Home Kripto Para Haberleri NFT’ler Hakkında Bilmeniz Gerekenler

NFT’ler Hakkında Bilmeniz Gerekenler

0
NFT’ler Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kripto da aniden bir ilgi dalgasının, değiştirilemez tokenler NFT’ler alanına hücum ettiğini görmekteyiz.

NFT‘lerin tek örneği sanat ve diğer koleksiyon dijital çalışmalarını dönüşümü, blockchain işlem görebilir doğrulanabilir varlıklar zaten birçok sanatçı, onu kullanırken tanıdık.

Bununla birlikte, sanatçılar için yeni bir finansal yolun açılmasına rağmen bazı temel sorunlar var.

Bunlar, Peter McCormack’in podcast’inin son sayısında, popüler yatırım stratejisti Lyn Alden tarafından yakın zamanda şu sözlerle vurguladı:

“Birincisi, dijital sanatla ilgili sorun, benzer bir kopya yerine aynı versiyona sahip olabilmenizdir. Örneğin, birinin Van Gogh’u varsa, başka biri Van Gogh’un çok iyi bir kopyasını alabilir. Ancak fırça darbesiyle aynı değildir.  “

Alden göre, sorun NFTli biri bir sanat parçasının aynı şekilde bir çok versiyonu var, ama gerçekte sadece bir versiyonu olabileceğinden bahsetti. Burada, bir başka sorun, NFT’nin dayandığı blok zincirinin sürdürülebilirliği, dedi.

Stratejist, Kullanıcıların önümüzdeki 50 yıl içinde var olmayabilecek belirli bir blok zincirine dayalı bir NFT satın almak için milyonlarca yatırım yapabileceğini söyledi.

Bu, özellikle kripto dolandırıcılıklarının artan popülaritesi ve yarışa giren çok sayıda ‘zayıf proje’ göz önüne alındığında gerçek bir sorun olarak karşımıza çıkar.

NFT ürünleri iki ucu keskin kılıç olarak görülürken , bundan yararlanan sanatçılar da oldu.

Bununla birlikte, Alden tarafından vurgulanan bu sorunları çözmek için kripto alanının biraz daha gelişmesini ve piyasanın belirli bir blok zincirine yatırım yapmak için bir olgunluk düzeyi kazanmasını beklememiz daha mantıklı olabilir.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here