Microsoft ve Intel, Cryptojacking’e Karşı Bir Ortaklık Kurdu

Microsoft, Intel ile ortaklık kurarak, Endpoint için Microsoft Defender ve Intel TDT adlı cryptojacking’e karşı yeni bir savunma sistemi geliştirdi.

Teknoloji devi Microsoft, Intel Tehdit Algılama Teknolojisini Uç Nokta için Microsoft Defender’a entegre etti. Bu, algılama yeteneğini artırmalı ve cryptojacking kötü amaçlı yazılımlara karşı korumayı geliştirmelidir.

Yeni Eklenti ve Teknolojisi

Son birkaç yılda, diğer birçok altcoin ile birlikte birincil kripto para birimi, kripto madenciliği için de bir ilgi artışına neden olan değer olarak önemli ölçüde değer kazandı. Süreç, veri bloklarını doğrulamayı ve işlem kayıtlarını blok zinciri olarak bilinen halka açık bir deftere eklemeyi içerir.

Ancak bu, kötü aktörlerin ve siber suçluların dikkatini çekti. Kurbanların elektronik cihazlarında madeni para madencileri kurarak, bilgisayar korsanları bilgileri olmadan dijital varlıkları madencilik yapabilirler.

Bu tür yasadışı faaliyet vakaları son zamanlarda fırladı. Yakın tarihli bir Avira raporu , 2020 yılının 4. çeyreğinde, 2020 yılının 3. çeyreğine kıyasla madeni para madenciliği saldırılarında % 53 artış olduğunu ortaya koydu .

Bu tehditlerle savaşmak için, teknoloji devi Microsoft, Intel’in Intel Tehdit Algılama Teknolojisini veya TDT’yi entegre etmek için Intel ile ortaklık kurdu . Yenilik, doğrudan PMU’dan gelen telemetri sinyalleri üzerine kurulmuştur.

Madeni para üreticileri, PMU tarafından kaydedilen yinelenen matematiksel işlemler yayınladıkça, yeni geliştirme belirli bir sınıra ulaşıldığında bir uyarı oluşturur.

Teknoloji şirketi, ürününün daha fazla yatırım, BT yapılandırması veya aracıların kurulumunu gerektirmediğini bildirdi.

Intel Stratejik Planlama Kıdemli Direktörü Michael Nordquist, yeniliğin müşteriler için oldukça etkili ve faydalı olacağını söyledi:

“Müşteri sistemleri genelinde bu CPU tabanlı tehdit algılama sunumunun ölçeği benzersizdir ve kurumsal savunmalardaki boşlukların kapatılmasına yardımcı olur.”

Cryptojacking’e Dikkat Uyarısı

- Advertisement -

Yukarıda kısaca bahsedildiği gibi, bilgisayar korsanları, kriptojacking adı verilen bir süreçte başkalarının cihazlarını kullanarak kripto para madenciliği yapabilirler. Yüksek elektrik faturalarını ödemekten kaçınarak kazançlarını en üst düzeye çıkarırken, yine de karlı kripto varlıklarından kar elde ediyorlar.

Geçen yılki bir Kaspersky raporuna göre , kripto kaçırma girişimleri 2020’nin birinci çeyreğinde% 300 arttı. Makalede, Güneydoğu Asya bölgesindeki ülkeler en çok etkilenen ülkeler olarak sıralanıyor. Dahası, Singapur sadece yılın ilk üç ayında 11.700 kripto kaçırma saldırısı gördü.

Dünyanın diğer tarafında, Meksika da artan bir seviyede kripto kaçırma saldırıları bildirdi . Yerel kuruluşlar, ağlarının tehlikeli bir şekilde dış tehlikelere maruz kaldığından şikayet ettiler.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

- Advertisement -
cenk dinç
cenk dinçhttp://blokchaintr.com
Cenk Dinç Kriptoya Olan Merakını Daha İyi İfade Etmek İçin Araştırmalarını Öğrenerek Bizimle Paylaşmayı Seçti.Cenk Turizm Ve Otelcilik Okuyup Ayrıca Sitede Yazılarını Bizimle Paylaşmaktadır...

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

116BeğenenlerBeğen
28TakipçilerTakip Et
1,160TakipçilerTakip Et
5AbonelerAbone

GLDX TOKEN 23 NİSAN 19:20 de SATIŞTA

Goldexco.in Forbes 500'ün %65'inin bulunduğu ticari statünün ve hakların en kapsamlı yasalar altındadünya devlerinin tercih ettiği Delaware eyaletinde faaliyetlerine başladı. Türkiye iş ortağı Devasa...

Blokchaintr.com Türkiye’nin En Sevilen Haber Uygulaması Bundle’da

Blokchaintr.com'da yayıncıları arasında bulunduğu Bundle’ın yeni versiyonu App Store ve Google Play’de! Bundle dünyanın dört bir yanından 15 bine yakın yayıncıyı kullanıcılara sunan bir...

En Son Haberler

bitcoinBitcoin
55,573.00 $
55,573.00 $
3.95%
ethereumEthereum
3,972.68 $
3,972.68 $
4.57%
binance-coinBinance Coin
659.02 $
659.02 $
1.1%
xrpXRP
1.42 $
1.42 $
8.44%
dogecoinDogecoin
0.490924 $
0.490924 $
3.5%
tetherTether
1.00 $
1.00 $
0.23%
cardanoCardano
1.72 $
1.72 $
1.73%
polkadotPolkadot
36.95 $
36.95 $
7.33%
bitcoin-cashBitcoin Cash
1,411.12 $
1,411.12 $
4.32%
litecoinLitecoin
360.99 $
360.99 $
8.02%

Benzer Haberler