Home Kripto Para Haberleri Matrix Mortage Global Müşterileri İçin Bitcoin, Ethereum, Ripple Ödemelerini Başlatacak

Matrix Mortage Global Müşterileri İçin Bitcoin, Ethereum, Ripple Ödemelerini Başlatacak

0
Matrix Mortage Global Müşterileri İçin Bitcoin, Ethereum, Ripple Ödemelerini Başlatacak

Matrix Mortgage Global müşterileri, şirket hizmetleri için ödeme yapmak için BTC, XRP, ETH, BCH ve birkaç stabilcoin kullanabilmeleri için adım attı.

Kripto para birimlerinin ödeme yöntemi olarak kullanılmadığına dair anlatı, son zamanlarda çok sayıda şirketin bu tür işlemlere izin vermesiyle çürütülmeye devam ediyor. En büyük Kanadalı brokerlerden biri olan Matrix Mortgage Global, Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH), Ripple (XRP) ve bazı stabilcoinlerle ödeme yapan en son şirkettir.

Kripto ile Mortgage Ödemeleri

2008 yılında kurulan Matrix Mortgage Global, müşterilerin ipotek yaratımlarında 1,5 milyar doların üzerinde gerçekleştirdiği konutlar için finansman almalarına olanak sağlıyor. Şirket, kurulduğu günden bu yana “alternatif kredilendirmeyi savunmuştur” ve son duyurusu bu yönde atılan bir başka adım olarak değerlendirilebilir.

ABD merkezli kripto hizmet sağlayıcısı BitPay ile yapılan ortaklık sayesinde Matrix Mortgage Global, tüm müşterilerin en popüler kripto varlıklarından bazılarıyla mal ve hizmetler için ödeme yapmasını sağlayacak. Yani, Bitcoin, Bitcoin Cash, Ripple, Ethereum ve birkaç dolara sabitlenmiş stabilcoin. Ancak duyuru, firmanın hangi stabilcoinleri uygulayacağını belirtmedi.

Dijital varlıkların piyasaya sürülmesi, şirketi “kredi kartlarını kabul etmenin pratik olmadığı” uluslararası pazarlara genişletmeyi amaçlamaktadır. Ek olarak, ödeme şeffaflığı, hızı ve verimliliği artırılırken yüksek ücretler azaltılır.

Matrix Mortgage Global’in girişimi, Kanada Gelir Kurumu’nun kripto varlıklarının “mal ve hizmetler için ödeme yapmak için kullanılabileceğini ve bir takas işlemi olarak değerlendirileceğini” söyleyen görüşlerine paralel olarak çalışıyor.

“Mortgage sektöründe bir yenilikçi olarak, dijital para biriminin küresel olarak benimsenmesine doğru kendimizi daha iyi hizalamak için kripto para birimini kabul etmeye karar verdik. Akıllı sözleşmelerin kullanıldığı blockchain teknolojisi, ipoteklerin işlenme şeklini değiştirecek. ”

MMG’NİN KURUCUSU SHAWN ALLEN YORUMLADI.

Artan Kabulü Görüyoruz

Matrix Mortgage Global’in kripto ödemelerini tanıtması, diğer şirketler arasında aynı şeyi yapma eğiliminin ortasında geliyor. Belki de yılın başından beri bunu yapan en bilinen isim Elon Musk’un Tesla’sıdır. Elektrikli araç devi, büyük bir BTC alımından sonra arabaları için bitcoin ödemelerine izin vereceğini söyledi .

ABD, ülkenin en popüler spor liglerinden bazıları da dahil olmak üzere bu trendin ön saflarında yer aldı. NBA’in kripto ödemelerini kabul eden en az iki temsilcisi var.

Sacramento Kings 2014 yılından beri bunu ve kulübün başkanı söyledi tüm çalışanlar BTC gibi onların maaşları kadar almaya başlayabileceğini bu hafta başlarında. Öte yandan, Dallas Mavericks başka bir yöne gitti ve popüler Dogecoin ile malzeme ve bilet ödemelerini etkinleştirdi.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here