Home Kripto Para Haberleri Neden Bitcoin (BTC) 15 Bin Doların Üstünde Olmalı İşte 3 Nedeni

Neden Bitcoin (BTC) 15 Bin Doların Üstünde Olmalı İşte 3 Nedeni

0
Neden Bitcoin (BTC) 15 Bin Doların Üstünde Olmalı İşte 3 Nedeni

Kripto yatırımcıları 2020 yılının 3. çeyreğinde 15.000 dolara ulaşmasını beklediklerinden, Bitcoin fiyatı V şeklinde bir toparlanma 10.000 dolara ulaştı.

Bitcoin (BTC) fiyatı Perşembe günü 10.000 $ ‘ı aşarak Mart ayında düşüşten 3.600 $’ a kadar V şeklinde bir toparlanma gerçekleştirdi. Yatırımcılar, pozitif faktörlerin bir araya gelmesi nedeniyle piyasa kapitalizasyonu ile mitingin en üst sıradaki kripto para birimi için yeni başladığına inanıyorlar.

Sadece tekniklere dayanarak, analistler Bitcoin fiyatının 2020’nin üçüncü çeyreğinde 15.000 dolara kadar yükselmesini bekliyorlar. Tarihsel olarak 10.000 dolar BTC fiyatı için psikolojik bir seviye olarak hareket ediyordu. Kısa bir süre içinde bu kadar önemli bir fiyat seviyesinin temiz bir şekilde kırılması, yeni bir yükselişe neden olabilir.

14.000 $ ve 15.000 $ Dolar Arası Güçlü Destek Ve Direnç Noktası

Bitcoin, Aralık 2017’ye kadar uzanan çok yıllık bir döngüyü ihlal etti. 10.500 dolara kadar çıkan bir diğer ayak, muhtemelen başka bir güçlü mitingin temelini oluşturacak yeni bir döngünün başlangıcını doğrulayacak.

2019’da, Bitcoin’in en yüksek puanı büyük borsalarda 14.000 dolardı. Aralık 2017’de, her iki aylık mum da aynı seviyede kapanarak, 14.000 $ ‘ın orta vadede kilit direnç seviyesi olarak kaldığını gösteriyor .

Bitcoin fiyatı 10.500 $ ‘dan 11.000 $’ ı aşarsa veya 9.500 $ ‘ın üzerinde konsolide olursa, BTC’yi 14.000 $ test edecek şekilde ayarlayacaktır. BTC’nin genellikle bir blöf olarak adlandırılan uzun bir fitil şeklinde aşırı uzama eğilimi göz önüne alındığında, 15.000 dolara kadar yükselme şansı vardır.

Halving’in Bitcoin’e Etkisi

Beklenen Bitcoin bloğu ödülünün yarıya inmesi, 12 Mayıs’ta 4 günden az olacak şekilde ayarlanacak. 

Tarihsel olarak, Bitcoin fiyatı yarılanma gerçekleştikten yaklaşık 10 ila 11 ay sonra% 1.200 ila% 6.000 artma eğilimindeydi.

Bitcoin ayrıca yarıya indirildikten sonra kademeli olarak artar ve her seferinde bir direnç seviyesi alır. Bu nedenle, analistler BTC’nin fiyatının 2020’de tüm zamanların en yüksek seviyesini 20 bin dolardan geri kazanmasını beklerse, seviyeyi kademeli olarak artırma olasılığı yüksektir.

Yarılanma, zincirleme aktivitenin artması ve geliştirici faaliyeti gibi diğer birçok yükseliş temel faktörü ile birlikte BTC’nin momentumunu sürdürmeye devam edebilir.

Zincirli veri araştırma firması Santimant şunları söyledi:

BTC, Şubat ayının ortasından bu yana ilk kez 10.000 doların üzerine çıktı ve bu etkileyici fiyat artışının (haberleri yarıya indirdi) abartısız bir yönü, Bitcoin’in geliştirme faaliyeti oranının 2020 boyunca belirgin bir şekilde artması.

Rapor şöyle:

Bu çeyrekte girişlerin% 88’i, büyük çoğunluğu finansal riskten korunma fonu olan kurumsal yatırımcılardan geldi. Bu fonların yetkileri ve stratejik odakları geniş çapta karışıktır ve Multi-Strat, Global Macro, Arbitrage, Long / Short Equity, Event Driven ve Crypto odaklı fonları içerir.

Riskten korunma fonu yöneticisi Paul Tudor Jones’un Bitcoin’e yatırım yapma kararını takiben kurumsal talebin daha da artması beklenmektedir ve BTC’yi enflasyona karşı bir risk olarak tanımlamaktadır.

Bitcoin’in iyimser teknik yapısı, artan kurumsal talep ve yarılanma üzerindeki etkisi, BTC’yi 2020’nin üçüncü çeyreğinde yeni yerel zirvelere götürebilir.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here