Home Kripto Para Haberleri KuCoin CEO’su, Geçen Yılki Hack’te Çalınan 285 Milyon Doların Tamamını Kurtardıklarını Açıkladı

KuCoin CEO’su, Geçen Yılki Hack’te Çalınan 285 Milyon Doların Tamamını Kurtardıklarını Açıkladı

0
KuCoin CEO’su, Geçen Yılki Hack’te Çalınan 285 Milyon Doların Tamamını Kurtardıklarını Açıkladı

Borsa geçen yıl Eylül ayında çalınan 285 milyon doları geri aldığından, 2020 hackinden sonra hiçbir KuCoin kullanıcısı mali bir kayıp yaşamadı.

Kripto tarihindeki en kötü saldırılardan birini yaşadıktan aylar sonra, popüler borsa KuCoin çalınan tüm fonları başarıyla geri aldığını açıkladı.

Şirketin CEO’su, olayın ardından hiçbir müşterinin herhangi bir mali kayıp yaşamadığına dair güvence verdi.

KuCoin, Çalınan Fonları Kurtardı

Eylül 2020 yılında geri, bilinmeyen saldırganlar bir grup KuCoin değişimi ait sıcak cüzdanları kullandı.

İlk tahminler çalınan miktarın 150 milyon dolar civarında olduğunu öne sürerken, daha fazla veri gerçek rakamın aslında 280 milyon doların kuzeyinde olduğunu ortaya koydu.

Bu, KuCoin’i bugüne kadarki en büyük üçüncü hack yaptı.

Kolluk kuvvetleri ile iletişime geçtikten sonra şirket , failleri tespit ederek ve fonların% 84’ünü iki aydan kısa bir sürede geri alarak oldukça hızlı bir ilerleme kaydetti .

KuCoin CEO’su Johnny Lyu paylaşıldığı bir açık mektupta daha olumlu haber paylaştı. Yönetici, borsanın tüm fonları birkaç parti halinde geri almayı başardığını iddia etti.

“Sektördeki tüm tarafların çabalarıyla, değişim ve proje ortaklarıyla 222 milyon doları (% 78) geri kazanmak için işbirliği yaptık ve kolluk kuvvetleri ve güvenlik kurumlarıyla daha fazla işbirliği yaparak 17,45 milyon ABD doları (% 6) daha geri kazandık. KuCoin ve sigorta fonumuz yaklaşık 45,55 milyon ABD Doları’nın (% 16) kalanını karşıladı. “

Sonuç olarak, değişim, hiçbir kullanıcının herhangi bir kayıp yaşamamasını sağlamıştır. Ek olarak, KuCoin güvenlik önlemlerini “büyük ölçüde” yükseltti.

KuCoin 2020 ve Geleceğe Bakış

Açık mektup, hacklenme ve fonların başarılı bir şekilde geri kazanılmasıyla ilgili olayları açıklamanın yanı sıra, firmanın önümüzdeki birkaç yıl için kilometre taşlarından ve planlarından bazılarını vurguladı.

KuCoin, ortak listesine birden fazla yeni blockchain projesi ekleyerek toplam sayıyı 200’ün üzerine çıkardı.

Platform ayrıca mevcut fiat para birimlerini 39 artırdı ve şimdi 53 ulusal para birimini destekliyor. Gelecek planlar arasında, BTC direct ve Mobilium gibi ödeme araçları ve ağ geçitlerinin entegrasyonu yer alıyor.

Lyu’nun açıkladığı gibi, borsadaki işlem hacmi ve kullanıcı tabanı da muazzam bir büyüme gördü:

“2020’de, marj ticaret hacmimiz yıllık% 217 arttı ve 33 token ve 54 işlem çiftini destekledi. KuCoin Futures, yılın başından bu yana işlem hacminde şaşırtıcı derecede hızlı bir% 420 artış ve kullanıcı sayısında% 670 gibi dikkate değer bir büyüme elde etti. “

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here