Ledger Sızıntısı İle Bitcoin Yatırımcıları Ölümle Tehdit Ediliyor

Bu hafta, bir bilgisayar korsanı gerçek amacını ortaya çıkardığında, bir Bitcoin soğuk depolama cüzdanı üreticisinin müşteri veri tabanına ilişkin bir sızıntının olduğunu biliyoruz. 

Ledger’ın etkilendiğini iddia ettiği 9000’den fazla müşterinin yerine, aslında isimleri, adresleri, telefon numaraları ve daha fazlası halka açık olan 270.000 kişi vardı.

Her geçen gün sızıntının etkisi yayılmaya başlar ve masum kurbanlar için olayların ne kadar korkutucu olabileceğini bize göstermiş oldu.

 Bir Reddit formu gönderisinde, bir Bitcoin yatırımcısı, kendi kendini ilan eden bir “uyuşturucu bağımlısı” nın bilgi sızıntısından elde ettiğini ve sadece yatırımcıyı kaçırmakla kalmayıp aynı zamanda evinde bulunan herhangi bir akrabasını da “bıçaklayarak öldürmekle” tehdit ettiğini açıkladı.

Reddit Kullanıcısının İtirafları: Ledger Kurbanları Tehdit Edilip Bıçaklanıyor

Soğuk depolama cüzdanı çözümü Ledger’e güvenen Bitcoin yatırımcıları için işler biraz korkutucu hale geldi .

Yeni yatırımcılar kripto para alanına girdikçe, parayı merkezi borsalardan alıp, korsan saldırılarını önlemek ve mülk üzerinde kişisel mülkiyet sağlamak için sahip oldukları bir soğuk depolama cüzdanına taşımaları isteniyor. Tavsiyenin arkasındaki sebep, çoğu borsanın varlıkları sürekli internete bağlı sıcak bir cüzdanda tutması ve fonları bilgisayar korsanları için erişilebilir hale getirmesidir .

BTC, ETH ve diğer kripto varlıklarını Ledger gibi çevrimdışı bir güvenlik cihazına taşımak ideal çözümdür. Ancak kripto yatırımcıları zor yoldan öğrendiklerinden, fiziksel güvenliği korurken kendini ve dijital varlıklarını güvende ve emniyette tutmak her zaman o kadar kolay değildir.

270.000 kullanıcının özel ve kişisel bilgilerini içeren yaygın bir veri sızıntısına tepki olarak çıkan uyarıların ardından birkaç kaynaktan hikayeler yağmaya başladı. Bir Twitter kullanıcısı , bilgisayar korsanlarının bir şekilde SIM’lerini aldığını ve bunu Bitcoin ve diğer varlıkların Coinbase hesaplarına erişmek ve boşaltmak için kullandıklarını iddia ediyor.

Daha da kötüsü, ev adresleri telefon numaralarının yanı sıra ihlalin bir parçası olduğu için bir kurban, Reddit kullanıcısı evde bulunanlara yapılan tehditleri içeren son derece korkutucu bir hikaye paylaştı

METH ADDICT BITCOIN YATIRIMCISINI TEHDIT EDIYOR, MONERO VE BAŞKA TALEPLERDE BULUNUYOR

Kendini “uyuşturucu bağımlısı” ilan eden bir “uyuşturucu bağımlısı” , Ledger müşterisini aradı ve küfürler savurarak bunları satın aldığını ve kullanıcı 10 XMR’lik bir fidye ödemediği takdirde, uyuştucu bağımlısı doğrudan kullanıcının evine geleceğini iddia etti.

Gelmekle kalmayıp onları kaçırır ve evde bulunan aile üyelerini “bıçaklayarak öldürürürüm”. diye tehdit etti.

Ailesinin ve kendisinin hayatından korkan kullanıcı, polisi arıyarak durumu bildirdi, Söz konusu konutun dışına bir ekip arabası yerleştirildi.

Ne yazık ki, tüm misyonu onları korumak olan bir şirket tarafından önemli ölçüde riske atılanlar, aslında güvenlik ve güvenliği önemseyenlerdir .

Ve bu sonuçta doğru olsa da ve Ledger mevcut durum için suçluyken, herhangi bir zamanda herhangi bir şirketin ve herhangi bir müşterinin başına gelebilir.

Gizlilik, kripto için çok kritik olduğundan, herhangi bir Bitcoin veya altcoin ile ilgili hesaplar oluştururken bir takma ad oluşturmak ve alternatif adresler ve telefon numaraları kullanmak gibi ek adımlar atmayı düşünün. Ortaya çıkan varlık sınıfı büyüdükçe, bu varlıklar daha büyük hedeflenir ve bu bilgi olur.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

eray sezer
eray sezerhttp://blokchaintr.com
Eray Sezer Yalova Doğumlu Ve Geçimini Kriptoyla Sağlıyor.Yaşı Genç Ama Birikimleri Fazla Birikimlerini Bizimle Paylaşmayı Seçti...

Düşüncenizi Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

[td_block_social_counter facebook="blokchaintr" custom_title="Bizi Takip Edin" open_in_new_window="y" youtube="channel/UCeoNbT8j10Lwd4m9hNBOgvg" style="style9 td-social-boxed td-social-colored" instagram="blokchaintrcom" block_template_id="td_block_template_4" header_color="#dd9933" twitter="blokchaintr" social_rel="nofollow"]

Mamoru Exchange, VIP Yatırımcılar için Genesis Üyesi NFT’yi Başlattı

Yeni NFT programı, daha yüksek getiriler, ticaretten kazanma, özel sosyal etkinliklere erişim gibi özel üye avantajları sunar 8 Eylül 2022 – NEW YORK – Mamoru,100...

StormGain, Milyarlarca Akıllı Telefon Kullanıcısına Hizmet Vererek Kripto Madenciliği Oyun Alanını Seviyelendiriyor

Kripto para madenciliği kavramının bugünlerde biraz olumsuz bir çağrışımı var. Özel ve pahalı donanım gerektirdiğinden birçok kişi bunu elektrik israfı olarak görüyor. Peki ya...

Goldexco.in, kullanıcıların % 50’ye varan indirimle ETH satın alabilecekleri bir kampanya başlatıyor! 

Goldexco.in indirimli ETH satın alabileceğiniz yeni bir kampanya başlattı. Bu kampanya da %50 indirimle ETH sahibi olabilirsiniz. Detaylar aşağıda yer almaktadır. İndirim Süresi: 24 Mayıs 2021, 10:00...

Student Coin (STC) Token Yayında Ve 10’dan Fazla Kripto Para Borsasında Yer Alıyor

Öğrencilere ve kripto para birimlerine yönelik benzersiz yaklaşımı nedeniyle 500'den fazla üniversite tarafından desteklenen Student Coin , ICO'ya ayrılmış olan tüm STC tokenlerini beklenenden daha kısa bir sürede...

GLDX TOKEN 23 NİSAN 19:20 de SATIŞTA

Goldexco.in Forbes 500'ün %65'inin bulunduğu ticari statünün ve hakların en kapsamlı yasalar altındadünya devlerinin tercih ettiği Delaware eyaletinde faaliyetlerine başladı. Türkiye iş ortağı Devasa...

En Son Haberler

bitcoinBitcoin
19,073.50 $
19,073.50 $
0.55%
ethereumEthereum
1,322.39 $
1,322.39 $
0.41%
tetherTether
0.999765 $
0.999765 $
0.12%
usd-coinUSD Coin
1.00 $
1.00 $
0.01%
bnbBNB
271.29 $
271.29 $
1.16%
xrpXRP
0.445857 $
0.445857 $
5.41%
binance-usdBinance USD
1.00 $
1.00 $
0.08%
cardanoCardano
0.440867 $
0.440867 $
1.11%
solanaSolana
32.50 $
32.50 $
3.35%
dogecoinDogecoin
0.060466 $
0.060466 $
0.94%

Benzer Haberler