Home Kripto Para Haberleri Kripto paralar nasıl satın alınır: Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin Ve Altcoinler 4 Altın Öğüt

Kripto paralar nasıl satın alınır: Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin Ve Altcoinler 4 Altın Öğüt

2
Kripto paralar nasıl satın alınır: Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin Ve Altcoinler 4 Altın Öğüt

Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Ripple (XRP) Kripto paralar hakkında çok haberler çıktı ve almak istediniz. Ama Aklınızda deli sorular: Kripto Paralara Nereden başlamalı? Kripto Paralar Nasıl Alınır? Kripto Paralar Nerden Alınır? Kripto Paralara Nasıl devam edilir? Kripto Paralarda En iyi uygulamalar nelerdir? Kripto Paralarda Tuzaklardan kaçmak ve dolandırıcılara kurban olmamak için neler yapılmalı? Kripto Paralarda Akılda tutulması gerekenler? Derin bir nefes alın ve rahatlayın. Burda adım adım sizler için, kripto paraların ilgi çekici dünyasına giden yolu aydınlatalım. Sadece talimatları izleyin ve sonuna kadar bu kripto yolculuğunun tadını çıkarın.

1. Kripto Paranızı seçin

Kripto para birimleri söz konusu olduğunda, geniş bir yelpazede mevcut seçenekleriniz vardır. CoinMarketCap, kripto paraların ve tokenlerin en popüler ve kapsamlı listesidir ve sağlam bir kripto para birimi portföyü oluşturmak için başlangıç ​​noktanızdır. Şu anda, USD, piyasa değeri ve ortalama günlük işlem hacmi karşısında döviz kurları hakkında bilgi içeren 5000’den fazla kripto para ve token için veri içermektedir.

5000’den fazla kripto para

Gözünüze çok gelebilir, ama sayılar tarafından telaşlanıp korkmayın. Listelenen paraların üçte biri değersiz veya kuruşluk hisse senedi iken, diğer üçte biride ne analama geldiği bile belirsiz. Eğer bir acemi iseniz, Bitcoin (BTC) veya Ethereum (ETH) , Ripple ( XRP ) veya Litecoin (LTC) gibi iyi liste başlarında hacimli bir kripto para sizin için en iyi ve en güvenli seçim olabilir. Arkalarında güçlü geliştirici ekipleri, canlı toplulukları, açık bir stratejik planı ve iyi tanımlanmış bir yol haritası var.

Kendinize güvendiğinizde ve kripto para piyasasını iyi gözlemlediğinizde, altcoinlere geçebilir, son derece ümit vaat eden projelerin ucuz tokenlerini seçebilir ve gizli mücevherler arayabilir. Sadece gözlerinizi açık tutmayı ve piyasa hakkında söylenenleri dinlemeyi unutmayın.

2. Kripto Paralarınızı Nerde Saklayacaksınız

Satın almak istediğiniz Kripto paraları seçtikten sonra, saklamak için bir cüzdanınız olması gerekir.

Temel olarak, bir kripto para cüzdanı, özel ve gizli anahtarlarınızı depolayan ve kripto paralarınıza erişmenizi sağlayan, onlarla işlem yapmanıza izin veren bir yazılım programı, çevrimiçi hizmet veya bir donanım cihazıdır.

Hatırlanması gereken en önemli şey, cüzdanların aslında hiçbir şey saklamadığıdır. Bunlar, tüm kayıtlarınızın ve işlemlerinizin yazıldığı blok zincirini okumak için sadece bir araçtır. E-posta hesabınızın kimlik bilgileri gibi davranın – hiçbir şey içermezler, ancak başka bir yerde tutulan yazışmalarınıza erişmenizi sağlarlar. Kimlik bilgilerinizi kaybederseniz, varlıklarınız her ne olursa olsun kaybedersiniz.

Cüzdanlar para birimine özeldir, yani sadece uyumlu para ve token gönderip alabilirler. Örneğin, Bitcoin’leri Ethereum cüzdanına göndermeye çalışırsanız, paranız sonsuza kadar kaybolup gider.

Kripto para cüzdanları, internete bağlı olup olmadıklarına bağlı olarak sıcak ve soğuk cüzdanlara ayrılabilir.

3. Kripto Paraları Nereden Alacağız

Artık aldığımız bir cüzdanımız olduğuna göre, şimdi de kripto para alma zamanı.

Kripto para birimini özel bir borsada veya başka bir ürün veya hizmet için geleneksel çevrimiçi piyasalardan farklı olmayan P2P ticaret platformlarını kullanan diğer insanlardan doğrudan satın alabilirsiniz.

Kripto P2P platformları

LocalBitcoins, türünün en popüler kaynaklarından biridir. Temel olarak, alıcıların ve satıcıların birbirlerini bulabileceği ve anlaşmayı çözebileceği bir yer. Kullanıcılar, tercih edilen döviz kurunu, ödeme yöntemini ve değiştirilen miktarı belirterek yerel fiat para birimi için Bitcoin satın almak veya satmak için siparişlerini yayınlar. LocalBitcoinlerin başlangıç ​​sayfası böyle görünür.

LocalBicoins Açılış Sayfası

Potansiyel karşı tarafınızın konumunu bir açılır menüden seçebilir ve siparişleri teklif edilen tutara ve kabul edilen fiat’a göre filtreleyebilirsiniz.

Anlaşmaya devam etmek için hizmete kaydolmanız gerekir; ancak, kayıt işlemi basittir ve sizi birkaç dakikadan fazla sürmez. Standart bir veri kümesi sağlamanız istenir: kullanıcı adı, e-posta ve şifre. Onay mektubundaki bağlantıyı tıklayarak e-postanızı doğrulamayı unutmayın.

Ayrıca, servis sizden önce gerçek adınızı vermenizi ve kimliğinizi doğrulamanızı isteyecek ve mahallenizdeki satıcılardan en iyi teklifleri arayacaktır.

P2P platformları, bazı paraları satın almanın en hızlı ve en kolay yoludur, ancak konfor bir fiyata gelir: bu tür yerlerde döviz kuru genellikle daha yüksektir ve bazen ek ücretler uygulanır. Ticaret platformları genellikle saldırıya uğrar ve işlerini durdurur, ancak sahipleri müşterilerinin paralarıyla birlikte kaybolur. Başka bir deyişle, P2P kripto platformları esnek ve kullanıcı dostudur, ancak sahtekarlık alarmında olmanız gerekir.

Kripto Para Borsaları

Biraz kripto almanın başka bir yolu da bir kripto para borsasına Binance, Coinbase, Bitstamp, Kraken, YoBit yurt dışı borsaları, Paribu, Thodex, Koinim, BtcTürk gibi Trükiye’deki borsalara kaydolmaktır. Şu anda, hepsi mevcut borsalar, güvenilirlik, likidite ve güvenlik açısından eşit olmasa da, fiat için dijital varlık satın alabileceğiniz ve satabileceğiniz düzinelerce borsa var.

Açıkçası, bir kripto para birimi değişimi, dijital varlıkları satın almak ve satmak için uygun bir altyapı oluşturan ve destekleyen bir aracıdır. Daha iyi döviz kurları sunarlar, ancak ağır işlem ücretleri alırlar. Bir değişim seçerken, spread, satın alma ve para çekme limitleri, işlem hacmi, teknik destek, sigorta ve arayüzün kullanıcı dostu olması gibi parametreleri dikkate almayı unutmayın. Ayrıca, iflasın eşiğine geldiğini veya iflas edip etmediğini görmek için borsa kayıtlarını kontrol edin.

4. Nasıl Ticaret Yapacağız

Zaten ilk dijital paralarınızı satın almış ve para kazanmak için ticaret yapmak isteyebileceğiniz noktaya kadar kripto para dünyasını tanımışsınızdır. Doğru değişim ve değişim hizmetlerini seçerek başlayalım.

Çok çeşitli kripto para birimi çiftleri ve ticaret hizmetleri ile birçok borsa var. Birçoğuna para yatırıp ve çekebilirsiniz. Ticaret portföyünüzü çeşitlendirmenize ve daha az popüler madeni paraların sunduğu fırsatlardan yararlanmanıza olanak tanıyan altcoin ve token satın alıp satabileceksiniz.

Daha küçük borsalar sizi uygun ticaret koşulları ile özendirebilirken, büyük ve yerleşik şirketler daha iyi likidite sunar, bu da minimum maliyetle herhangi bir miktarda para alıp satabileceğiniz anlamına gelir.

Umarım buraya kadar keyifli birşekilde gelmişsinizdir.Beğendiyseniz beğenmeyi unutmayın. Bol Kazançlar Dilerim.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

2 COMMENTS

  1. Thodex borsası diğer tavsiye edilen borsalara göre çok iyi konumda, bitcoin borsalarında olması gereken işlemler ve avantajlar var.

  2. Bir kaç aydır Thodex borsası da marka değişimine gitmiş, sadece Türkiye’de kalmak yerine tüm ülkelerde hizmete açılmışlar, diğer borsalardan da beklentimizi bu yönde.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here