Home Bitcoin (BTC) Haberleri Kurumsal Şirket MassMutual 100 Milyon Dolarlık Bitcoin (BTC) Satın Aldı

Kurumsal Şirket MassMutual 100 Milyon Dolarlık Bitcoin (BTC) Satın Aldı

0
Kurumsal Şirket MassMutual 100 Milyon Dolarlık Bitcoin (BTC) Satın Aldı
  • 100 milyon dolarlık Bitcoin satın aldıktan sonra artık kurumsal bir Bitcoin yatırımcısı olarak listeliyor.
  • Şirket ayrıca satın almayı kolaylaştıran bir kripto şirketi olan NYDIG’den 5 milyon dolarlık hisse satın aldı.

Amerika Birleşik Devletleri’nin Massachusetts eyaletinde ortak bir hayat sigortası şirketi olan MassMutual, en son kurumsal Bitcoin yatırımcısı oldu. The Wall Street Journal’ın yakın tarihli bir raporuna göre , ABD sigorta şirketi Perşembe günü yaklaşık 100 milyon dolar değerinde Bitcoin’i ( BTC ) satın aldı . Şirket, Bitcoin’e yatırım yaparak, “giderek artan dijital dünyamızın büyüyen ekonomik yönüne ölçülü ancak anlamlı bir maruz kalma” elde etmeyi amaçlıyor.

MassMutual kripto para birimine giriyor

100 milyon dolarlık Bitcoin satın alımı, dijital para ticareti ve saklama platformu olan New York Digital Investment Group (NYDIG) tarafından gerçekleştirildi. WSJ raporuna göre, sigorta şirketi kripto para firmasından 5 milyon dolarlık hisse satın aldı. NYDIG, yıllardır iş dünyasında kayda değer bir büyüme gördü. Bildirildiğine göre, gözaltında yaklaşık 2,3 milyar dolarlık dijital varlığa sahip.

Bitcoin’e yatırım yapmanın yanı sıra, MassMutual, yönetilen varlıklarda (AUM) 600 milyar doların üzerinde olduğunu görüyor. Şirketin gelirinin yaklaşık 30 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor. Sigorta şirketi 1851’de kuruldu ve beş milyondan fazla müşteriye sahipti. MassMutual, en son Kurumsal Bitcoin yatırımcısı haline geldikçe, yönetim politika sahiplerine daha fazla değer sunmayı umuyor. MassMutual’ın Baş Yatırım Sorumlusu Tim Corbett tam olarak şunları söyledi:

“NYDIG’de bir hisse senedine ve genel yatırım hesabımızda bir Bitcoin pozisyonuna sahip olmanın, poliçe sahiplerimize uzun vadeli değer sunmamıza yardımcı olacağına inanıyoruz. Yeniliğe ve çeşitlendirmeye sürekli odaklanmamızla tutarlı olarak NYDIG ile çalışmanın ek yollarını daha fazla keşfetmeyi dört gözle bekliyoruz. “

Küresel kurumsal Bitcoin yatırımcıları

Kripto endüstrisi, birkaç ay önce kurumsal Bitcoin yatırımcılarında bir artış gördü. Halka açık iş zekası şirketi MicroStrategy ilk cesur hamleyi yaptı ve şu anda kripto rezervinde 40.000’den fazla Bitcoin bulunuyor . Square Inc., Galaxy Digital Holdings, vb. Gibi diğer birçok popüler şirketin şu anda lider kripto para birimine yatırdığı milyonlarca dolar var.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here