Home Bitcoin (BTC) Haberleri Kurumsal Firma Grayscale, Bitcoin Fiyatına Aldırış Etmeden 5.000 BTC Satın Aldı

Kurumsal Firma Grayscale, Bitcoin Fiyatına Aldırış Etmeden 5.000 BTC Satın Aldı

0
Kurumsal Firma Grayscale, Bitcoin Fiyatına Aldırış Etmeden 5.000 BTC Satın Aldı

Grayscale, çıkarılan günlük BTC miktarının 5,7 katı satın aldı. Şirket tam olarak iki gün önce 189 milyon dolar değerinde 5.000 BTC satın aldı. Bu , bir kripto analiz şirketi olan Bloqport tarafından sağlanan verilere göre . Bu, şirketlerin Bitcoin’e yatırım yapmak için büyük bir ilgi olduğunu gösteriyor. 

Grayscale Bitcoin Satın Aldı

Grayscale, Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) için Bitcoin satın almaya devam ediyor. Büyük ve geleneksel yatırımcılar, sanal para piyasasına erişmek için Grayscale çözümünü kullanıyor. Dışarıdaki çözümlerin çoğu perakende yatırımcılar için oluşturuldu. Grayscale Bitcoin Trust, dünyanın her yerinden büyük şirketlere BTC’ye erişim sağlar.

Buna ek olarak, son 30 günde 67.000’den fazla BTC, sıcak ve soğuk cüzdanlar için borsa bıraktı. Bu, yazı yazıldığı sırada neredeyse 2,4 milyar dolara eşittir. Eğilim devam ederse, arz tarafındaki etki sanal para birimi için çok büyük olabilir. Yatırımcılar satın almak istedikleri BTC’yi cari fiyatlarla bulamayacaklar. 

Bir blok zinciri ve kripto analiz şirketi olan CryptoQuant tarafından paylaşılan bilgiler, yatırımcıların fonlarını kısa vadeli kazançlar yerine uzun ve orta vadeli yatırımlar için çekmek istediklerini gösteriyor. Sıcak ve soğuk cüzdanlar, genellikle kullanıcıların borsalardan ziyade BTC ve kripto para birimlerini tutmanın en iyi yoludur.

Sanal para birimine olan talebin artmasıyla, önümüzdeki aylarda yükselmeye devam etmesi mümkün olabilir. Bununla birlikte, BTC’nin önümüzdeki günlerde de devam edebilecek bir trendi 34.500 $ ‘a geri çektiğini gördük. Bununla birlikte, bunun piyasa üzerindeki etkisi kesinlikle büyüktür. 

Bitcoin (BTC), daha önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 $ ‘dan 42.000 $’ a iki katına çıktı. 2021 Kasım ile Ocak başı arasında yaşanan muazzam fiyat artışı, dünyanın her yerinden çok sayıda yeni yatırımcının ilgisini çekti. Bazı Altcoinler de son aylarda büyüyor. Bu, şu anda tüm kripto piyasasının yükselişte olduğunu gösteriyor.

Örneğin Ethereum (ETH) 1.438 Dolarla tüm zamanların en yüksek seviyesine geldi ve Polkadot (DOT) veya Chainlink (LINK) gibi diğer sanal para birimleri son günlerde büyük fiyat artışları yaşadı. Şimdi Bitcoin’in güç kazanmasının ve yeni zirvelere doğru yükselmeye devam etmesinin zamanı gelmiş olabilir. Daha düşük bir arz (borsalarda mevcut) ve daha büyük bir talep ile, 2021’de yeni zirveler görebiliriz.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here