Home Kripto Para Haberleri KuCoin , Kimlik Avı Yapan Siteler Hakkında Uyarı Yapıyor

KuCoin , Kimlik Avı Yapan Siteler Hakkında Uyarı Yapıyor

0
KuCoin , Kimlik Avı Yapan Siteler Hakkında Uyarı Yapıyor
  • KuCoin Group, kısa süre önce bildirilen kimlik avı girişimlerinin arkasındaki etki alanı hakkında değişim kullanıcılarını uyarıyor
  • Dünyanın en büyük borsalarından birinin operatörüdür
  • Pandemi sırasında kimlik avı girişimleri artıyor

KuCoin grubu, kullanıcılarına rapor edilen balıkçılık web sitesinin kimliği hakkında tavsiyelerde bulunan bir kamu duyurusu yayınladı .

Kullanıcılar, https://kucoin-exchange.net’in sahte bir alan adı olduğu ve KuCoin Group ile ilişkili olmadığı konusunda uyarılır.

Uyarı, grubun bu alanın arkasındaki kişi veya grupla hiçbir ilişkisinin olmadığını ve hiçbir zaman hiçbir bağlantısının olmadığını belirtir. Ayrıca, kullanıcıların bu tür dolandırıcılıklardan kaçınmak için benimsemeleri gereken davranışları da tanımlar.

Kullanıcılar, çeşitli sosyal ağlarda ve mesajlaşma platformlarında dolaşımda olan resmi alanlara benzer ses veren alanlardan bağlantı olasılığı konusunda uyarılır. Bu bağlantıları açmak için dikkatli bir yaklaşım şiddetle tavsiye edilir.

Borsanın tavsiyesi, sahte alan adlarında tökezleme olasılığını önlemek için resmi web adreslerini bir tarayıcıda işaretlemektir. Bunlardan birini zaten ziyaret ettiyseniz, kullanıcıları KuCoin’de şifrelerini sıfırlamaya çağırıyorlar.

Kimlik Avı Nedir?

Kimlik avı, kötü niyetli bir tarafın, kurbanın kimlik bilgilerini elde etmek için kendisini yanlış bir şekilde çevrimiçi hizmet sağlayıcı olarak gösterdiği bir siber suç türüdür.

Şüphelenmeyen bir kurban, çoğu zaman, bir sosyal ağda veya mesajlaşma uygulamasında, bazı acil nedenlerle sözde sağlayıcıların sistemine giriş yapmalarını isteyen istenmeyen bir e-posta veya mesaj alır.

Bu tür saldırganlar, neredeyse her zaman kendilerini kurbanlarının kişisel finansal bilgilerini elde etmek veya kullanmak için finansal hizmetler sunan şirketler olarak gizler. Kripto para endüstrisinin büyümesiyle birlikte, kimlik avı saldırıları kurbanların kriptolarına ve hırsızlıklarına erişim sağlamak için tasarlandı.

Son aylarda , siber suçlular, devam eden Covid-19 salgını sırasında potansiyel kurbanlarının hem ekonomik belirsizliklerinden hem de internet teknolojilerine güvenmekten yararlanmaya çalıştıklarından , bu tür saldırıların sayısı artıyor.

KuCoin nedir?

KuCoin, üç yıl önce başlatılan küresel bir kripto para borsasıdır. Dünyanın hemen hemen tüm ülkelerinden beş milyondan fazla kullanıcısı olan kullanıcı tabanıyla dünyanın en büyükleri arasındadır.

Bazı kaynaklara göre, çeşitli kripto para birimlerinin sahiplerinin yüzde 25’i bunları KuCoin’den satın aldı. Borsa, kullanıcılarına fiat veya diğer kriptolar için kripto para satın almanın yanı sıra spot ve vadeli işlem ticareti sunar.

KuChain ayrıca bir DeFi ekosistemi oluşturma niyetiyle blok zinciri KuChain’i geliştiriyor. 

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here