Home Kripto Para Haberleri McDonald’s, Starbucks, Subway Yeni Çin Dijital Yuan Testine Katılabilir

McDonald’s, Starbucks, Subway Yeni Çin Dijital Yuan Testine Katılabilir

0
McDonald’s, Starbucks, Subway Yeni Çin Dijital Yuan Testine Katılabilir

McDonald’ , Starbucks ve Subway şubeleri, Çin’in merkez bankasının dijital Yuan Pilot bölgelerdeki teset aşamasına katılıp CBDC’lerin yaygınlaşmasında etkili rol aynamak istiyorlar.

Sina’nın ( JRJ ve Ciajing aracılığıyla ) de dahil olmak üzere birçok Çin satış noktası Chainnews’in henüz kanıtlanmamış bir bildiri yayınladı.

Chainnews, Xiongan’ın ticari bir bölgesinde toplam 19 restoran ve perakende mağazanın testlere katılacağına dair kanıtların ortaya çıkarıldığını söyledi.

ChainNews, Xiongan’da çarmba günü yerel bölge yönetiminde bazı katılım evraklarının görüldüğünü söylüyor.

Çin Medyası Bunu Konuşuyor

Çin Medyası, toplantıya katılanların Agricultural Bank of ve devlet tarafından yönetilen diğer üç bankanın testlere katıldığına inanan yöneticileri içerdiğini belirtti . McDonald, Starbucks, metro ve gelen Mağaza yöneticileri daha da bildirildi katılımıyla yanı temsilcileri edildi Alibaba ‘ın blockchain ve fintech yan Ant Mali ve teknoloji devi Tencent .

Katılımcı mağazaların listesinde, Çin finans devi UnionPay tarafından işletilen bir dizi de dahil olmak üzere, şirket tarafından işletilen bir dizi Çinli insansız market ve süpermarket yer alıyor . Mağazaların tümü, Xiongan’ın yeni bir bölümünün akıllı bir şehir gelişiminde bulunuyor.

Merkezi Çin Halk Bankası (PBoC) daha önce Xiongan’ın gelecek aydan itibaren CBDC’yi işlemeye başlayacak olan hızla artan sayıda dijital yuan test yatağından biri olduğunu doğruladı . Kamu sektörü çalışanları, dijital yuan nakliye sübvansiyonları alacaklar. önümüzdeki birkaç hafta.

Resmi bir adı yok ama iç steno “DC / EP,” ya bilinir yeni para birimi, “Dijital para / elektronik ödeme,” cryptocurrencies Bitcoin dahil ve bazı özellikleri paylaşacak Facebook Inc. ‘ın Libra , Wall Street Journal , PBoC yetkililerine atıfta bulunarak bu hafta bildirdi . Niyet, Çin’in merkez bankacılarının söylediği gibi, Çin’in para tabanının veya dolaşımdaki nakitlerin bir kısmını değiştirmek. Raporda, ülkenin para arzının banka mevduatları ve özel olarak işletilen ödeme platformları tarafından tutulan bakiyeler gibi diğer kısımlarının yerini almayacağını da sözlerine ekledi.

Bildirildiği gibi, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin anonim olmasından övünmeyecek olsa da, Çin’in merkez bankacıları kullanıcıların gizliliğini koruma sözü verdiler.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here