Home Bitcoin (BTC) Haberleri Macro Guru Raoul Pal, Coinbase’nin Halka Arzı Bitcoine Zarar Verceğini Söyledi

Macro Guru Raoul Pal, Coinbase’nin Halka Arzı Bitcoine Zarar Verceğini Söyledi

0
Macro Guru Raoul Pal, Coinbase’nin Halka Arzı Bitcoine Zarar Verceğini Söyledi

Makro yatırımcı ve eski Goldman Sachs yöneticisi Raoul Pal, Coinbase’in ilk halka arzının (IPO) Bitcoin üzerinde olumsuz bir etkisi olabileceğine dair endişelerini dile getiriyor.

Yeni bir tweet olarak, Bitcoin boğası  ABD merkezli kripto değişim IPO kripto para piyasalardan uzak kurumsal yatırımları yönlendirmek için gidiyor.

“Coinbase IPO’nun ne zaman ele alınacağını bilen var mı? Satın alması kolay bir hisse senedi olduğu ve muhtemelen kısa vadeli, önemli bir zirveye neden olacağı için alandan çok fazla kurumsal likidite çekecek. “

Pal, kurumsal yatırımcıların Bitcoin satın almak yerine kripto para birimlerine maruz kalma sunan bir hisse senedine yatırım yapmayı tercih edeceklerini açıklıyor.

“Önümüzdeki 6 ayda BTC’ye girmeye hazır 100 milyar dolarlık kurumsal para ve XX milyar perakende olduğunu varsayalım. Bazıları için kripto satın almak imkansız, diğerleri için zor (imsi). Ardından, gri piyasada 60 milyar dolar değerinde bir hisse senedinin piyasaya sürüldüğünü hayal edin. Eğer bir fon yöneticisi iseniz, neden sadece Coinbase sahibi olmuyorsunuz? Kolay. Hayır, bitcoin değil, ama onun gibi hareket edecek ve yatırım komitenize veya mütevellilerinize yalvarmanıza gerek yok. ” 

Perakende yatırımcılara gelince, makro gurusu, Bitcoin’e sahip olma ve depolama zahmetinden geçmek yerine Coinbase hisselerini bir komisyoncu aracılığıyla kolayca satın alabileceklerini vurguluyor.

“Perakende – artık Schwab’dan 3 saniye içinde alışveriş yapabilirler. Yeni hesapların acısı olmadan BTC’ye maruz kalma, saldırılardan korkma ve diğer tüm FUD. Bu nedenle, mantıklı seçim – şirket olarak iyi ya da kötü olmasına bakılmaksızın Coinbase satın alın… Aptallar için BTC. ”

Pal, milyarlarca dolarlık yatırımın yeniden yönlendirilmesinin BTC düzeltmesini başlatan katalizör olabileceğini vurguluyor.

Ne yazık ki, BTC için 60 milyar dolar (veya daha fazla) talep çekiyor… Bu, gelecekteki pek çok talebi emiyor. Belki birkaç ay değerinde ve kurumsal satın alma yavaşlar … “

Ancak Pal, düzeltmenin mevcut boğa piyasasını sürdürülebilir tutmaya yardımcı olacağını söylüyor.

“Tamamen normal ve makul… Sonra aya gider. Ayrıntılar için 2013’e bakın. “

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here