yaptığı iddia edilen bir avukat Mark Scott’a karşı işbirliği yapan bir tanık olarak tutuluyor .

Bununla birlikte, 6 Nisan tarihli mektuba göre, ABD hükümeti Ignatova’nın işbirliğinin henüz tamamlanmadığını söyledi ve kolluk hala birkaç belge ortaya çıkarmaya çalıştığı için davanın savunma avukatının onayı ile ertelenmesini istedi.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here