Home Bitcoin (BTC) Haberleri MicroStrategy, Kasasına 1 Milyar Dolardan Fazla Bitcoin Ekliyor

MicroStrategy, Kasasına 1 Milyar Dolardan Fazla Bitcoin Ekliyor

0
MicroStrategy, Kasasına 1 Milyar Dolardan Fazla Bitcoin Ekliyor

MicroStrategy Çok Daha Fazla Bitcoin Satın Aldı

Şirket, geçen Ağustos ayında 250 milyon dolardan fazla değerde bir varlık satın alarak halka açık olan ve dünyanın birincil dijital para birimini piyasa değeri ile destekleyen ilk kurumsal oyunculardan biriydi . 

Bununla birlikte, şirket bunun yeterli olmadığını hissettiği anda birkaç ay sonra Bitcoin ilave ederek 400 milyon doları aşan başka bir Bitcoin alımı gerçekleştirdi.

Oradan üçüncü bir satın alma işlemi gerçekleştirdi ve daha sonra, dönüştürülebilir borç da dahil olmak üzere diğer varlıkları satmayı düşündüğünü açıkladı, böylece daha da fazla BTC satın almak için gerekli fonları elde edebilirdi. 

Her şey söylendikten ve yapıldıktan sonra, MicroStrategy 3 milyar dolardan fazla Bitcoin toplamış oldu.

Çoğu firma için, muhtemelen buranın durmak için iyi bir yer olduğu iddia edilebilir, ancak MicroStrategy, borcunun bir kısmını sattığı için açıkça farklı hissediyor, işletme BTC’de 1 milyar dolardan fazla satın aldı . 

Açıkçası, MicroStrategy dünyanın birincil dijital varlığı konusunda oldukça tutkulu ve elinden geldiğince daha fazla BTC toplamak istiyor. 

Genel olarak baktığımızda şirketin kasasında 19.400 BTC şu ana kada toplamış gözüküyor.

MicroStrategy’nin varlığı yaklaşık Bitcoin‘leri 52.000 $ ‘dan satın aldığı tahmin ediliyor, bu da para biriminin hafta başındaki 56.000 $’ lık fiyatından bir miktar düştüğü anlamına geliyor. 

Bu nedenle, Bitcoin şu anda birim başına yaklaşık 49.000 $ ‘dan işlem gördüğünden, şirketin bu satın alma işleminden zaten para kaybettiği söylenebilir. 

Ancak Ağustos ayında da durum böyleydi, çünkü o sırada MicroStrategy’nin satın aldığı Bitcoin yaklaşık 12.000 $ ‘a gidiyordu.

Bir ay sonra, BTC birim başına 10.000 $ ‘ın biraz üzerine düştü, bu da MicroStrategy’nin haftalar içinde bir miktar kaybettiği anlamına geliyordu, ancak nihayetinde işler Ekim ayında tekrar toparlandı ve şirket asla inancını kaybetmedi. Belki bu sefer farklı olmayacak.

Buna ek olarak, MicroStrategy’nin birçok yatırımcısı ve hissedarı, şirketin hisselerinin her biri yüzde beşten fazla artarak yaklaşık 730 dolara yükseldiğinden, son satın alma işlemini onaylıyor gibi görünüyor. 

MicroStrategy’deki hisse senedi, yalnızca son altı ayda dört kattan fazla arttı ve bu, bu Bitcoin satın alımlarının şirket oyuncularını gerçekten heyecanlandırdığını gösteriyor.

Devasa Bitcoin Alımları

CEO Michael Saylor bir açıklamada şunları söyledi:

Şirket, kurumsal analitik yazılım işimizi büyütme ve bitcoin edinme ve tutma konusundaki iki kurumsal stratejimize odaklanmış durumda. 

İnancımız, dünyanın en yaygın kullanılan kripto para birimi olan bitcoin’in güvenilir bir değer deposu olarak hizmet edebileceğidir.

Genel olarak, MicroStrategy’nin 90.500’den fazla Bitcoin’e sahip olduğuna inanılıyor. Şu anki fiyat olarak değeri 4,5 milyar dolar.

Kurumsal yatırımların yoğunlaştığı bir dönemde bu Bitcoin’deki düşüş fırsat olabilir. Veya BTC’deki bu zirve ile tamamlanmış olup artık kurumsal firmaların elindeki Bitcoinleri çıkarma arzusunda olduklarını söylebiliriz.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here