Home Kripto Para Haberleri Nijeryalı Firmalar Bitcoin Yasağı Yüzünden Şoka Girdi, Dan Holdings CEO’su Açıklama Yaptı

Nijeryalı Firmalar Bitcoin Yasağı Yüzünden Şoka Girdi, Dan Holdings CEO’su Açıklama Yaptı

0
Nijeryalı Firmalar Bitcoin Yasağı Yüzünden Şoka Girdi, Dan Holdings CEO’su Açıklama Yaptı

Nijerya’da kripto ticaret ve eşler arası borsalar yükseliş yaşıyor. Ancak merkez bankası kripto para birimine baskı yapmak istiyor.

  • Dan Holdings CEO’su Danny Oyekan, merkez bankasının kripto yasağının Nijeryalı şirketleri şaşırttığını söyledi.
  • Yasak ilan edildikten sonra, eşler arası borsalar ve OTC ticareti yükselişe geçti.
  • Bankanın kararına neyin yol açtığı hala belirsiz.

Haberin son bölümünde yaptığı açıklamada, yatırım firması Dan Holdings ve sosyal ödemeler uygulaması Coins App CEO’su Danny Oyekan, Bitcoin ile ilgili şirketler, düzenlenmiş kuruluşların kripto ile uğraşmasını engelleyen Nijerya Merkez Bankası’ndan (CBN) şok karara tepki gösterdi.

Temelde olan şu ki, merkez bankası birkaç şeyden biraz korkmuştu. Birincisi, bence sermaye kontrolleri, insanlar para transferi için kripto kullanıyorlardı.

Endişelendiler. Ve sonra aniden bu Cuma günü ortaya çıktı. Başlangıçta uzayda bile gerçek olduğunu düşünmüyordu,”Oyekan anlattı Şifresini .

Merkez bankasının mektubunun yerel bankalara ve ödeme işlemcilerine kripto şirketleriyle uğraşmayı bırakmalarını söylediğini açıkladı.

İlk başta, Nijeryalı kripto ile ilgili şirketler neler olup bittiğinden bile emin değildi ve bilgileri doğrulamaya çalıştı. Ancak, merkez bankası daha sonra Twitter’daki yasağı doğruladı.

Banka, 5 Şubat’ta tweet attı “CBN, düzenlenmiş kurumların kripto para birimlerinde işlem yapmasını veya kripto para birimi borsaları için ödemeleri kolaylaştırmasını yasaklıyor” dedi.

Ancak Oyekan, kripto alanında faaliyet gösteren firmaların o gün gerçekte neyin düştüğünden hala emin olmadıklarını belirtti.

“Bunun gerçekte nereye gittiğinden emin değiliz, bunun merkez bankasının çok çok yanlış bir hamlesi olduğunu düşünüyoruz.

Kripto borsaları, cüzdanlar ve sağlayıcılarla ilgilenmeleri gerektiğini düşündük. Ve şimdilik, insanlar sadece şu anda eşler arası hareket ediyor ”dedi.

Yine de, son yasağın P2P takaslarını veya tezgah üstü ticareti durdurmayacağını da sözlerine ekledi Oyekan. Bununla birlikte, bu değişim yöntemleri daha kullanıcı dostu hizmetler kadar iyi bilinmemektedir.

Ek olarak, CBN, kriptoyu doğrudan yasaklayarak düzenleme yeteneğini de sınırladı.

Bu nedenle, son iki yıl içinde kripto para birimine geçen birçok kişi P2P borsasının ne olduğunu bile bilmiyor, değil mi?

Ve bu temelde, hiç kimsenin bankalarla doğrudan ilgilenmeyeceği anlamına geliyor, ”dedi Oyekan,“ Bu yüzden merkez bankasının kötü bir hamlesi olduğunu düşünüyorum çünkü borsalar veya cüzdan sağlayıcıları kullanıcılarla ilgileniyordu. “

Gibi azalmak bildirdi, Nijerya bir olarak ortaya gerçek Bitcoin ulus onun sakinleri bir mücadele ekonomide karşısında kripto döndüğü gibi son bir yıl içinde. Ancak tüm bu ivmeyi kaybetme riski vardır.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here