Miami Belediye Başkanı Bitcoin’le Maaş Ödemeyi ve Vergi Almayı Düşünüyor

0
104

Francis Suarez, Miami’yi bir sonraki Sillicon Vadisi’ne dönüştürmek istiyor ve Bitcoin’i ödeme aracı olarak kullanmayı düşünüyor.

Miami Belediye Başkanı Francis Xavier Suarez, şehrini teknoloji severlerin ve girişimcilerin dikkatini çekmeye hazır ve Bitcoin yeni girişimi olabilir.

Suarez geçtiğimiz günlerde basına, Bitcoin’in “önümüzdeki birkaç yılın en büyük hikayesi” olabileceğini söyledi. ve bir Forbes incelemesine göre, Bitcoin’i kamu çalışanlarının maaşları için bir ödeme aracı olarak kullanmak, Suarez’in Miami’yi bir sonraki Silikon Vadisi’ne dönüştürme yolunda atılması gereken adımlardan biri olabilir.

Bitcoin Dostu Miami’ye Giden Yol

Suarez beklentileri hakkında oldukça net konuştu, ancak son zamanlarda, şehrindeki teknolojik gelişmeleri desteklemek söz konusu olduğunda gaza adım attı. Miami belediye başkanı, Miami’nin teknoloji endüstrisini genişletmek için para toplamak amacıyla kısa süre önce “Nasıl yardımcı olabilirim” kampanyasını başlattı.

Kripto para ödemeleri söz konusu olduğunda, Francis Suarez bunun üzerinde düşünülen bir fikir olduğunu zar zor belirtti. Raporlara göre , Miami’yi Bitcoin Dostu bir şehir yapma arayışında izlenecek üç yol olabilir.

Birincisi, çalışanlara maaşlarını Bitcoin cinsinden alma fırsatı vermek. Bu fikir zaten araştırılmıştır ve onaylanmadan önce bir dizi yasal prosedürden geçmesi gerekecektir.

Düşündüğü ikinci öneri, vergilerin Bitcoin ile ödenmesine izin vermektir. Muhtemel infazdan sorumlu olanlara umut veren yasal emsaller olduğu için bu kararın uygulanması çok daha kolaydır .

Son olarak, bir kez daha kamu servetinin bir kısmını Bitcoin’e yatırma isteğinden bahsetti. Bu, görünüşte yasadışı olmasa da, yatırımın oynaklığı dikkate alındığında daha büyük bir direnç yaratabilir.

Bitcoin Bir İlçe İçin İyi Bir Yatırım mı?

Suarez, yatırım yapmayı düşüneceği para miktarını açıklamadı ve bu tekliflerin mevcut durumu hakkında daha fazla ayrıntı vermedi. Ancak, geçen yılın sonlarında , şehrin hazine rezervinin yaklaşık % 1’ini Bitcoin‘e yatırmaya açık olduğunu söyledi .

Bu karar Miami’nin nakit ve sabit gelirli yatırımlara olan aşk hikayesinden büyük bir sapma olacaktır .  Kamu politikaları açısından, bu tür düşük riskli yatırımlar, zenginlik oluşturmak ve sürdürmek söz konusu olduğunda en bariz seçenektir. 

Bununla birlikte, risk iştahı olan bazı yatırımcılar, ödül oranına daha yüksek risk taşıyan diğer yatırımlar düşünüldüğünde kaybedilen fırsatın farkındadır – örneğin, Bitcoin hızla 20.000 $ ‘dan 40.000 $’ a yükseldi , ancak aynı zamanda 40.000 $ ‘dan 30 $’ a düştü . k neredeyse kadar hızlı. Bir politikacı için çok tehlikeli bir para kaybı.

Kripto ile maaş ödeme fikri, kripto dostu bir yasal sistem oluşturma beklentileriyle birlikte geliyor. FOX Business’tan “Varney and Co.” ile bir röportajda Suarez, Bitcoin’in çekiciliğini kazançlı uzun vadeli bir yatırım olarak vurguladı ve kripto ekosistemini güçlendirmek istediğini söyledi.

“Ülkedeki en ileri ve teknolojik kripto şehirlerinden biri olmak istiyoruz” dedi. “Bu yüzden, kripto para birimlerinde yapıyorsanız, bizi Amerika Birleşik Devletleri’nde iş yapmak için en kolay yer yapan bir düzenleyici çerçeve oluşturmaya bakıyoruz.”

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

Düşüncenizi Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz