Home Kripto Para Haberleri Kuzey Dakota Şehri, Fatura Ödemeleri İçin Kripto Paraları Kullanacak

Kuzey Dakota Şehri, Fatura Ödemeleri İçin Kripto Paraları Kullanacak

0
Kuzey Dakota Şehri, Fatura Ödemeleri İçin Kripto Paraları Kullanacak

Williston, kripto ödemeleri için fatura ödeme seçeneklerini genişletmeyi umuyor.

Kuzey Dakota’da bir şehir olan Williston, kamu hizmeti faturaları çevrimiçi ödemeleri için kripto para birimlerini kabul etmeyi planlıyor ve eyalette kripto varlıklarını benimseyen ilk şehiroluyor.

Şehir Finans Direktörü Hercules Cummings’e göre şehir, ABD’deki en büyük bitcoin ödeme hizmeti sağlayıcılarından biri olan BitPay ile ortaklık kurdu. Ödemeler, kriptodan fiat’a gerçek zamanlı olarak dönüştürülecek.

Kripto ile Faturaların Ödenmesi

Belediye meclisi önce vatandaşların kripto ödemelerine nasıl tepki verdiğini izleyecek. Fatura ödemeleri, kripto ile ödenebilecek tek faturadır.

Bununla birlikte, hacim ve faiz yüksek gelirse, şehir depolama alanlarının, izinlerin ve lisansların kripto ile ödenmesine izin vererek seçenekleri genişletecektir .

Bunu yapmak isteyen kişilerin yalnızca Williston şehrinin resmi web sitesini ziyaret etmeleri, e-postayla gönderilen bir BitPay faturası almak için hesap bilgilerini girmeleri ve dijital cüzdanlarını ve ödeme yapmak istedikleri kriptoyu seçmeleri gerekir.

Vatandaşlar, kripto kullanırken de maliyet tasarrufundan yararlanabilirler. Borsalar, % 3’e kadar ücret alabilen diğer ödeme hizmetlerinin aksine, her işlem için yalnızca % 1 ücret alır.

Kuzey Dakota Teknolojik Değişimi Kucaklıyor

Cummings, şehrinin yalnızca büyüyen bir eğilime ve teknolojik değişikliklere yanıt verdiğini belirtti. Kripto para birimlerinin şehrin finans departmanı için yeniliği temsil ettiğini ve eyalette ve ülke çapında liderlik yapmak için önemli bir adım olduğunu ekledi.

Devletin öncüleriyiz. Bu, finans departmanından çıkarılacak pek çok şeyden sadece biri. Birçoğunun ilki olmak için daha sonra açıklayacağımız pek çok heyecan verici şey var. Amacımız, sektörün geri kalanı değil, sektör lideri olmaktır. ”

Williston, ABD’de kripto para birimlerini benimsemenin ülkede hızla ilerlediği için kucaklayan üçüncü devlet kuruluşudur. Wyoming, Ripple’ı bir varlık olarak kaydeden ve birkaç kripto dostu yasaya sahip olan eyaletlerden biridir .

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here