Home Kripto Para Haberleri Küresel Krizde 100 Gün Ve Koronavirüs

Küresel Krizde 100 Gün Ve Koronavirüs

0
Küresel Krizde 100 Gün Ve Koronavirüs

8 Nisan, Çin’in yeni koronavirüsün Dünya Sağlık Örgütü’ne bulaşmasını bildirmesinden bu yana 100 gün geçti. 24 saatlik dönemlerin o yüzyılında, insanlığın geleceğini şekillendirecek çok şey değişti. Maskelenebilir ve kilitlenebiliriz, ancak çökmekte olan finansal sistemlerimiz için yenilikçi çözümleri hızlandırmaya çalışırken zihinlerimiz özgürleşti.

Vladimir Lenin, “Hiçbir şeyin olmadığı on yıllar ve on yılların olduğu haftalar var” dedi. Rus politikacı devrimden bahsediyor olabilir, ama sözleri burada caziptir çünkü insanlık için sismik bir evrim olmuştur.

Son iki yıldır, kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan GoodDollar , dinleyecek herkese evrensel temel gelir (UBI) hakkında bağırıyor. Ekibimiz yeni dijital varlık teknolojileri, yani blockchain ile küresel, sürdürülebilir ve ölçeklenebilir UBI sağlamak için bir çerçeve oluşturuyor.

Şimdi, siyasi bölünmede, en önemlisi – başkalarının orduları, milyonlarca insanın pandemi nedeniyle bulduğu finansal korkunç sıkıntılar nedeniyle konuşmaya katılıyor.

Dünya Ticaret Örgütü, DSÖ’nün koronavirüsü öğrenmesinden bu yana 100. gün olan 8 Nisan’da, küresel ticarette devam eden düşüşün yeni bir Büyük Buhran’a yol açabileceği konusunda uyardı. Son dört haftada 17 milyondan fazla Amerikalı işsiz iddialarda bulundu – benzeri görülmemiş bir rakam.

Gezegendeki benzer, üzücü bir hikaye. Gerçekten de, insani yardım kuruluşu Oxfam, pandeminin hükümetler harekete geçmedikçe dünyadaki 500 milyon insanı yoksulluğa zorlayabileceğini hesaplıyor. Neyse ki, otorite olanlar yardım etmeye hazır ve istekli.

Burada, koronavirüs korona yayılımı hakkında bayrak kaldırıldığı için UBI için 10 büyük ilerlemeyi takip edin.

İspanya UBI’yi “en kısa sürede” hayata geçirecek

Muhtemelen, Thomas More’un Ütopya’daki kavram hakkında yazdığı 16. yüzyıla kadar uzanan UBI’nin uzun tarihindeki en önemli atılımda - İspanya’nın merkez sol hükümeti bu hafta bazı biçimlerle ilgili planları açıklayan ilk ülke oldu. garantili gelir.

Her vatandaşa ayda yaklaşık 475 dolar (420 £) ödeme verileceği bildirildi ve yetkililer bu çabanın arkasında büyük bir yasama konsensüsünün bulunduğunu belirttiler. Dahası, pandemi bittikten sonra ödemelerin devam etmesini sağlayacak siyasi irade de var gibi görünüyor.

İspanya’nın ekonomi işleri bakanı Nadia Calviño, “Mümkün olan en kısa zamanda yapacağız,” dedi. “Bu yüzden bu olağanüstü durum için değil, sonsuza dek devam etmesi de faydalı olabilir.”

Amerika’da UBI için çağrılar artıyor

Andrew Yang’ın Amerikan başkanlığında bir eğim için Demokratik aday olma umudu yılın başlarında söndürülmüş olabilir, ancak COVID-19 kampanyasının merkezi bir özelliğinin alevlerini körükledi: UBI bir Özgürlük Temettü kavramı.

İki aylık süre içinde, onun fikri “geniş iki partili anlaşma kazanan Washington’da kontrolden görevden alındıktan gitti” oldu, raporlar Washington Post. “Geçtiğimiz ay Kongre tarafından geçirilen 2 trilyon dolarlık uyarının merkezinde, Yang dahil birçok Demokrat eleştirmen, kriz.

Kalıcı ve evrensel bir aylık ödeme henüz masada olmasa da, belki de politik iştahı artıyor. ” Makalede, San Diego Üniversitesi Etik, Ekonomi ve Kamu Politikası Merkezi direktörü Matt Zwolinski şöyle diyor: “Birdenbire, bir UBI’nin maliyeti neredeyse onun kadar büyük bir endişe değil bir ay önceydi.

Siyasi yelpazedeki Amerikalılar hükümeti aileleri ayakta tutmak, küçük işletmeleri ayakta tutmak ve ekonominin çökmesini engellemek için çok büyük miktarlarda para harcamaya çağırıyorlar.

Boris Johnson UBI’yi “kesinlikle düşünür”

İngiltere başbakanı için zor bir hafta oldu: Boris Johnson, COVID-19 ile üç gece yoğun bakımda geçti ve birçoğu en kötüsünden korkuyordu. Şimdi IC dışında ve dilekçeyi imzalayan 100.000’den fazla insan için iyi haber“hükümetin koronavirüs COVID-19 krizi yoluyla ev ve gıda güvenliğini sağlamak ve genel olarak halk sağlığını kendisinin tecrit etmesi gerekenlerin ihtiyaçlarını desteklemek için tüm Birleşik Krallık sakinleri için derhal bir Evrensel Temel Gelir davası uygulaması gerekmektedir.

ve daha geniş ekonomi ”. 30 Mart’ta Johnson hastaneye acele edilmeden önce, hükümet UBI’yi tartıştı ve bunun “COVID-19’dan kaynaklanan olağanüstü durumla başa çıkmanın en iyi yöntemi” olmadığını söyledi, çünkü ihtiyacı olanlara yardım hedeflemiyor başbakan daha önce milletvekillerine böyle bir düzeni “kesinlikle dikkate alacağını” söyledi. Devam eden kilitlenme ve pandeminin başlangıcından bu yana iki milyon İngiliz’in işini kaybettiği göz önüne alındığında, UBI’nin tekrar ve yakında odada tartışılması muhtemeldir.

Nicola Sturgeon: UBI davası “ölçülemeyecek şekilde güçlendirildi”

10 Nisan’da, Boris IC’den ayrıldıktan ve İskoçya’nın Ulusal Partisi lideri ve İskoçya’nın ilk Bakanı Nicola Thomas, St Thomas’daki başka bir koğuşta iyileşmeye başladıktan bir gün sonra UBI’ya desteğini gösterdi. Twitter’da bir düşünce kuruluşunun temel gelir garantisi davasına yanıt verdi : “Bu, @reformscotland’dan ilginç ve zamanında okunuyor - Uzun zamandır UBI kavramıyla ilgileniyorum, ancak mevcut durum durumu ölçülemez bir şekilde güçlendiriyor. @ScotParl’ın şu anki güçleri göz önüne alındığında, Birleşik Krallık gov işbirliğini gerektirecekti , ancak umarım ciddi bir tartışma yapabiliriz.

Singapur UBI planını önerdi

Aday Milletvekili Walter Theseira, 7 Nisan’da, tüm Singapurlulara, işsiz olsalar bile, tüm temel ihtiyaçlarının karşılandığından emin olmak için koronavirüs krizi süresince bir UBI verilmesi gerektiğini savundu.

Majulah Evrensel Temel Gelir Programı (MUBI) olarak adlandırılan teklifi, çocuklar ve emekliler dahil tüm vatandaşların 12 hafta boyunca haftada 110 dolar (88 £) alacağını ve 4,62 milyar dolar (3,7 milyar £) olacağını belirtti.

Dünya Ekonomik Forumu eski “saçak” fikrini kullanmaya başladı

Mart sonunda, Dünya Ekonomik Forumu web sitesinde yer alan bir yazı, UBI’nin COVID-19 nedeniyle “anaakım iktisatın saçaklarından” merkez sahneye taşındığını itiraf etti. Thomson Reuters Vakfı’ndan Sarah Shearman tarafından yazılan makale şunları söylüyor:

“Bir zamanlar anaakım iktisatın saçakları hakkında radikal bir fikir, vatandaşlara para vermek ABD ve İngiltere’de savunmasız insanların geçimlerini korumanın bir yolu olarak tartışıldı koronavirüs krizi hızlandıkça… Avukatlar, sadeliğinin hükümetlerin zaman alıcı bürokratik süreçleri atlamasına izin verirken, faydalanıcılara koşulları değişse bile bir miktar gelirleri olacağını bilmelerini sağlıyor. ”

Brezilya temel gelir acil durum tedbirini onayladı

Brezilya’da, 7 Nisan – Güney Amerika ülkesinde 11.130 kişiye koronavirüs bulaştığı bildirildikten iki gün sonra - Temel Gelir Dünya Ağı (BIEN)Brezilya Milletvekilleri Odası ve Ulusal Senato “Başkan Jair Bolsonaro tarafından yaptırılan ve koşulsuz olarak Acil Yardım veya Acil Temel Gelir getiren bir Yasayı onayladı”. Raporda, 18 yaşın üzerindeki tüm yetişkinlerin ayda 600 R $ (113 $) alacağı belirtildi.

“Bu, her ailede en fazla iki kişiye verilecek, her aile için 1.200 R $ ‘a ulaşacak ve toplam geliri ayda üç asgari ücrete (3.135 R $) kadar olan ailelere veya asgari ücretin yarısına ( Kişi başına aylık R $ 522). ” “Tek ebeveynli bir aile için baba veya anne ayda 1.200 R $ alacak. 18 yaşından küçük bir ergenin bir çocuğu varsa, o da faydalanacaktır (1200 R $). Bu ödeme üç ay boyunca geçerli olacak,

Avustralya’da UBI düşünüldü…

10 Nisan’da Yahoo Finance AU şunları sordu: “Bu UBI’nin başlangıcı mı?” Öyleyse şöyle devam etti : “Mart ayında federal hükümet, koronavirüs nedeniyle gelirsiz kalan Avustralyalıların Coronavirus Eki olarak adlandırılan artan refah ödemelerine erişebileceklerini açıkladı.

Ayrıca, işçilerin iki haftada bir ücret sübvansiyonları veya 1.500 AU $ (952 $) ikame aldıklarını görecek 130 milyar AU $ (82.5 milyar $) teşvik paketi verdi. ” Makale devam etti: “Son birkaç hafta içinde hükümet ülkeyi ayakta tutmak için 320 milyar AU $ (204 milyar $) harcadı.

Referans olarak, son federal bütçe 500 milyar AU $ (317 milyar $) idi. Harcama çene düşerken, harcama refah ve ekonomi olarak çalışma biçimimizi yeniden düşünme fırsatı sunuyor. ”

… Ve ayrıca Yeni Zelanda’da

UBI ayrıca Avustralya’nın Tas-trans komşuları Yeni Zelanda tarafından en üst düzeyde konuşuluyor. Ülkenin maliye bakanı Grant Robertson, Hükümetin tüm Yeni Zelandalılara hayatta kalmak için bir gelir verdiğini görecek bir refah tedbirinin “masada” olduğunu doğruladı. “Açıkçası, çok sayıda insanın uzun bir süre devletten gelir desteğine güveneceği bir durumda olacağız” dedi.

Twitter CEO’su UBI’ye bağlı

Twitter genel müdürü Jack Dorsey, 8 Nisan’da Square hisselerinin 1 milyar dolarını, dünyadaki koronavirüs yardım çabalarını finanse edecek olan Start Small adlı limited şirkete taşıyacağını açıkladı.

Twitter’da – doğal olarak – şöyle yazdı: “ Küresel COVID-19 yardımını finanse etmek için $ 1B Kare özkaynaklarımı ( servetimin ~% 28’i) #startsmall LLC’ye taşıyorum. Bu salgını silahsızlandırdıktan sonra, odak kızın sağlığı ve eğitimine ve UBI’ye geçecektir. ” Daha yüksek profilli teknoloji liderlerinin liderliğini izlemesi bekleniyor.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here