Home Kripto Para Haberleri Mt.Gox Mahkeme Sonuçlanmadan Bitcoin’leri Erken Ödemeyi Teklif Etti

Mt.Gox Mahkeme Sonuçlanmadan Bitcoin’leri Erken Ödemeyi Teklif Etti

0
Mt.Gox Mahkeme Sonuçlanmadan Bitcoin’leri Erken Ödemeyi Teklif Etti

Japon borsasında kaybolan Bitcoin’lerini geri iadesini isteyen alacaklılar Mt.Gox, 2014 yılından beri mahkede olan olay mahkeme sonuçlanmadan Bitcoin’lerini geri alabilecekler.

CoinLab Inc., Mt.’nin mütevellisi Nobuaki Kobayashi ile bir anlaşma yaptığını söyledi. Gox iflası ve Fortress Investment Group LLC’nin bir birimi olan MGIFLP, alacaklıların iflasa bağlı kalan Bitcoin’in % 90’ına kadar bir teklifi değerlendirmesine izin verecek.

CoinLab Cuma günü yaptığı açıklamada, planın alacaklılar tarafından onaylanması gerektiğini ve yatırımcıların erken ödemeyi almak zorunda olmadığını ve davaların sonuçlanmasını bekleyebileceğini söyledi.

Japonya merkezli Mt. Gox, binlerce müşteriye ait 850.000 Bitcoin’i kaybettikten sonra 2014’ün başlarında kapanana kadar bir zamanlar dünyanın en büyük Bitcoin borsasıydı. O zamandan beri bu dijital paraların çoğu bulundu ve mütevelli alacaklılara tazminat ödemek için çalışıyor. Süreç, son yedi yıldır davalarda tıkanmış durumda.

Fortress , Mt. Geçmişte Gox alacaklıları, mevcut anlaşma güveninden yatırımcılara ödenecekti. Mt.’nin sahip olduğu tüm Bitcoin değil. Açıklamaya göre Gox iflas ettiğinde kurtarılmaya hazır. Bir CoinLab sözcüsüne göre, üzerinde hak talebinde bulunan iflasta kilitlenen her Bitcoin için, mülkün dağıtılacak yalnızca 0.23 jetonu var. Mt üzerinde daha birçok iddia var. Güven tarafından tutulan Bitcoin’den daha Gox Bitcoin.

CoinLab’ın Mt.’ye karşı 16 milyar dolarlık bir iddiası var. İflasta Gox.

CoinLab, Bitcoin Vakfı’nın kurucularından biri olan ve Ethereum da dahil olmak üzere yaklaşık 2015’ten beri blockchain ağları için güvenlik denetimi sağlayan Peter Vessenes tarafından 2012 yılında ortak kuruldu. Risk kapitalisti Tim Draper, CoinLab’ın orijinal bir yatırımcısıydı. Açıklamaya göre CoinLab, anlaşmanın bir parçası değil ve davasına devam edecek.

“İnsanların nihayet Mt. Gox, ”dedi Draper açıklamasında. “Mt. Gox’un alacaklıları, kripto para birimine en eski inananlardan bazıları, iddiaları olan on binlerce insan gibi Bitcoin’imi almayı dört gözle bekliyorum. “

Günde 489 dolardan işlem gören Bitcoin, Mt. Gox iflas başvurusunda bulundu ve bu yılın başlarında 41.982 dolarla tüm zamanların en yüksek seviyesini vurdu.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here