Home Kripto Para Haberleri Kurumsal Firmanın İnanılmaz Bitcoin Yatırımı

Kurumsal Firmanın İnanılmaz Bitcoin Yatırımı

0
Kurumsal Firmanın İnanılmaz Bitcoin Yatırımı
  • Three Arrows Capital, Bitcoin’de 1 milyar doların yatırım yapıp hisse aldı.
  • Yeni bir kripto para fonu oluşturuldu.

Singapur merkezli bir riskten korunma fonu, Three Arrows Capital, Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’na (SEC) göre 1 milyar doları aşan Bitcoin hisselerinin alımını yeni tamamladı.

Hedge fonu, Grayscale Bitcoin Trust’tan hisse başına 34,10 dolardan 35 milyondan fazla hisse satın aldı. Her hisse, 0.001 BTC’ye eşit olan gerçek Bitcoin ile de itfa edilebilir .

Bu işlem, Bitcoin tarihindeki en büyük tek seferlik ticarettir. Ancak Three Arrows, satın alma işleminin bir müşteri için yapılıp yapılmadığına dair henüz bir açıklama yapmadı. 

Çoğu kurumsal yatırımcının Grayscale Bitcoin Trust’ı tercih ettiği iyi bilinen bir gerçektir çünkü bu onlara bir şekilde düzenlenmiş bir ürüne yatırım yapma fırsatı verir. Sadece bu değil, yatırımcılar bu tür Bitcoin yatırımlarının gözetim sorunlarıyla uğraşmaktan kurtuldu.

Grayscale Trust, önceki yılın son haftalarında platformu üzerinden 1 milyar dolar değerinde satın alınan işlem görmüştü. Bununla birlikte, Güven, bu yeni yılda, yatırımcıların firma ile tek bir işleme aynı miktarda yatırım yapması ile dikkate değer bir büyüme kaydetti.

Bitcoin Merkezli Kripto Para Fonu

Beyaz Saray’ın eski bir iletişim direktörü olan SkyBridge Capital tarafından kurulan bir hedge fonu, kripto endüstrisine olan artan ilgi nedeniyle Bitcoin merkezli fonunun başlatıldığını duyurdu.

Reuters tarafından hazırlanan bir rapora göre , Anthony Scaramucci’nin firması, 3 milyar dolarlık amiral gemisi fonundan alınan 310 milyon dolarlık yönetim altındaki varlıkla fonuna başlayacak.

Riskten korunma fonunun hareketi, halk kripto para birimlerine daha fazla ilgi gösterdiğinde ve ayrıca kurumlar arasında artan bir benimseme oranı gösterdiğinde ortaya çıkıyor.

2020’de başlayan Boğa sezonu şu ana kadar Bitcoin Fiyatını ikiye katladı.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here